خانه / دسته‌بندی نشده / برنامه تعالی مدیریت، مهر آینده در مدارس متوسطه کشور اجرا می شود

برنامه تعالی مدیریت، مهر آینده در مدارس متوسطه کشور اجرا می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، عظیم محبی روز چهارشنبه در دومین همایش تجلیل از مجریان تعالی مدیریت استان کردستان اظهار کرد: در سال های گذشته این برنامه برای ارائه آموزش های مناسب و با کیفیت در سطح محدودی از مدارس متوسطه اجرا شد اما از مهر آینده تمام مدیران مدارس متوسطه درگیر اجرای آن خواهند شد.
وی افزود: بر این اساس شهریور سال آینده، تمام مدیران مقاطع متوسطه اول و دوم و هنرستان های کشور فرآیند آن را طی کرده و مدارس این مقاطع با چارچوب این طرح فعالیت خود را آغاز می کنند.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: برنامه تعالی مدیریت در کشور جای خود را پیدا کرده است و انتقادهایی که در زمینه آن وجود دارد ربطی به بطن برنامه نداشته و به موانع اجرایی که به آموزش و پرورش بر می گردد، مرتبط است.
محبی با بیان اینکه یکی از موانعی که اجرای بهتر این برنامه را با مشکل مواجه می کند شرایط متفاوت مدارس است، گفت: وجود مدارس نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و مدارس روستایی و شهری و ساختار متفاوت آنان موجب می شود برنامه به شکل همسان و مطلوب اجرا و پیش نرود.
وی اضافه کرد: اگر مدیر یک مدرسه عادی شهری بتواند کار تیمی را انجام داده و تفکر برنامه ریزی داشته و آن را خوب شناخته باشد بنابراین می تواند برنامه تعالی اش را بهتر و موفق تر از مدارس نمونه و استعدادهای درخشان اجرا کند.
وی یادآور شد: آن چیزی که در برنامه تعالی مدیریت دنبال می شود برنامه ریزی برای فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدرسه است و این برنامه به درون داد مدرسه کاری ندارد بلکه فرآیندهای مدرسه را مورد توجه قرار می دهد.
به گزارش ایرنا، برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از طرح های مهم و موثر آموزش و پرورش است و هم اکنون در ۳۲۰ آموزشگاه مقاطع مختلف در استان کردستان نیز اجرا می شود.
در این همایش از ۸۰ آموزشگاه برتر در اجرای برنامه تعالی مدیریت تجلیل شد.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: سلیمانی
۷۳۴۸/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید