خانه / دسته‌بندی نشده / باران بهاری در مازندران مسافران نوروزی را خوشحال کرد

باران بهاری در مازندران مسافران نوروزی را خوشحال کردبه گزارش خبرنگار ایرنا ، بارش باران که به صورت خفیف از عصر جمعه در برخی شهرهای غربی و مرکزی مازندران آغاز شده ، همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.
بیشتر مسافران نوروزی که از مناطق مختلف کشور به مازندران سفر و در حاشیه جنگل ها ، پارک ها و رودخانه های این استان اقدام به برپایی چادر کرده بودند ، با بارش باران رحمت ابراز خوشحالی کردند.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است ؛ جریان شمالی که باعث کاهش دما و بارندگی در مناطق مختلف مازندران شده است از فردا شنبه با یک جریان جنوبی پس زده می شود ، ولی بار دیگر از روز یکشنبه دوباره فعال خواهد شد.
بر اساس این پیش بینی ، شهروندان و مسافران نوروزی روز شنبه شاهد افزایش دمای هوا به همراه وزش باد نسبتا شدید و گرم بویژه در دامنه ها خواهند بود.
اداره کل مدیریت بحران مازندران هم بر این اساس از مسافران و گردشگران و همچنین شهروندان استان خواسته است تا با توجه به افزایش محسوس دما و وزش باد گرم از روشن کردن آتش در جنگل و مراتع و حاشیه این مناطق به صورت جدی خودداری و جوانب احتیاط را رعایت کنند.
این اداره کل از کشاورزان شالیکار مازندران هم خواسته است تا تدابیر لازم را برای حفاظت از خزانه های برنج در شرایط تغییرات آب و هوائی تعطیلات نوروزی بیندیشند.
** نبرد یک هفته ای شمال و جنوب
هواشناسی مازندران همچنین پیش بینی کرد که در طول هفته جاری این استان دو بار شاهد جا به جائی جریانات هوائی شمالی و جنوبی خواهد شد که ناشی از تغییرات شدید جوی در فصل بهار بویژه ماه فروردین است .
بر این اساس ، جبهه هوای شمالی کنونی از صبح فردا شنبه با یک جبهه هوای جنوبی جایگزین می شود که افزایش محسوس دما و وزش باد گرم از پیامدهای آن خواهد بود.
بر اساس این پیش بینی ، جبهه هوای جنوبی فردا شب دوباره با یک جبهه هوای شمالی پس زده می شود و شهروندان مازندرانی و مسافران و گردشگران نوروزی شاهد کاهش محسوس دما در روز یکشنبه همراه با وزش باد نسبتا شدید و بارندگی رگباری به صورت پراکنده و مواج شدن دریا خواهند بود.
این وضعیت تا روز دوشنبه ادامه می یابد ولی از روز سه شنبه دوباره جبهه هوای جنوبی وارد استان می شود که سبب افزایش نسبی دمای هوا و وزش باد گرم و نسبتا شدید بویژه در دامنه ها و ارتفاعات خواهد شد.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که این جبهه هوای جنوبی روز چهارشنبه هم در استان باقی خواهد ماند ولی از روز پنجشنبه به تدریج از میزان ابرناکی هوا کاسته می شود.
تغییرات ناگهانی و شدید جوی در مازندران در فصل بهار تا حدود زیادی قابل پیش بینی است ، چنان که مردم مازندران و مسافران نوروزی نخستین روز فروردین را با دمای کم سابقه ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر در بعضی مناطق به عصر رساندند ، در حالی که همان شب تندباد ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتری را هم تجربه کردند.
* هشدار پلیس راه
در همین حال پلیس راه مازندران، به رانندگانی که قصد تردد در جاده های این استان را دارند ، توصیه کرد به علت لغزنده بودن سطح جاده های برون شهری با هوشیاری و اطمینان بالا رانندگی کنند.
براساس گزارش پلیس راه استان، ترافیک اکنون در هر سه جاده ارتباطی هراز، کندوان و سوادکوه درمسیر تهران به مازندران پرحجم و نیمه سنگین است.
بر اساس گزارش راهداری مازندران ، از آغاز تعطیلات نوروز جاری تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تردد خودروئی در جاده های این استان ثبت شده است .
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید