خانه / دسته‌بندی نشده / بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد از طرح های عمرانی قشم

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد از طرح های عمرانی قشم



به گزارش ایرنا، مرتضی بانک بازدید یک روزه خود را با حضور در اداره کل دارو، غذا و استاندارد قشم به عنوان تنها آزمایشگاه حلال منطقه آغاز کرد.
مدیرعامل آزمایشگاه اداره کل دارو، غذا و استاندارد قشم در این بازدید گفت: تنها آزمایشگاه حلال منطقه در قشم با حدود سه سال فعالیت، ماهانه حدود هفت هزار نمونه وارداتی و صادراتی را پذیرش و تایید می کند.
کاظم قربانی افزود: در نهایت نتیجه آزمایش ها برای دریافت گواهی تائید و یا ترخیص به اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی ارجاع می شود.
آزمایشگاه حلال قشم ۱۷ آبان ماه امسال با پیام آیت الله سید محمود هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت به عنوان نخستین مرکز گردشگری حلال کشور نام گرفت.

**افتتاح مرحله اول طرح توسعه اسکله بهمن قشم در دهه فجر
در ادامه این بازدید یک روزه، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و همراهان با نحوه پیشرفت طرح توسعه بندر بهمن که با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار سازمان منطقه آزاد قشم از مهر ماه سال ۱۳۹۳ آغاز شد، آشنا شدند.
هدف از اجرای طرح توسعه در این بندر، فراهم کردن شرایط پهلوگیری شناورهایی با تناژ ۱۰ تُن و افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورها از ۷ به ۱۴ فروند است.
تسریع در تخلیه و بارگیری کالا، افزایش واردات و صادرات کالای فعالان اقتصادی در قشم از دیگر اهداف اجرای این طرح بزرگ است که تاکنون با افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مراحل بعدی آن نیز در حال تکمیل است.
با اجرای سیستم سازه ای زیر ریل جرثقیل ها، شرایط پهلوگیری شناورهای پنج هزار تُنی در اسکله بهمن قشم در ایام مبارک دهه فجر آماده می شود و بخش پهلوگیری شناورهای ۱۰ هزار تُنی نیز اواخر خرداد ماه سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.

**بازدید از طرح آماده سازی اراضی غرب شهر قشم
مشاور رئیس جمهوری و هیات همراه در ادامه بازدیدهای خود از سه طرح آماده سازی ۹۸، ۷۴ و ۶۵ هکتاری شهرک های مدرن در غرب شهر قشم بازدید کرد.
در راستای اجرای سیاست واگذاری زمین به سرمایه گذاران به عنوان سهم مشارکتی سازمان منطقه آزاد قشم ، این سازمان در طرح های شهرک های سه گانه ۹۸، ۷۴ و ۶۵هکتاری به ترتیب با ۶۰ درصد، ۵۵ و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاران این مجموعه ها مشارکت کرده است.
در طرح توسعه جمعیتی شهر قشم تا سال ۱۴۰۰ قرار است جمعیت ۲۷ هزار نفری فعلی این شهر به ۹۶ هزار نفر افزایش یابد که ۱۸ هزار و ۲۴۰ نفر آنان با استقرار در این سه شهرک، به جمعیت شهر قشم اضافه خواهند شد.
با اجرای این سه شهرک مدرن شهر قشم هفت هزار و ۶۰۰ نفر در پروژه ۹۸ هکتاری که ساحل شمالی قشم را به ساحل جنوبی متصل می کند، مستقر شوند و پنج هزار و ۶۶۵ نفر در طرح ۷۴ هکتاری و چهار هزار و ۹۷۵ نفر نیز در طرح ۶۵ هکتار مستقر شوند.
در طرح ۹۸ هکتاری ۸،۵ هکتار فضای تجاری و ۲۷ هکتار فضای مسکونی ایجاد می شود و در طرح ۷۴ هکتاری ۱۹ هکتار فضای تجاری و ۱۹ هکتار فضای مسکونی پیش بینی شده است. در شهرک ۶۵ هکتاری نیز ۳،۵ هکتار برای امور تجاری و ۱۹،۵ هکتار در زمینه مسکونی طراحی شده است.

** بازدید از طرح نیروگاه خورشیدی
مرتضی بانک و هیات همراه در ادامه از نیروگاه ۱۰ مگاواتی قشم بازدید کردند.
این نیروگاه با هزینه ۱۰ میلیون دلار در حال اجراست و تا ۱۵ اسفندماه پیش رو به بهره برداری می رسد.
سه هزار و ۳۰۰ پنل خورشیدی در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار مورد استفاده قرار می گیرد و هم اکنون ۶۰ نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به فعالیت هستند.
برق تولیدی این طرح با بازدهی ۱۷،۵ درصد به قیمت مصوب چهار هزار و ۹۰۰ ریال به فروش می رود که در خود جزیره قشم مصرف می شود.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
۷۵۰۰/۷۴۰۸
خبرنگار: حسین آزاد منجیری * انتشار: محمد جهانگیریان



انتهای پیام /*










درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید