خانه / دسته‌بندی نشده / بی آبی در ۳۵۵ دشت کشور

بی آبی در ۳۵۵ دشت کشوربه گزارش ایرنا ‘نگهدار اسکندری شیری’ یکشنبه شب در آئین معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در ارومیه افزود: میزان افت آب های زیرزمینی در کشور به علت برداشت های بی رویه حدود ۶ میلیارد مترمکعب در سال بوده و این روند موجب نگرانی بسیاری از کارشناسان حوزه آب و خاک شده است.
وی اظهار کرد: برداشت بی رویه با وجود کم آبی در بخش وسیعی از کشور همچنان ادامه دارد و منابع محدود آب بدون حساسیت به موضوع بی آبی، هدر می رود.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: علاوه بر مصرف بی رویه، تخریب منابع حفظ کننده آب نظیر جنگل ها و مراتع نیز از جمله مواردی است که مشکلات بی آبی در آینده را تشدید می کند.
اسکندری بیان کرد: روند تشکیل آب در سفره های زیرزمینی بسیار کند بوده و سال های طولانی زمان نیاز داریم تا میزان هدررفت یک ساله آب را به طبیعت بازگردانیم و این امر نشان از لزوم پیشگیری در حوزه مصرف آب دارد.
وی وضعیت دریاچه ارومیه را ناگوار دانست و گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا با احیا و حفظ منابع آب، از بروز مشکل در آینده جلوگیری کنیم.
به گزارش ایرنا، در این آئین ضمن قدردانی از تلاش های ‘رحمان وهاب زاده’ مدیرکل پیشین منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی، ‘میرصمد موسوی’ به سمت مدیرکل جدید این اداره منصوب شد.
وهاب زاده اواخر هفته گذشته به سمت مدیرکل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب شده بود؛ موسوی نیز پیشتر معاون مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی بود.
آذربایجان غربی از جمله استان های با ظرفیت منابع طبیعی قابل توجه در کشور است و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه مرتعی و جنگلی در این استان وجود دارد؛ ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از این میزان عرصه مرتعی و اندکی بیشتر از ۱۰۱ هزار هکتار، عرصه جنگلی است.
اداره کل منابع طبیعی از جمله نهادهای فعال در حوزه احیای دریاچه ارومیه به شمار می رود.
۸۱۳۷/۳۰۷۲
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید