خانه / دسته‌بندی نشده / تاکید معاون وزیر بهداشت بر لزوم افزایش تخصیص مالیات کالاهای آسیب رسان به حوزه سلامت

تاکید معاون وزیر بهداشت بر لزوم افزایش تخصیص مالیات کالاهای آسیب رسان به حوزه سلامتدکتر ابراهیم گلمکانی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایطی که در برخی کشورها تا ۸۰ درصد مالیات فروش اقلام آسیب رسان مانند سیگار به بخش سلامت اختصاص می یابد این میزان در کشور ما ۱۵ درصد است.
وی به بررسی لایحه نظام مالیاتی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست توجه بیشتری به افزایش این سهم داشته باشند.
معاون وزیر بهداشت در ادامه همچنین گفت: مدت زمان پرداخت معوقات بیمه ها به بخش بهداشت و درمان کشور از ۱۶ ماه در دولت دهم هم اکنون در پی تلاشهای دولت تدبیر و امید به ۱۱ ماه کاهش یافته است.
وی افزود: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم بیش از ۳۰ درصد مراکز بهداشتی روستایی فاقد پزشک بودند اما با اجرای طرح تحول نظام سلامت بخش اعظم این مراکز در نقاط مختلف و حتی محروم هم اینک دارای پزشک هستند.
گلمکانی به فعالیت حدود ۴۵۰ هزار نفر در حوزه بهداشت و سلامت در سطح کشور نیز اشاره و بیان کرد: هم اکنون بر اساس استانداردهای سازمانی با مشکلات و کمبودهایی از نظر منابع انسانی مواجهیم و بیشترین کمبود نیروها مربوط به بیمارستانها است.
وی ادامه داد: تا پایان امسال ۱۱ هزار نیروی جدید جذب مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها و حوزه بهداشت و سلامت در سطح کشور می شوند. در صورت تخصیص کامل سهم بهداشت و درمان از هدفمندسازی یارانه ها و مالیات بر ارزش افزوده مشکل و کمبود اعتباری در این بخش وجود نخواهد داشت.
با حضور معاون وزیر بهداشت مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد برگزار شد. وی امروز همچنین از بخشهای مختلف بیمارستان بهلول گناباد بازدید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیمارستانهای علامه بهلول و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت جامع، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس ارائه خدمت به ۱۳۰ هزار نفر جمعیت شهرستانهای گناباد و بجستان را در جنوب خراسان رضوی بر عهده دارد.
استان خراسان رضوی دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و مشهد و دو دانشکده پزشکی در نیشابور و تربت جام است.
خبرنگار: فهیمه نعمتی شهری **انتشار: حسین کریم زاده
۷۵۴۵/۲۰۹۵/۱۸۵۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید