خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از ۱۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند

بیش از ۱۰ هزار زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدندبه گزارش ایرنا، مجید احسانی شامگاه دوشنبه در شانزدهمین جشن گلریزان آزادی زندانیان معسر در بند استان هرمزگان اظهار داشت: در ۲۸ سال فعالیت ستاد دیه کشور زمینه آزادی ۱۱۴ هزار زندانی جرائم غیرعمد فراهم شده است.
وی افزود: ستاد دیه وظیفه آزادی زندانیان غیر عمد را برعهده دارد و این مهم جز با حمایت های مردم و خیران محقق نخواهد شد و علاوه بر موضوع آزادی زندانیان، ستاد دیه کشور چندسالی است که موضوع پیشگیری از وقوع جرم را پیگیری می کند.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور ابزار کرد: هر مبلغی که در جشن های گلریزان در استان ها از جمله هرمزگان جمع آوری شود، معادل آن از سوی ستاد دیه کشور به این استان ها اختصاص می یابد.

** ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در تصادف های جاده ای جان باختند
احسانی هم چنین گفت: در رابطه با تصادف های رانندگی درون شهری و برون شهری کشور در سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر جان باختند.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور عنوان کرد: این تعداد شامل ۱۲ هزار و ۷۰۹ نفر مرد و ۳ هزار و ۴۹۲ نفر زن بودند که نسبت به سال ماقبل آن ۱٫۷ دهم درصد افزایش داشته است.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور هم چنین در رابطه با صدمه دیدگان تصادف های جاده ای ابراز کرد: ۳۳۵ هزار و ۹۹۵ نفر درسال ۹۶ مصدوم شدند.
احسانی ضمن تاکید بر توجه به نقاط آسیب پذیر جاده ها، فرهنگ سازی در خصوص رعایت قوانین ترافیکی و راهنمایی و رانندگی گفت: معلولیت و مصدومیت سرپرستان خانواده علاوه بر هزینه های درمان، هزینه های اجتماعی را به جامعه تحمیل می کنند.
وی در این رابطه به موضوع تصویب قانون گذاری بیمه اجباری شخص ثالث به همت ستاد دیه کشور در سال ۹۵ اشاره کرد.
معاون اجرایی ستاد دیه کشور اظهار کرد: اگر این قانون به تصویب نمی رسید سالانه شاهد زندانی شدن هزاران نفر محکوم به پرداخت دیه حادثه رانندگی در زندان های کشور بودیم.
۹۸۸۷/۷۴۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید