خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد ۲۱۰۰ واحد پرواربندی دام در کشور عملیاتی شد

ایجاد ۲۱۰۰ واحد پرواربندی دام در کشور عملیاتی شدبه گزارش ایرنا قائم مقام بنیاد تعاون سپاه روز چهارشنبه در این آیین گفت: در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی و‌ کمک به اشتغال روستایی و با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده برای چهار هزار و ۲۰۰ نفر با اجرای این طرح ها اشتغالزایی خواهد شد.
خضرالله حیدرزاده اظهار کرد: براساس این طرح که با مشارکت بانک انصار انجام می شود، برای هر متقاضی تسهیلاتی پیش بینی شده که برای تشکیل پرونده در اختیار بنیاد تعاون سپاه قرار گرفته و از طریق بنیاد ۱۵ راس گوساله در اختیار متقاضی قرار می گیرد.
وی استان های مشمول این طرح را خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، اصفهان، زنجان، قزوین و همدان اعلام کرد و گفت: یکی از اهداف اصلی طرح‌ اجرای سیاست‌های کلان رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و زنجیره تولید به صورت کامل در نظر گرفته شده است.
فرماندار خوسف نیز با بیان اینکه بیشتر جمعیت این شهرستان در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند گفت: باید به توانمندسازی روستاییان و عشایر با هدف جلوگیری از مهاجرت و ایحاد اشتغال در روستاها بیش از بیش توجه شود.
محمد شفیعی با اشاره به خشکسالی های ۱۹ ساله در استان خراسان جنوبی افزود: تسهیلات اشتغالزایی از محل صندوق توسعه ملی زمینه مناسبی را برای ایجاد کارگاه های اشتغالزایی در روستاها فراهم کرده است.
وی با تاکید بر تکمیل زنجیزه تولید شهرستان خوسف گفت: دامداری در این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی دارد که عملیات اجرایی ایجاد کشتارگاه دام و طیور در راستای افزایش درآمد به زودی آغاز خواهد شد.
فرماندار خوسف بیان کرد: برای ۳۸ روستا با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمینه ایجاد کارگاه های تولیدی با واگذاری زمین به صورت رایگان فراهم شده است.
وی از بنیاد تعاون سپاه خواست در طرح های اشتغالزیی شهرستان خوسف سرمایه گذاری کند و افزود: از همه امکانات و ظرفیت ها برای توسعه سرمایه گذاری در این شهرستان حمایت می شود.
سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی نیز گفت: یکی از مشکلات ایجاد اشتغال، انحراف از موضوع اصلی اشتغال بوده و به همین دلیل برای ورود نهادهای واسط به این طرح ها برای تضمین ایجاد اشتغال برنامه ریزی شده است.
مهدی هنری از دیگر مشکلات اساسی مردم هنگام اشتغال را سرمایه در گردش، تامین نهاده ها و در انتها فروش تولیدات دانست و افزود: ‌همه این موارد در طرح های مردمی بنیاد تعاون سپاه پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: فرد روستایی متقاضی هیچ هزینه ای بابت نهاده ها پرداخت نمی کند و تولیدات خود را نیز به صورت تضمینی از طریق بنیاد تعاون به فروش می رساند.
سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی بر لزوم تامین امنیت غذایی کشور در کالاهای استراتژیک و کمبود گوشت قرمز تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در روستاها و کانون های تولید مجموعه بنیاد تعاون سپاه را متقاعد نمود که در این حوزه وارد طرح پرواربندی مردمی شود.
وی دستاوردهای مد نظر این طرح را افزایش تولید گوشت قرمز، کاهش واردات، ایجاد اشتغال مولد بین جوانان مناطق غیر برخوردار و استفاده از ظرفیت های خالی روستاها ذکر کرد.
هنری گفت: در مدت پرورش دام تمامی حمایت های بهداشتی، خدمات فنی و بیمه ای برای تضمین تحقق طرح توسط بنیاد تعاون سپاه انجام می گیرد.
وی افزود: فاز عملیاتی این طرح برای ایجاد ۲ هزار و یکصد واحد پرواربندی در سطح کشور امروز با افتتاح یکی از ۵۰ واحد اولیه استان خراسان جنوبی در شهر خوسف آغاز شد.
وی اظهار کرد: برنامه ریزی لازم برای به پایان رسیدن ۲ هزار و یکصد واحد در سطح کشور تا پایان سال ۹۷ انجام شده است.
مرکز شهرستان خوسف در ۳۵ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan و کانال تلگرام: irnabirjand@
9866*3028
خبرنگار: سیدابوالفضل موسوی نژاد * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید