خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از 38 هزار مسافر در چهارمحال‌ و بختیاری اقامت داشتند

بیش از 38 هزار مسافر در چهارمحال‌ و بختیاری اقامت داشتندبهمن عسگری ‌سوادجانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسافران نوروزی در واحدهای اقامتی 9شهرستان‌ استان از جمله هتل‌ها، خانه های ‌مسافر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، کمپینگ‌ها و محل‌های اسکان آموزش و پرورش اسکان یافتند.
وی با اشاره به آماده سازی 2 هزار و 700 تخت اقامتی در استان برای میزبانی از مسافران نوروزی تصریح کرد: همچنین امکان اسکان 5 هزار نفر در مدارس و آموزشگاه های آموزش و پرورش استان وجود دارد.
عسگری سوادجانی با اشاره به راه اندازی 160 خانه مسافر در استان تصریح کرد: این خانه های مسافر در شهرستانهای سامان، کیار، اردل و لردگان میزبان مسافران نوروزی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین از ابتدای تعطیلات نوروز تا روز چهارم فروردین ماه 120 هزار نفر از اماکن گردشگری، تاریخی و فرهنگی استان بازدید کردند.
به گزارش ایرنا، در چهارمحال و بختیاری 46 پایگاه نوروزی امداد شهری و جاده ای در نقاط مختلف با 247 تکنسین اورژانس مشغول خدمات رسانی به مسافران نوروزی هستند.
9 پایگاه ثابت، 4 پایگاه موقت و 4 پایگاه کوهستان در حوزه امداد و نجات و 17 پایگاه ثابت ایمنی و سلامت و 9 پایگاه سحاب ( سامانه حرکتهای امدادی و بشردوستانه) ویژه جوانان برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی چهارمحال و بختیاری فعال شده است.
علاوه بر این 17 ایستگاه انتظامی و 430 گشت خودرویی و موتوری به صورت شبانه روز در محورهای استان در طول نوروز 97 مستقر هستند.
نوروز سال گذشته بیش از یک میلیون مسافر از جادبه های دیدنی و گردشگری چهارمحال و بختیاری دیدن کردند که بخشی از مسافران نوروزی در هتل ها و اماکن پیش بینی شده اقامت داشتند.
7363/6021انتهای پیام /*


درباره gohari