خانه / دسته‌بندی نشده / بررسی نامگذاری۳۶معبرواماکن پایتخت/تصویب نامگذاری خیابانی به نام شهید هسته ای"داریوش رضایی نژاد"

بررسی نامگذاری۳۶معبرواماکن پایتخت/تصویب نامگذاری خیابانی به نام شهید هسته ای"داریوش رضایی نژاد"

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پنجاه و هفتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: پنجاه و هفتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری شامل ۱۸ نامگذاری و تغییر نام است.

وی افزود: بر اساس تصمیم اعضای کمیسیون، خیابان ناهید در منطقه ۲۲ شهرداری تهران به نام شهید هسته ای «داریوش رضایی نژاد» و خیابان ایثار در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام سردار شهید «پورجعفری» همرزم شهید قاسم سلیمانی تغییر نام یافته است، همچنین ۹ تغییر نام نیز مربوط به بزرگان ادب و فرهنگ و هنر ایران زمین است و در اطراف دانشگاه تهران در منطقه ۶ شهرداری تهران قرار دارد. خیابان فردانش به نام «محمد ابراهیم باستانی پاریزی»، خیابان آذین به نام دکتر «زرین کوب»، خیابان رهنما به نام «بدیع الزمان فروزانفر»، خیابان پارسی مهر به نام «عباس زریاب خویی» و کوچه شمشاد هم به نام دکتر «علی شریعتمداری» تغییر نام یافت.

وی ادامه داد: معابری در اطراف دانشگاه تهران به نام استاد احمد احمدی، مهدی ماحوزی، ابوالقاسم گرجی و حمیدسمندریان تغییر نام یافته است.تلاش شده است معابر اطراف دانشگاه تهران و روبروی دانشکده ادبیات و حقوق به نام بزرگان ادب و هنر فارسی نامگذاری شود تا دانشجویان و اساتید بتوانند نام آنان را زنده نگه دارند. تاکنون مجسمه استاد ندوشن در این محدوده نصب شده است و تلاش داریم سردیس سایر اساتید نیز در محور دانشگاه تهران نصب شود.

وی تاکید کرد: همچنین کوچه جعفری شاد نیز به نام شهید حسن ابراهیمی مقدم، نامگذاری شد. سه نامگذاری دیگر نیز در منطقه ۱۵ تهران شامل کوچه دلشادی به نام شهید« علی فصیحی»، کوچه محبت به نام شهید «مسعود کنگرانی» و کوچه عبداللهی به نام شهید «مهدی بابایی» تغییر نام یافت. بر اساس پیشنهاد انجام شده خیابان ۳۵ متری گلها به نام «یزد» ،خیابان گلفام به نام «ندوشن» خیابان ۱۸ متری گلها به نام «اردکان» نامگذاری شد و اسامی تغییر نام یافته جزو اسامی است که در شهر تهران دارای تکرار در نامگذاری بوده است.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران این مصوبه را با ۱۵ رای موافق به تصویب رساندند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران پنجاه و هشتمین صورتجلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران را نیز در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون نامگذاری گفت: کوچه ناظم در منطقه ۱۲ با توضیح بهنام کوچه “حاج اکبر ناظم قنات آبادی” تصویب شده است. همچنین میدان بی‌نام در منطقه یک به نام «سید هادی میرمیران» از معماران معاصر، میدان بی‌نام در منطقه ۶ به نام «خسرو سینایی» نامگذاری شد.

وی افزود: بوستان ششم به نام استاد «مرتضی احمدی»، خیابان آفتاب به نام استاد مجسمه ساز «ناصر هوشنگ وزیری»، کوچه شریف نمازی به نام علامه «علی اکبر دهخدا»،  خیابان ورزش به نام استاد «حسین علیمرادی»، خیابان برنا در کنار خانه هنرمندان به نام استاد «جمیله شیخی» تغییر نام یافت. همچنین به درخواست جامعه مدرسین و اساتید حوزه علمیه قم نیز خیابان فجر در منطقه دو شهرداری تهران به نام «آیت‌الله یوسف صانعی» تغییر نام یافت.

وی ادامه داد: خیابان کاج در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام «سردشت»، کوچه نهم به نام شهید «عابدیان» از شهیدان ارمنی، خیابان امین به نام دکتر «حمیدی»، خیابان شهید منتظری شمالی به نام «سید تقی موسوی درچه ای»، خیابان ۱۷۴ به نام شهید «سمیرا بشیری» از شهیدان حادثه هواپیمای اوکراینی و خیابان بهار در منطقه ۵ شهرداری تهران به نام شهید «مسعود چشمی» تغییر نام یافت.

به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران این مصوبه را نیز با ۱۵ رای موافق به تصویب رساندند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

متروی تهران با روند فعلی ۲۰ سال آینده هم تکمیل نمی شود

به گزارش ایسنا، محمد علیخانی عصر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه های اقدسیه و مرزداران …

پاسخی بگذارید