خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد ۹۰۰ صندوق کارآفرینی خرد محلی در کشور

ایجاد ۹۰۰ صندوق کارآفرینی خرد محلی در کشورعلیرضا همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گچساران افزود: در هر یک از این صندوق‌ها بین ۵۰ تا ۳۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی اظهار کرد: صندوق‌های خرد محلی برای درآمدزایی و رونق کسب و کارهای کوچک در مناطق روستایی راه اندازی می‌شود که بنا بر ظرفیت‌های هر منطقه در زمینه‌های کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری فعالیت می‌کنند.
همتی بیان کرد: در این صندوق‌ها زنان با استفاده از سهم اندک خود و کمک صندوق کارآفرینی امید اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی کوچک می‌کنند.
به گفته همتی ۶۰۰ صندوق خرد محلی در روستاهای ۱۵ استان کشور در دولت یازدهم ایجاد شده است.
مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی کشور نیز بیان کرد: پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بدون کارمزد بانکی، برگزاری دوره‌های آموزشی و شناسایی زنان مستعد و دارای ایده از برنامه‌های توانمندسازی زنان روستایی در این طرح است.
همتی اضافه کرد: حمایت از تولید و استفاده از ظرفیت و منابع روستایی به‌عنوان ارکان تولید و اشتغال، از مزایای مهم ایجاد صندوق‌های خرد محلی در روستاهاست.
وی ایجاد خودباوری، توجه به تصمیم گیری‌های خرد، اقتصاد محلی و منطقه‌ای و ایجاد روحیه مشارکتی را از دیگر مزایای راه اندازی این صندوق‌هاست.
مدیر توانمند سازی صندوق کارآفرینی کشور با هدف شرکت در کارگاه هم اندیشی صندوق‌های خرد محلی شهرستان‌های جنوبی کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان گچساران سفر کرده است.
نشست هم اندیشی نمایندگان صندوق‌های خرد محلی شهرستان‌های گچساران، باشت، چرام و بهمئی با حضور ۳۰ نفر در گچساران برگزار شد.
در این نشست شرکت کنندگان افزون بر تبادل نظر و استفاده از تجربیات موفق یکدیگر به بیان مشکلات خود پرداختند.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: پروانه امانی
۸۱۴۳/۱۳۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید