خانه / دسته‌بندی نشده / ایران با مصر تعامل داشته باشد

ایران با مصر تعامل داشته باشدبه گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، وی در دیدار رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در مصر، افزود: متاسفانه ارتباط بین دو کشور ایران و مصر در سطح بسیار پایینی قرار دارد که به نفع عالم اسلام نیست.
آیت الله صافی گلپایگانی اضافه کرد: دانشمندان و علمای ما باید با مراکز علمی مصر همیشه در ارتباط باشند؛ اینجانب تاکید می‌ کنم که حتما باید تمام درب ‌های بسته، باز و موانع موجود برطرف شود.
وی گفت: از دیرباز به خصوص از زمان فاطمیون تاکنون، مردم مصر به اهل بیت(ع) علاقه زیادی داشته و دارند و وجود مراکز مهم علمی و دینی و مرقدهای مقدس در آن کشور، در ارتباط بین ایران اسلامی و مصر تاثیر فراوانی داشته است.
وی ادامه داد: عالمان دینی و اساتید الازهر کتاب ‌های زیادی درباره معارف بلند و نورانی اهل بیت(ع) تالیف نموده‌ اند که قابل استفاده برای اندیشمندان مسلمان می‌ باشد.
این مرجع تقلید خطاب به رئیس جدید دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در مصر، گفت: امیدوارم جنابعالی بتوانید مشکلات به وجود آمده را با تدبیر کامل برطرف کنید و هر چه زودتر شاهد بازگشایی سفارت ‌ها در دو کشور بزرگ اسلامی باشیم.
/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید