خانه / دسته‌بندی نشده / بعضی مبلغان در فضای ۳۰ سال پیش به سر می برند

بعضی مبلغان در فضای ۳۰ سال پیش به سر می برندبه گزارش ایرنا حسن رحیم پور ازغدی، پنجشنبه در دومین روز از گردهمایی روسای شوراهای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در مشهد افزود: همه کلمات برای بعضی از مبلغان مساوی است در حالی که قدرت انفجاری کلمات از باروت بیشتر است.
وی با بیان اینکه بعضی حرفها را هر چند حق است نباید گفت، افزود: مخاطب شناسی ائمه (ع) بالا بود و همه محاسبات و شرایط زمان را در بیان حرفهای خود در نظر می گرفتند. امام علی(ع) فرمود فرزند خود را برای زمان خود تربیت کنید یعنی شرایط زمان را در نظر بگیرید.
وی اظهار کرد: افرادی که از طرف حکومت، دین و انقلاب، درست حرف بزنند نداریم. بیان کردن هر سخنی تنها به صرف نیت خیر افراد کفایت نمی کند، زیرا دشمن روی تمام کلمات دقت و سوء استفاده می کند.
رحیم پور ازغدی گفت: ۷۰ درصد ملت ایران که در سال ۵۷ حضور داشتند فوت کرده اند و نسل جدید حکومت شاه، دوران امام(ره) و دفاع مقدس را درک نکرده است. برای اینها امام(ره) مثل تاریخ قاجار و صفویه است.
وی افزود: نسل جدید می گوید امام(ره) خوب بود و شاه بد بود به ما چه مربوط است. مسأله امام و شاه نیست بلکه سبک زندگی، علم و فناوری و دین و کفر است. اگر درست و قانع کننده جواب ندهیم بدهکار می شویم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بعضی افراد خیال می کنند انقلاب تثبیت و کار تمام شده است در حالی که تثبیت انقلاب در گرو انجام کارهای جدید و جدی است.
رحیم پور ازغدی گفت: چهل سال است می گوییم شرایط حساس کنونی، نسل جدید می گوید شرایط غیر حساس چه زمانی است که ما می خواهیم زندگی کنیم. ما چوب ناکارآمدی یا نیمه کارآمدی بخشی از مدیریتها را می خوریم. در سه قوه مشکل کارآمدی داریم و مردم بشدت ناراضی هستند و نارضایی ها را باید ریشه یابی کرد.
وی افزود: در این چهل سال حرفهای حق بسیاری گفته شده است اما همه اینها شنیده نشده است و یکی از موانع شنیده شدن یک حرف، بی اعتمادی است. بهترین حرفهای عالم در این کشور بیان شده است اما باید ببینیم چقدر عمل کرده ایم.
وی ادامه داد: برخی افراد درد دین، انقلاب و جمهوری اسلامی ندارند بلکه درد شغل، مقام و حفظ موقعیت خود را دارند. چند نفر از فرزندان مسئولان بیکار هستند یا چند ماه حقوق نگرفته اند. هم اینک یک طبقه ای برای خودشان حرف می زنند و خودشان نیز راضی هستند.
وی با بیان اینکه ۱۰ سال دیگر چیزی به نام رسانه ملی واحد نخواهیم داشت، افزود: اینترنت و ماهواره کار خود را می کنند و روی رانت حکومتی و نفت نباید حساب باز کرد. انحصار رسانه ای بشدت ضعیف شده است و چند سال آینده باید سعی کنیم یکی از میان صدها صدا در بین رسانه ها باشیم.
وی اظهار کرد: باید ببینیم کارها و تبلیغات ما چه قدر اثرگذار بوده است. چقدر هزینه کردیم و چقدر نتیجه گرفتیم. در تهران ۱۰ یا پانزده میلیون نفری در غیر از مواقعی که رهبری هستند حدود ۲۰ هزار نفر به نماز جمعه می روند. اینکه بعد از چهل سال از مومیایی رضاخان به عنوان مصلح و قهرمان یاد می شود و یا در خصوص حجاب ساختار شکنی می شود جای بحث دارد.
رحیم پور ازغدی افزود: برگزاری مراسم در زمانی که پول، بودجه ساختمان اداری و نیرو وجود دارد کار سختی نیست. باید دستاوردهای انقلاب به درستی بیان شود که چه بودیم و چه شدیم اما هم اکنون می بینیم که در فضای مجازی بر خلاف بدیهیات تبلیغ می کنند که زمان شاه بهتر از الان بود.
وی اظهار کرد: امروز دشمن روی حرفهایی که سخنرانان ما و نمایندگان ولی فقیه مطرح می کنند دقیق است و اگر حرف ناجوری هم گفته نشود از لابلای حرفها و چسباندن آنها به هم، چیزی درمی‌آورند تا سخنران را از حیز انتفاع ساقط کنند و کسی به حرفهای او گوش ندهد و به مناسبت‌های مختلف مسخره اش کنند.
وی گفت: بعد از چهل سال حکومت باید ببینیم آیا به تعهدات و وعده ها عمل شده است؟ برابری، برادری حکومت عدل علی چقدر محقق شده است. در چهلمین سال از انقلاب مقام معظم رهبری به خاطر اینکه عدالت آنطور که باید اجرا نشده است از مردم عذرخواهی کردند. بعد از چهل سال خبر از اختلاس های چند هزار میلیاردی می رسد و بخشی از مدیران ویلاهای ۶۰ میلیاردی دارند.
گردهمایی روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تا فردا در مشهد ادامه دارد.
۵۱۳۲/۷۵۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید