خانه / دسته‌بندی نشده / بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بیشتر رویایی بسته شده است

بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بیشتر رویایی بسته شده است

به گزارش ایسنا، حجت نظری، عضو شورای شهر در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه شورا با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران، گفت: این بودجه ۱۴۰۰ نسبت به بودجه سال جاری از چند جهت قابل بررسی است. نخست اینکه ما باید میزان تحقق بودجه سال ۹۹ را بررسی و بر اساس آن بودجه سال آینده را مورد تصویب قرار دهیم.

وی ادامه داد: آن طور که به نظر می‌رسد در بخش تحقق درآمدها نسبت به برآوردهای اولیه عقب هستیم و حتماً باید در تصویب بودجه میزان تحقق بودجه امسال چراغ راه ما باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با بیان اینکه انحرافات بودجه ناشفاف است، ادامه داد: در مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها ردیف‌هایی پیش‌بینی شده اگر در محلی که باید اختصاص پیدا می‌کرد اختصاص نیافته باید به شورا گزارش داده شود و اگر انحرافی از بودجه وجود دارد یا ندارد، گزارش داده شود.

حجت نظری گفت: نحوه کسب درآمد موضوع دیگری است که باید به آن توجه شود. چند ماه پیش لیست املاک شهرداری برای فروش به شورا آمد و قرار شد درآمدها به حساب خزانه واریز شود اما یکی از آن املاک به خانه شهرداران تهران فروخته شده و معلوم نیست خریدار چه کسی است و با چه عددی این خانه فروخته شده است.

نظری با تاکید بر اینکه شفافیت در بودجه باید با گزارش‌دهی انجام شود خاطر نشان کرد: بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ بر اساس اعداد و ارقام اعلام شده، رؤیایی بسته شده و احتمال آنکه سال آینده محقق شود ضعیف است، بنابراین از همکارانم تقاضا دارم در شورا نسبت به آن تأمل کرده یا کلیات را رد کنند یا این لایحه را عملیاتیتر کند‪.‬

وی تاکید کرد: کمیته تخصصی تخصیص بودجه، همچنان غیر قانونی تشکیل می‌شود که در فصل بررسی بودجه به این مهم باید توجه شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

موافقت مجلس با انتشار ۲۰۰۰ میلیارد اوراق خزانه برای اجرای طرح‌های هادی روستایی

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز ( …

پاسخی بگذارید