خانه / دسته‌بندی نشده / برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی صورت گیرد

برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی صورت گیردبه گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، افزود: حوادثی که در این چند روز در مورد مساله ارز و مسائل اقتصادی واقع شد و به صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و افزایش پیدا کرد نشان داد که توطئه جدیدی در کار است.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: نمی شود به حسب موازین اقتصادی ساعت به ساعت ارز مملکتی ترقی پیدا کند؛ منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن ها دست به دست هم داده اند که کشور را به آشوب بکشند و اقتصاد مملکت را فلج کنند.
وی تاکید کرد: بدون قاطعیت در این شرایط خاص مشکلی حل نمی شود، اگر ما پیش دستی نکنیم بعدا هزینه زیادی باید بپردازیم.
وی گفت: یکی از برنامه های این است که چند تن از مهره های اصلی دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و با رعایت موازین اسلامی اعدام کنند تا بقیه حساب خود را بدانند و بدانند مساله جدی است.
این مرجع تقلید افزود: البته باید دادگاه ویژه ای تشکیل شود، به سرعت به حساب آن ها برسند نه مانند داستان مفسدان اقتصادی که برای نهایی کردن حکم یکی از آن ها چند سال طول کشید، با این روش در این شرایط نمی شود کشور را اداره کرد؛ بلکه باید با قاطعیت در این شرایط رفتار کرد.
وی اضافه کرد: فروختن ارز به افراد عادی که پولشان را از بانک ها بیرون می کشند و دلار می خرند و ذخیره می کنند، چه معنی دارد؟
وی با بیان این که ارز را باید به کسانی فروخت که کار اقتصادی دارند، ادامه داد: ارز باید به کسانی که واردات و صادراتی دارند و می خواهند از ارز برای کار اقتصادی استفاده کنند فروخت، نه این که پول ها را از بانک ها گرفته از گردش اقتصادی خارج، تبدیل به دلار و ذخیره کنند.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ابدا نباید به افرادی که صف کشیده و قصد ذخیره کردن دارند، ارز فروخت؛ افرادی که ارز می خواهند باید مدارک بیاورند برای این که ما کار اقتصادی داریم و این میزان ارز لازم داریم؛ اگر این مساله حل شود، در حل مشکل موثر خواهد بود.
وی بیان کرد: دولت باید ضرب العجلی برای تیم اقتصادی خود تعیین کند که اگر این تیم مشکلات را حل کردند بمانند و اگر حل نکردند دولت عذر آن ها را بخواهد و گروه دیگری که قوی تر، آگاهی بیشتر و قاطعیت بهتری دارند به جای آن ها قرار دهد.
وی افزود: ما هرگز نمی گوییم دولت تضعیف شود، دولت باید تقویت شود، شرایط خاصی است، ولی دولت هم باید اشتباهاتش را اصلاح کند.
این مرجع تقلید اضافه کرد: من یقین دارم اگر نسبت به همین نرخی که تعیین کرده اند قاطعیت به خرج دهند همه چیز در کنترل خواهد بود.
وی تصریح کرد: بدانید امروز بازی دلار مطرح است و فردا بازی برجام عنوان می شود؛ اگر این قاطعیت نباشد ما برای اداره کشور مشکل خواهیم داشت.
وی در ادامه گفت: وقتی رهبر انقلاب امسال را سال حمایت از اجناس داخلی اعلام می کنند قناعت نکنند به این که در اداره ها جنس داخلی می خریم نه خارجی، باید با قاطعیت جلوی ورود اجناس خارجی مشابه گرفته شود.
آیت الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، گفت: امروز پزشکان دلیل ۸۰ تا ۹۰ درصد از بیماری ها را مربوط به استرس، فشار روحی و نداشتن آرامش روحی دانسته اند که باعث بیماری های مختلف می شود.
وی افزود: یقین به خداوند و راضی بودن به رضای خداوند باعث آرامش انسان می شود.
حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، امسال را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.
/۲۰۸۵/ ۱۲۰۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید