خانه / دسته‌بندی نشده / بهره برداری از کارخانه صبا فولاد خلیج فارس با حضور رئیس جمهوری

بهره برداری از کارخانه صبا فولاد خلیج فارس با حضور رئیس جمهوریبه گزارش ایرنا، مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در حاشیه آیین راه اندازی این طرح در جمع خبرنگاران گفت: در مرحله نخست، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی به شکل بریکت گرم در این کارخانه تولید می شود.
مرتضی یزدخواستی اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور است که در این کارخانه آهن اسفنجی به شکل بریکت گرم تولید می شود.
وی ادامه داد: ماندگاری بالا و مقاومت در مقابل اکسید شدن و زنگ زدگی از مهمترین ویژگی های بریکت گرم است.
یزد خواستی اضافه کرد: فناوری تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس برای نخستین بار در ایران، سومین کشور در خاورمیانه و نهمین کشور دنیا است که انجام می شود.
وی بیان کرد: با بهره برداری از مرحله نخست این کارخانه، ظرفیت تولید فولاد خام در استان هرمزگان از سه میلیون و ۳۰۰ هزار تن به چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال افزایش می یابد.
وی یاد آور شد: ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۵ میلیون تن مقاطع فولادی در سه مرحله است که در مرحله نخست آهن اسفنجی به میزان یک و نیم میلیون تن تولید می شود.
وی هزینه ساخت کارخانه صبا خلیج فارس را پنج هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این واحد صنعتی برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۴ هزار نفر غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.
ساخت کارخانه صبا فولاد خلیج فارس از سال ۸۸ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ۱۳ کیلومتری غرب بندرعباس آغاز شد.
صبا فولاد خلیج فارس سومین کارخانه تولید فولاد در هرمزگان است.
هرمزگان با ۱۰ درصد تولید فولاد رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در قالب سفر استانی به همراه چندین وزیر و مقام دولتی صبح امروز چهارشنبه وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان شد.
دیدار با نخبگان و اندیشمندان هرمزگان، شرکت در نشست شورای اداری، بهره برداری از ۱۵ طرح مهم عمرانی از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندر شهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس هم چنین آغاز عملیات اجرایی ۱۵ طرح دیگر از جمله برنامه های سفر دو روزه رییس جمهوری به هرمزگان است.
۷۱۹۵/۷۴۰۸/۶۰۳۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید