خانه / دسته‌بندی نشده / بازیچه هایی که با جان بازی می کنند

بازیچه هایی که با جان بازی می کنندبه گزارش ایرنا، ناایمنی و بی توجهی به معیارها و استانداردهای ایمنی تجهیزات شهربازی و نحوه فعالیت امن و استاندارد انها به خصوص انگاه که با فقدان احساس مسئولیت و عدم نظارت همراه شود این فضاهای تفریحی را به کانون خطر و فاجعه مبدل می کند.
مخاطره عمیق ناایمنی تجهیزات غیر استاندارد شهربازی ها اکنون با تعطیلی مدارس و دراستانه فصل گرم سال بسیاری از مردم به خصوص ناظران عمران و خدمات شهری را در استان ایلام دل نگران سلامت کودکان کرده است .
عدم انطباق با معیارهای استاندارد اجباری تجهیزات شهربازی ها مشکل مزمن بوستان های شهری معدود شهرهای استان ایلام است که کمتر از ۲ سال پیش به همین علت از فعالیت برخی انها جلوگیری شد.
این درحالی است که نداشتن تنوع ، به روز نبودن و فقدان کیفیت مناسب مشخصه اصلی و مشهود عموم تجهیزات شهر بازی های ایلام است که البته این مشخصه ها موجب دفع مخاطبان و ازدحام و اشتیاق کودکان نشده است که وجود انها را غنیمت می دانند.
اهمیت موضوع و موقعیت عاطفی مخاطبان و مراجعان شهر بازی ها که کیفیت تجهیزات تفریحی بوستان های شهری و انطباق پروسه فعالیت انها با معیارهای مدون استاندارد مورد اهتمام و اطمینان همه افراد و واحدهای مرتبط اعم از سرمایه گذار ،بهر ه بردار و ناظر و قرار گیرد کیفیت و اطمینانی که درحال حاضر بودن ان محل تردید است .
مسئولان استانی ایلام مکرر بر لزوم ارتقا کیفیت و افزایش نظارت بر وضعیت استاندارد و نیز شرایط نصب تجهیزات فنی شهربازی های استان برای پیشگیری از هر حادثه ای در فصل گرما تاکید کرده اند که باز بنا به گفته برخی مدیران مرتبط تا کنون نتیجه چشمگیری نداشته است.

** اکثر تجهیزات شهربازی های ایلام استاندارد نیستند
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام گفت: در بازرسی های بعمل آمده از ۲۷۱ وسیله شهربازی استان ۲۶۴ مورد فاقد استانداردهای لازم و اولیه کیفیت و ایمنی بوده اند.
مهناز همتی با بیان اینکه ۱۵ درصد ازتجهیزات و وسایل شهربازی های استان باید تخریب و حذف شوند گفت: بیشتر تجهیزات و وسایل بازی شهر بازی ها و پارک های استان دارای گواهی استاندارد نیستند و ضوابط استاندارد در آنها رعایت و اجرا نشده است.

** شهرداری‌ها نسبت به استاندارد شهربازی ‌ها بی‌ تفاوت هستند
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایلام گفت: شهرداران بر اساس قانون متولی استانداردسازی وسایل شهر بازی‌ها هستند و این موضوع بارها در نشست های مختلف مورد تاکید قرار گرفته است اما شهرداری‌های استان تاکنون در حد انتظار در این زمینه فعال نبوده‌اند.
همتی افزود: انتظار می رود با نظارت های بیشتر متولیان دولتی و دقت نظر بیشتر شهرداری ها برای اینکه تجهیزات شهربازی همواره استانداردهای لازم فعالیت کند، از اینگونه حوادث تلخ جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه در سه مرحله‌ ساخت، نصب و بهره‌برداری باید به استانداردسازی توجه کرد، گفت: از ۲۶۴ وسیله شهربازی در استان ۴۵ مورد قابل تعمیر و استانداردسازی نیستند و باید برداشته شوند.
همتی به غیراستاندارد بودن شهربازی‌های سرپوشیده شهر ایلام نیز اشاره کرد و یادآور شد: این مراکز تا ۲۲ خرداد برای رعایت آیین ‌نامه‌ها مهلت دارند که با دستور استاندار مقرر شد نشستی با حضور معاون عمرانی در این خصوص برگزار شود.

** شهربازی های غیراستاندارد در ایلام تعطیل شوند
استاندار ایلام نیز در نشست اوایل هفته جاری با موضوع استاندارد سازی شهربازی های استان گفت: شهربازی ها و دستگاه های غیر استاندارد که قابلیت استانداردسازی ندارند ، تعطیل شوند.
سلیمانی دشتکی با تاکید بر استاندارد سازی شهربازی های سرپوشیده استان نیز اضافه کرد: در این خصوص نشستی با حضور معاونت هماهنگی امور عمرانی برگزار و نحوه فعالیت این شهربازی ها بررسی شود.
وی تاکید کرد: طبق تصمیم گیری ها، نظارت بر شهربازی های استان با جدیت و دقت عمل بیشتری دنبال شود تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.
با توجه به تعطیلی مدارس و آغار فصل تابستان و حضور گسترده مردم به ویژه کودکان و نوجوانان در این مکان ها برای بازی و تفریح، ضرورت توجه به اصل استانداردسازی و ارتقای سطح کیفی در این مراکز تفریحی را بیشتر کرده است.انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید