خانه / دسته‌بندی نشده / برج میلاد آبی می شود

برج میلاد آبی می شود

به گزارش ایسنا، روابط عمومی برج میلاد با اعلام این خبر اعلام کرد: این نورپردازی در نمادهای مهم شهری دنیا همزمان با روز جهانی ذات الریه (پنومونی) با هدف افزایش آگاهی و شناخته شدن بیشتر این بیماری در میان افرادجامعه،اطلاع رسانی و آموزش مردم از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین آشنایی بیشتر کارکنان بهداشت و درمان اجرا می شود.

پنومونی یا ذات‌ الریه، بیماری عفونت ریه است که در نتیجۀ اثر عوامل بیماری زای خارجی بوجود می آید که می‌تواند طیف وسیعی از یک بیماری اولیۀ ساده تا عفونت پیشرفته و مهلک را شامل شود.  با وجود آنکه سالانه، درصد قابل‌توجهی از افراد مبتلا به این بیماری در جهان درمان می‌شوند؛ اما طبق آمار منتشر شده در هر۳۹ ثانیه یک کودک زیر ۵ سال را می‌کشد. بی‌شک پیشگیری از ابتلا، نسبت به درپیش‌گرفتن روش‌های درمانی وقت‌گیر و پرهزینه، بازدهی بالاتری دارد، اما به طور گسترده‌ای پیشگیری این بیماری در بیشتر کشورها نادیده گرفته می‌شود.

بر این اساس، برج میلاد در روز جهانی ذات الریه (پنومونی) در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان ماه) از ساعت  ۲۱ الی ۲۲ همراه با ۴۷ کشور، ۱۴۹ شهر و ۲۰۵ بنای یادبود دیگر در جهان به رنگ آبی در می آید.

انتهای پیام 

درباره admin

مشاهده بیشتر

از مسائل زیست‌محیطی شهرستان پردیس چه می‌دانیم؟

به گزارش ایسنا شهرستان پردیس در آذر ماه ۱۳۹۱ متشکل از بومهن و جاجرود (ارتقا یافته) …

پاسخی بگذارید