خانه / دسته‌بندی نشده / ایران در چابک سازی سامانه های جراحی سیار در جهان بی نظیر است

ایران در چابک سازی سامانه های جراحی سیار در جهان بی نظیر استبه گزارش ایرنا سردار سرتیپ دوم پزشک احمد عبداللهی چهارشنبه در کنگره ملی طب تورما در بیمارستان صحرایی علی بن ابیطالب آبادان افزود: ما متناسب با تهدیدات، سامانه ‌های پزشکی خود را ارتقا داده ایم و در کمتر از یک ساعت می توانیم بیمارستان صحرایی را حتی در سخت‌ ترین شرایط مستقر کرده و خدمات لازم را ارائه کنیم.
وی افزود: برخی کشورهای همسایه نیز خواهان خرید این سامانه ‌ها هستند و در آینده بر اساس تفاهمنامه، این سامانه‌ ها را در اختیار آنها قرار خواهیم داد.
وی ادامه داد: معاونت بهداشت و درمان سپاه در جبهه مقاومت به درخواست مدافعین حرم در جبهه مقاومت مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان صحرایی خود را متناسب با شرایط منطقه مستقر می کند.
معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: ما آمادگی خود را در تمرینات اختصاصی با برقراری بیمارستان‌ های صحرایی حفظ می‌ کنیم، سامانه‌ های درمانی ما چابک و سیار هستند و در کوتاهترین زمان می توانیم آنها را مستقر کنیم.
سردار عبداللهی با اشاره به برگزاری ششمین آیین ملی جایزه شهید دکتر رهنمون فردا در اردوگاه شهید باکری خرمشهر گفت: در این آیین با حضور مسئولان لشکری و کشوری از خانواده ۲۵ شهید عرصه بهداشت و درمان در دفاع مقدس و جبهه مقاومت و پزشکان پرستاران و بهیاران تجلیل می شود.
وی افزود: این آئین با مشارکت وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس، بخش ‌های درمانی نیروهای مسلح و دانشگاه ‌ها برگزار می‌ شود که هدف این همایش تجلیل از ایثاگران و شهدای جامعه پزشکی است.
معاون بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گقت: در این آیین از خانواده‌های۶پزشک شهید، ۶ پرستار، بهیار و امدادگر شهید، هفت فرمانده بهداری شهید و پنج دانشجو رشته‌ های مختلف پزشکی که در دفاع مقدس یا در دفاع از حرم اهل بیت (ع) به شهادت رسیدند، تجلیل می شود.
سردار عبداللهی افزود: برگزیدگان بر اساس شاخص‌ های عمومی مانند ترویج ارزش‌ های دینی، روحیه انقلابی و تفکر بسیجی و شاخص ‌های اختصاصی مانند نوآوری و خلاقیت و ایفای نقش موثر در خدمات امدادی در دفاع مقدس و جبهه مقاومت انتخاب شده اند .
وی هدف از برگزاری این آئین، را انتشار روحیه ایثارگری و تجلیل از ایثارگران و شهدای جامعه پزشکی عنوان کرد و گفت: این آیین با سخنرانی سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا برگزار می ‌شود.
هشتمین کنگره علمی طب رزم و ششمین آیین اهدای جایزه ملی شهید دکترمحمدعلی رهنمون ، امروز و فردا (نهم و دهم اسفندماه) در اردوگاه سردارشهید مهدی باکری خرمشهر و بیمارستان صحرایی علی بن ابیطالب(ع) آبادان برگزار می شود.
دکترمحمدعلی رهنمون در دوران دفاع مقدس مسوول بیمارستان صحرایی «خاتم الانبیاء(ص)» بود ‏که ششم اسفندماه ۱۳۶۲ در حال اقامه نماز بر اثر بمباران هوایی دشمن به شهادت رسید.
۷۱۰۴/۳۰۱۵/۶۰۰۲/۱۷۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید