خانه / دسته‌بندی نشده / تامین 80 درصد بودجه جهاد دانشگاهی از راه تجاری سازی پژوهش

تامین 80 درصد بودجه جهاد دانشگاهی از راه تجاری سازی پژوهشبه گزارش ایرنا، سید حمیدرضا طیبی عصر یکشنبه در جریان بازدید رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از ظرفیت های فناوری البرز و در پارک علم و فناوری استان،
با اعلام اینکه مجموعه جهاد دانشگاهی در سال 59 با هدف رشد و شکوفایی جامعه تاسیس شده است، گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال الگوسازی برای افزایش توان کشور در رسیدن به پیشرفت بیشتراست.
وی افزود: افق سی ساله دراین زمینه درنظر گرفته شده و فعالیت های جهاد دانشگاهی در تلاش برای شناسایی نیازهای کشور با هدف تامین آنها است.
طیبی ادامه داد: بخشی از فعالیت ها نیز به صورت ماموریتی به جهاد دانشگاهی داده می شود و همت ما دراجرایی کردن اهداف برنامه ششم توسعه با تاکیداتی که مقام معظم رهبری دراین زمینه داشتند، متمرکز است.
وی اضافه کرد: همچنین با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در بحث راه اندازی مرکز ذخایر ژنتیک، این موضوع نیز تحقق یافته است.
رئیس و دبیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی دراین بازدید از نزدیک ظرفیت های قطب علم و فناوری کشور( البرز) را در حوزه پژوهش مورد بررسی قرار دادند.
ورود جهاد دانشگاهی به عرصه نفت، تولیدات از بخش مواد تولیدی درصنعت نفت و صنایع دفاعی، اولویت بخشی به گیاهان دارویی و اختصاص 20درصد فضای کشور به گیاهان دارویی از مباحث مطرح شده در این بازدید بود.
8029/1535 خبرنگار:حکیمه کشاورز** انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari