خانه / دسته‌بندی نشده / بازدید مدیرکل دفتر شهردار تهران از گرمخانه ها وپاتوق های دره فرحزاد

بازدید مدیرکل دفتر شهردار تهران از گرمخانه ها وپاتوق های دره فرحزاد

به گزارش ایسنا، مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل حوزه دفتر شهردار تهران به همراه سیدمالک حسینی مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی و تنی چند از مدیران این سازمان و همچنین منطقه ۵ شهرداری تهران ، شب گذشته از گرمخانه‌های زنان و مردان ،محله پر آسیب دره فرحزاد و مرکز بهاران شماره ۱ بازدید کرده و از نزدیک در جریان فعالیت های این مراکز  و وضعیت آسیب های اجتماعی قرار گرفت.

کاظمـی پس از ارائه گزارش  مدیرعامل سازمان، ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده از سوی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی  به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا با تاکید بر ارائه هر چه بهتر خدمات کریمانه به مددجویان و افراد آسیب دیده به تاکید ویژه شهردار تهران بر توسعه خدمات اجتماعی با رعایت کامل شان و کرامت انسانی افراد آسیب دیده اشاره کرده و توسعه پایدار شهر بدون توسعه اجتماعی را غیر ممکن دانست.

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران که در خلال این بازدید ضمن حضور در مسیر دره فرحزاد و مشاهده وضعیت افراد آسیب دیده در این رود دره، افزود: با توجه به آسیب‌خیز بودن دره فرحزاد و بر اساس گفت‌وگوهایی که با برخی افراد آسیب دیده از اعتیاد در این مسیر داشتم متوجه ارائه خدمات مددکاری و همچنین توزیع غذا طی دو ماه اخیر به همراه ارائه برخی خدمات مراقبتی و درمانی شدم و ضمن تایید این اقدامات از سازمان خواستم با جلب مشارکت هر چه بیشتر سازمان های مردم نهاد و خیریه هایی که در این حوزه فعال هستند زمینه بازگشت این افراد به جامعه را در حد مقدورات فراهم کنند.

کاظمی در ادامه گفت: به رغم آنکه به طور واقع بینانه می دانیم حجم و میزان آسیب های اجتماعی رو به تزاید است اما اگر اقدامات ما بتواند حتی یک نفر را به جامعه برگرداند در نوع خود ارزشمند است و در این مسیر باید با بسیج منابع و اقدامات هماهنگ با سایر دستگاه ها ضمن افزایش تاب آوری اجتماعی و توجه جدی به موضوع پیشگیری، در حوزه کاهش آسیب و کنترل آن اقداماتمان را توسعه دهیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، کاظمی در ادامه بازدید خود از دو گرمخانه زنان(یلدا) و مردان مشرف از دره فرحزاد در منطقه ۵ بازدید و ضمن بررسی روند خدمت رسانی در این دو مرکز به گفتگوی رودرو با مددجویان پرداخته و در جریان مسائل و خواسته های آنها قرار گرفت.

وی همچنین از مرکز بازپروری و توانمندسازی معتادان بهبود یافته(بهاران) بازدید کرد.
مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران در پایان این بازدید سه ساعته ضمن تاکید دوباره بر افزایش کمی و کیفی خدمت رسانی به افراد آسیب دیده اجتماعی تاکید کرد و گفت: ما باید از همه ظرفیت ها از جمله بهسازی و زیبا سازی فیزیکی مراکز و اجرای طرح های فرهنگی و با بهره گیری از پتانسیل های گروه های داوطلب ضمن افزایش امید و اشتیاق این افراد برای بازگشت به زندگی عادی، به افزایش نشاط و امید در مراکز ارائه دهنده خدمات اجتماعی شهرداری تهران اهتمام ویژه داشته باشیم.

 گفتنی است، دره فرحزاد یکی از پاتوق های بزرگ محل تجمع معتادان به انواع مواد مخدر در شهر تهران است که با وجود اجرای طرح های مختلف شاهد ادامه آسیب های منطقه بوده، در همین راستا شهرداری تهران با احداث دو‌ گرمخانه زنان و مردان در نزدیکی این رود دره سعی در ارایه خدمات کاهش آسیب در این منطقه داشته است.

بنابراین گزارش، ظرفیت این دو گرمخانه مجموعا بیش از ۱۵۰ نفر بوده و تاثیر بسزایی در ساماندهی افراد آسیب دیده در این‌منطقه دارد. همچنین وجود پایگاه خدمات اجتماعی و مرکز بهاران که توانمند سازی معتادین بهبود یافته را برعهده دارد از خدماتی است که سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی در این منطقه ارائه کرده است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

متروی تهران با روند فعلی ۲۰ سال آینده هم تکمیل نمی شود

به گزارش ایسنا، محمد علیخانی عصر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه های اقدسیه و مرزداران …

پاسخی بگذارید