خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از ۵۲۵ هزار گردشگر نوروزی از کردستان بازدید کردند

بیش از ۵۲۵ هزار گردشگر نوروزی از کردستان بازدید کردندبه گزارش ایرنا، حسین خوش اقبال روز یکشنبه در حاشیه بازدید از ستادهای اسکان مهمانان نوروزی آموزش و پرورش در سنندج اظهار کرد: در این مدت، ۱۵۳ هزار و ۱۹۶ مسافر از دیگر استان های کشور وارد کردستان شده و در مراکز اقامتی استان اقامت کرده اند.
وی افزود: براساس آمارهای تایید شده، بیشترین میزان اقامت مسافران نوروزی به ترتیب در شهرهای سنندج، بانه و مریوان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۳۴ درصد افزایش داشته است.
معاون استاندار کردستان با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی بازدید از اماکن سیاحتی و گردشگری استان در تعطیلات نوروزی امسال تاکید کرد: بیشترین بازدید از مراکز گردشگری، سیاحتی و طبیعی نیز مربوط به بانه، سنندج و مریوان بوده است.
خوش اقبال با تاکید بر وجود امنیت پایدار در کردستان یادآور شد: این امنیت مطلوب باعث شده شمار زیادی از مسافران نوروزی کردستان را به عنوان مقصد گردشگری خود در تعطیلات انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: جاذبه های طبیعی و ارزش های غنی فرهنگی استان و نیز مهمانوازی بی نظیر مردم موجب شده مسافران زیادی از اقصی نقاط ایران اسلامی در این ایام به کردستان سفر کنند.
وی گفت: کردستان یکی از استان های برتر کشور در تعطیلات نوروزی امسال در زمینه برگزاری مراسم نوروزی، جشن ها و همچنین میزبانی و پذیرایی از مهمانان و گردشگران نوروزی بوده است.
خوش اقبال به افزایش میزان مسافران نوروزی و گردشگران ورودی به این استان در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: در پایان مرحله نخست تعطیلات نوروزی (چهارم فروردین) طبق آمار ارائه شده کردستان در جمع ۵ استان برتر کشور قرار گرفت.
وی یادآور شد: با مشارکت مردم و همکاری دستگاه های خدمات رسان، تدابیر لازم برای پذیرایی از گردشگران و مهمانان نوروزی در مرحله دوم سفرها در این استان اندیشیده شده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: مردم فرهنگی کردستان با درک بالای خود و استقبال از مسافران نوروزی به بهترین شیوه ممکن باورها و ارزش های غنی فرهنگی استان را به نمایش گذاشتند.
به گزارش ایرنا، حسین خوش اقبال روز یکشنبه از مراکز گردشگری، اقامتی و امکانات و همچنین چادرهای امدادی جمعیت هلال احمر، مراکز اسکان آموزش و پرورش و نمایشگاه عرضه صنایع دستی و گردشگری و پایگاه های پلیس در شهر سنندج بازدید و از تلاش دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفر تقدیر کرد.
۹۱۰۲/۱۳۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید