خانه / دسته‌بندی نشده / تحویل دو پرنده کنار آبزی مصدوم به محیط زیست غرب گلستان

تحویل دو پرنده کنار آبزی مصدوم به محیط زیست غرب گلستانعلی بیانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که دو تن از علاقمندان به محیط زیست ساکن شهرهای سیمین شهر گمیشان و بندرترکمن این پرنده ها را جهت تیمارداری و درمان به محیط زیست تحویل دادند.
وی افزود: پس از ثبت اطلاعات مورفولوژیکی و بیومتری و تیمارداری اولیه ،این پرنده ها به اداره امور حیات وحش محیط زیست استان گلستان منتقل شدند.
به گفته وی؛ با هدف ارتقای سطح مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از این افراد قدردانی شد.
وی از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه حیات وحش مصدوم یا بیمار مراتب را از طریق تلفن ۱۵۴۰ به ادارات محیط زیست اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا ، بوتیمار یا غمخورک پرنده ای آبچر از خانواده حواصیلیان به طول ۷۸ سانتیمتر بوده، ویژگی این گونه گردن کوتاه است.
دو زیرگونه از بوتیمار در ایران به همین نام شهره اند که در سیستان و سواحل خزر در میان نیزارها و باتلاق ها حضور دارند و شامل بوتیمار و بوتیمار کوچک هستند.
سواحل و آبگیرهای بندرترکمن و گمیشان از مامن های حضور پرندگان آبزی و کنار آبزی و بسیاری از انواع پرندگان مهاجر و گونه های بومی می باشد.
گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است، این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسئولان محیط زیست ۱۱۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و بعضا زاد آوری می کنند.
گمیشان و بندرترکمن در شمال غرب و غرب استان گلستان واقع هستند.
۷۳۳۳/۱۶۴۸
خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید