خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از ۱۷۰۰طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد

بیش از ۱۷۰۰طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شدبه گزارش ایرنا ، وزیر جهاد کشاورزی عصر پنجشنبه در آیین افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در رفسنجان از طریق ویدئو کنفرانس گفت: این طرحها در بخشهای آب و خاک، صنایع تبدیلی، دام و طیور، طرح های باغبانی و….با اعتبار بالغ بر۴۱۶ میلیارد تومان از منابع ملی، تسهیلات بانکی و بخش خصوصی اجرا شده است.
وی ادامه داد: یکهزار و ۲۰طرح آبیاری تحت فشار در قالب ۱۶هزار و ۲۵۶ هکتار با اعتبار ۱۸۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که سطح آبیاری تحت فشار اراصی استان کرمان به ۱۴۰ هزار هکتار افزایش یافت .
حجتی بیان کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۵۵ هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در استان کرمان اجرا شده که در سفر قبلی رئیس جمهوری در سال گذشته تعهد کردیم که ۳۴هزار هکتار اراضی استان کرمان به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شود که تا پایان امسال انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: ضمن اینکه در سفر امروز هم تعهد شده که ۶۳ هزار هکتار از اراضی این استان با اعتبار بالغ بر۶۰۰ میلیارد تومان به این سیستم تجهیز شود که طی سه سال آینده انجام می گیرد.
حجتی بیان کرد : اینک ۶۵۰۰هکتار اراضی استان کرمان به سیستم زیرسطحی مجهز شده است.
وی خاطرنشان کرد: همزمان ۱۴ واحد انواع سردخانه به ظرفیت ۶۵ هزار تن برای ذخیره و نگهداری انواع محصولات کشاورزی افتتاح شد و ظرفیت استان کرمان در این زمینه به ۳۸۵ هزار تن افزایش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در راستای کشت های گلخانه ای هم در استان کرمان ۱۴۰ هکتار با تولید ۲۸ هزار تن انواع صیفی جات و ۷۰۰ هزار شاخه گل احداث شده که امروز بهره برداری شد و در این مورد هم از یکهزار و ۹۹۰ هکتار گلخانه در استان کرمان یکهزار و ۳۰۰ هکتار در سال ۹۲ ایجاد شده و مابقی نیز طی چهار سال گذشته احداث شده است.
وی در مورد مرغداری های استان کرمان هم گفت: تعداد ۲۰ واحد مرغداری گوشتی در این استان امروز افتتاح شد که با راه اندازی این واحدها تولید در این منطقه به ۴۷ هزار و ۸۰۰ تن در سال افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ۲ واحد صنایع فرآوری گلاب با ۲هزار و ۸۰۰ تن در بردسیر افتتاح شد که در مجموع تولید گلاب در استان کرمان به ۱۷ هزار و ۴۰۰ تن در سال افزایش می یابد.
حجتی همچنین اظهار کرد: کارخانه تولید شیرخشک در کرمان با ۳۰ هزار تن و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر افتتاح شد و عملیات احداث گاوداری شیری نیز با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان با همت بنیاد برکت آغاز شد .
دومین سفر استانی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم امروز (پنج شنبه )در قالب یک سفر ۲روزه به استان کرمان آغاز شده و در این سفر هر کدام از وزیران به نمایندگی از رئیس جمهوری به نقاط مختلف استان سفر کردند و به افتتاح و یا کلنگ زنی طرح اقدام کردند.
خبرنگار : مریم رضایی ** انتشار : بهنام احمدی
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضاییانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید