خانه / دسته‌بندی نشده / تجلی وحدت ملی در کمک رسانی به زلزله زدگان

تجلی وحدت ملی در کمک رسانی به زلزله زدگانبه گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار کرمانشاه پنجشنبه شب در نشست شورای مدیریت بحران استان که در محل فرمانداری قصرشیرین برگزار شد، افزود: برای رفع مشکلات فراروی زلزله زدگان و امداد رسانی به آن ها ، اجماع خوبی در کشور صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: با یک برنامه ریزی منسجم و اصولی باید مشکلات مردم را در کمترین زمان ممکن رفع کرد.
وی بیان کرد: دولت مکلف به رفع مشکل زلزله زدگان است و بی شک برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت ها و امکانات به شکل مطلوب استفاده می شود.
وی ادامه داد: استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات در کنار اهتمام بیشتر مسئولان دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات مشکل زلزله زدگان ضروری است.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: بنا به گفته مسئولان ذیربط مشکل آب آشامیدنی قصرشیرین تا صبح فردا (جمعه) رفع می شود.
بازوند ، اظهارکرد: در جریان زلزله اخیر خسارت سنگینی به واحدهای مسکونی ، تجاری ، اداری و تاسیسات و ابنیه های فنی استان کرمانشاه وارد شد و در این بین بیشترین خسارت مربوط به شبکه های آبرسانی است.
وی ادامه داد: بنا به دلایل مختلف، در نخستین لحظه وقوع زلزله، توزیع چادر در بین زلزله زدگان با مشکل مواجه بود که اکنون این روند بهبود یافته است.
وی گفت: با تلاش های صورت گرفته ، چادر به تعداد کافی تامین شده است و به مرور در بین زلزله زدگان در حال توزیع است.
وی از تامین یک هزار تخته چادر جدید برای شهرستان مرزی قصرشیرین خبر داد و افزود: مدیریت انتقال چادر از انبار تا مقصد باید مورد توجه قرار گیرد تا از بروز برخی مشکلات جلوگیری شود.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: تخصیص اعتبار مورد نیاز برای بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه توسط دولت، اقدامی بی نظیر و در نوع خود کم نظیر است.
بازوند، از انتخاب استان تهران برای بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان مرزی قصرشیرین خبر داد.
وی از تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعات در تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و همچنین برقراری نظم و امنیت عمومی در مناطق زلزله زده قدردانی کرد.
فرماندار قصرشیرین نیز در سخنانی گفت که از ابتدای وقوع زلزله ، یک هزار و ۲۰۰ تن از مصدومان در بیمارستان این شهر مداوا شدند که ۴۰ تن از مصدومان اهالی این شهرستان و بقیه از شهرستان سرپل ذهاب بودند.
فرامرز اکبری افزود: از ابتدای وقوع زلزله ۷ و سه دهم ریشتری تاکنون ۳۰۰ پس لرزه در قصرشیرین به ثبت رسیده است.
وی از تخریب تعداد زیادی از واحدهای مسکونی شهری و روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: بیشترین مشکل شهرستان زلزله زده قصرشیرین مربوط به اسکان است زیرا بیشتر منازل و ساختمان های اداری آسیب دیده اند.
وی اظهارداشت: در شب وقوع حادثه تا ساعت چهار صبح، ۴۰۰ تخته چادر و با گذشت چند روز از شب زلزله تاکنون سه هزار و ۶۰۰ تخته چادر بین ۶ هزار خانوار قصرشیرین توزیع شده است.
وی گفت: پس از گذشته چند روز از وقو زلزله، آب آشامیدنی قصرشیرین همچنان قطع است و اکنون کار آبرسانی به مناطق شهری و روستایی این شهرستان با استفاده از ۱۲ دستگاه تانکر سیار انجام می شود.
به گفته اکبری، آب معدنی به تعداد مورد نیاز برای مردم زلزله زده قصرشیرین تامین شده است و روزانه در چندین نوبت بین مردم توزیع می شود.
تعداد جانباختگان زلزله استان کرمانشاه تا ساعت ۱۷:۰۰ امروز (پنجشنبه) به ۴۳۶ تن رسید.
زلزله ۷٫۳ ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، بیش از ۳۱ هزار واحد مسکونی در این زلزله به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت جزیی شده است.
قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جعمیت در غرب کرمانشاه با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد.
۷۰۷۹/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزین مدرسی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید