خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از ۷۲ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه در مناطق زلزله کرمانشاه توزیع شد

بیش از ۷۲ هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه در مناطق زلزله کرمانشاه توزیع شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی سلیمی روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با استاندار کرمانشاه در استانداری اظهار کرد: از مجموع بسته های غذایی توزیع شده، ۴۰ هزار و ۹۸ بسته آن ۷۲ ساعته و ۳۲ هزار و ۴۴۰ بسته نیز یک ماهه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در کنار بسته های غذایی، ۲۰ هزار و ۴۸ بسته بهداشتی نیز میان زلزله زدگان استان کرمانشاه توزیع شده است.
سلیمی یادآوری کرد: در مدتی که از زلزله مهیب کرمانشاه می گذرد، تاکنون ۸۳ هزار و ۸۵۴ تخته چادر امدادی، ۲۴۰ هزار تخته پتو و ۴۲ هزار و ۴۱۴ شعله چراغ گرمایشی (والور) میان زلزله زدگان توزیع شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور یادآور شد: در این مدت همچنین ۱۵۱ تن برنج، یک میلیون و ۲۰۰ هزار بطری آب معدنی، ۶۶۵ هزار قوطی کنسرو، ۵۶ هزار تخته موکت، ۲۴ هزار بطری روغن، ۳۲ هزار و ۲۳۷ ست ظروف و پنج هزار و ۵۰۰ شعله بخاری برقی نیز میان زلزله زدگان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم قند و شکر و ۸۶ هزار و ۶۰۰ ثوب البسه، میان زلزله زدگان توزیع شده، افزود: ۱۸۰ هزار کیلوگرم نایلون پوششی، ۲۰ هزار قوطی آبمیوه و ۲ هزار و ۶۰۰ قوطی شیرخشک نیز تاکنون در مناطق زلزله زده توزیع شده است.
سلیمی با بیان اینکه در همان لحظات اولیه برای ارائه خدمات بهتر به زلزله زدگان نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند، افزود: ۵۴۱ تیم امداد و نجات در قالب تیم های واکنش سریع، تیم تخصصی درمان اضطراری، آواربرداری و اسکان اضطراری متشکل از افراد متخصص و امدادگران و نجاتگران به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه ۱۷ روز از وقوع زلزله گذشته است، گفت: ۲ هزار و ۷۰۵ نیروی عملیاتی، ۴۱۸ دستگاه خودرو عملیاتی فعال در منطقه، یک هزار و ۳۸۴ نیرو عملیاتی و اکنون ۱۷۴ دستگاه در قالب خودرو آمبولانس، کمک دار، نجات، کامیون، کامیونت و تریلر در منطقه حضور دارند.
سلیمی با بیان اینکه در زمان وقوع حوادث و بر اثر تخریب خانه ها کار آواربرداری و جستجو و نجات انسانها سخت است، افزود: با حضور ۳۱ تیم آنست (سگ‌های زنده ‌یاب) در مناطق زلزله زده روند ارائه خدمات امدادی و نجات جان انسانها سهولت بیشتری وجود داشت.
وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۰ فروند بالگرد جمعیت هلال احمر و ۱۰ فروند بالگرد امداد هوایی بصورت شبانه روزی ارائه خدمات می کنند، افزود: بالگردها به مدت ۲۵۴ ساعت پرواز و طی این مدت ۲۴۷ سورتی پرواز داشتند.
سلیمی در پایان گفت: ۷۹۷ نفر مصدوم و ۱۲۹ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم بار توسط این بالگردها جابه جا شدند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون ۴۸۴ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و طبق برآورد اولیه دستکم ۳۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیدند.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید