خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از 1700طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد

بیش از 1700طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شدبه گزارش ایرنا ، وزیر جهاد کشاورزی عصر پنجشنبه در آیین افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در رفسنجان از طریق ویدئو کنفرانس گفت: این طرحها در بخشهای آب و خاک، صنایع تبدیلی، دام و طیور، طرح های باغبانی و….با اعتبار بالغ بر416 میلیارد تومان از منابع ملی، تسهیلات بانکی و بخش خصوصی اجرا شده است.
وی ادامه داد: یکهزار و 20طرح آبیاری تحت فشار در قالب 16هزار و 256 هکتار با اعتبار 187 میلیارد تومان به بهره برداری رسید که سطح آبیاری تحت فشار اراصی استان کرمان به 140 هزار هکتار افزایش یافت .
حجتی بیان کرد: از سال 92 تاکنون 55 هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در استان کرمان اجرا شده که در سفر قبلی رئیس جمهوری در سال گذشته تعهد کردیم که 34هزار هکتار اراضی استان کرمان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شود که تا پایان امسال انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: ضمن اینکه در سفر امروز هم تعهد شده که 63 هزار هکتار از اراضی این استان با اعتبار بالغ بر600 میلیارد تومان به این سیستم تجهیز شود که طی سه سال آینده انجام می گیرد.
حجتی بیان کرد : اینک 6500هکتار اراضی استان کرمان به سیستم زیرسطحی مجهز شده است.
وی خاطرنشان کرد: همزمان 14 واحد انواع سردخانه به ظرفیت 65 هزار تن برای ذخیره و نگهداری انواع محصولات کشاورزی افتتاح شد و ظرفیت استان کرمان در این زمینه به 385 هزار تن افزایش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در راستای کشت های گلخانه ای هم در استان کرمان 140 هکتار با تولید 28 هزار تن انواع صیفی جات و 700 هزار شاخه گل احداث شده که امروز بهره برداری شد و در این مورد هم از یکهزار و 990 هکتار گلخانه در استان کرمان یکهزار و 300 هکتار در سال 92 ایجاد شده و مابقی نیز طی چهار سال گذشته احداث شده است.
وی در مورد مرغداری های استان کرمان هم گفت: تعداد 20 واحد مرغداری گوشتی در این استان امروز افتتاح شد که با راه اندازی این واحدها تولید در این منطقه به 47 هزار و 800 تن در سال افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: 2 واحد صنایع فرآوری گلاب با 2هزار و 800 تن در بردسیر افتتاح شد که در مجموع تولید گلاب در استان کرمان به 17 هزار و 400 تن در سال افزایش می یابد.
حجتی همچنین اظهار کرد: کارخانه تولید شیرخشک در کرمان با 30 هزار تن و اشتغالزایی 150 نفر افتتاح شد و عملیات احداث گاوداری شیری نیز با اعتبار بالغ بر 400 میلیارد تومان با همت بنیاد برکت آغاز شد .
دومین سفر استانی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم امروز (پنج شنبه )در قالب یک سفر 2روزه به استان کرمان آغاز شده و در این سفر هر کدام از وزیران به نمایندگی از رئیس جمهوری به نقاط مختلف استان سفر کردند و به افتتاح و یا کلنگ زنی طرح اقدام کردند.
خبرنگار : مریم رضایی ** انتشار : بهنام احمدی
7433/ 5054
خبرنگار:مریم رضاییانتهای پیام /*


درباره gohari