خانه / دسته‌بندی نشده / بکارگیری ۷۳ سگ زنده یاب در مواقع بحران

بکارگیری ۷۳ سگ زنده یاب در مواقع بحراناسماعیل اسکندری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: ۱۱سرمربی که آموزش های لازم را درخارج کشور دیده اند، درداخل کشور آموزش ها را ارائه می دهند.
وی اضافه کرد: با آموزش های ارائه شده به استان های معین کشور می توان درمواقع بروز حوادث و بحرانی از این سگ ها استفاده کرد.
رییس مرکز آموزش سگ های زنده یاب گفت: همه استان های کشور معین استان دیگربوده و در حوزه بحران و پشتیبان سگ ها اعزام می شوند.
اسکندری افزود: سگ ها در حوادثی نظیر زلرله، رانش زمین، سیل، بهمن، آوار که مدفون شده وجود داشته باشد، برحسب بویایی که دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.
وی خاطرنشان کرد که یک تعامل نزدیک با صلیب سرخ آلمان داریم و تمام شیوه اجرا شده روش های مرسوم اروپا بوده و استاندارها به صورت دقیق رعایت شده است.
اسکنداری افزود: بیشتر سگ ها نژاد آلمانی هستند، اما به این معنی نیست که فقط باید از نژاد آلمانی باشد، بلکه می توان از نژادهای دیگر نیز استفاده کرد البته به این گونه که با نژاد، بهداشت و کنترل آن آشنایی داشته باشیم.
وی گفت: سگ دراین مرکز از۳ ماهگی تا ۲ سالگی آموزش ها را فرا گرفته و پس ازآن در استان ها استفاده می شود. میان آنها و مربی وجود شرایط مطلوبی وجود دارد تا بتوان درمواقع بحران از آن ها استفاده کرد.
وی به ماموریت های سگ های زنده یاب درکشور اشاره کرد وافزود: سالانه به طورمتوسط ۱۰۰ عملیات نجات توسط سگ ها انجام می شود و درحوادث خارج ازکشورنیز برحسب نیاز استفاده خواهد شد.
مرکز آموزش سگ های زنده یاب کشور درمحمد شهرکرج واقع شده است.
۲۰۹۸/۱۵۳۵ خبرنگار: مریم صوفی **انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید