خانه / دسته‌بندی نشده / ایجاد بوستان ٣۴ هکتاری در پادگان ٠۶

ایجاد بوستان ٣۴ هکتاری در پادگان ٠۶

زهرا نژاد بهرام در گفت‌وگو با ایسنا،  از تصویب کلیات طرح ساماندهی اراضی پادگان ۰۶ با اعمال اصلاحاتی خبر داد و گفت: اراضی پادگان ۰۶ با مساحت  ۴۹.۵ هکتار، طبق تفاهم نامه مرداد ۹۸ شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی  مقرر بود  ۷۰ درصد(۳۴ هکتار) از مساحت پادگان به عنوان فضای سبز عمومی آزاد سازی و در اختیار عموم شهروندان تهرانی قرار گیرد و در ازای آن ارتش بتواند در ۳۰ درصد سهم خود پروانه اخذ کند.

وی با بیان اینکه همزمان با توافق صورت گرفته، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ۳۰ مرداد سال گذشته اقدام به ثبت فرهنگی و تاریخی کل محدوده  کرد که همین امر بازنگری در طرح، محدود سازی حجم بارگذاری را ضروری ساخت. گفت: در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری، آخرین وضعیت بازنگری و اقدامات صورت گرفته برای رفع مغایرت و صیانت از میراث طبیعی و فرهنگی ارزشمند محدوده پادگان، مورد بررسی قرار گرفت و طبق مصوبه  پیشین از ۱۵ هکتار سهم ارتش،  شش هکتار امکان بارگذاری با متوسط تعداد طبقات ۱۱ و ۱۲ طبقه داشت اما با توجه به ثبت حدود ۱۰۰ هزار مترمربع ابنیه ارزشمند، محدوده بارگذاری پیشنهادی از شش هکتار به ۲.۹ هکتار کاهش پیدا کرد و بر اساس تاکید اعضا و جمع بندی در شورای عالی شهرسازی و معماری به صراحت تاکید شد که حجم بارگذاری  از سقف جمعیتی ٣٠٠٠ نفر عبور نکند. این در حالیست که طبق مصوبه سال گذشته ۶٠٠٠ نفر جمعیت و طی مصوبات سال های گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت ساکن در محدوده های پیشنهادی برای بارگذاری پیش بینی شده بود که طی جلسات متعدد و با همراهی کامل ارتش، حجم جمعیت پیشنهادی ۵۰درصد کاهش یافت.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بر اساس جمع بندی در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری مصوب شد؛ قبل از هرگونه بارگذاری تجاری و اداری در آن محدوده، مساله ترافیکی آن و مسیرهای احداثی حل و فصل شود. مشاور طرح پیشنهادهایی مبنی بر امتداد خیابان گلستان به بزرگراه صیاد شیرازی،  احداث تونل  زیرگذر خیابان گلستان، ایجاد کندرو از خیابان مغان به خیابان گلستان و ایجاد رمپ از بزرگراه صیاد شیرازی به خیابان گلستان در مقیاس منطقه ای و محله ای را طرح کرده بود که اجرای آنها منوط به بررسی و تایید سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد.

همچنین به منظور تقویت حوزه گردشگری و رفع کمبودهای خدماتی توافق شد؛ فضای گردشگری، تفریحی و خدماتی در محدوده پیش بینی شده برای طرح افزایش و از حجم فضای اداری و تجاری با هدف مدیریت صحیح حجم سفر و جلوگیری از ایجاد عارضه برای ساکنین محله های مجاور  کاسته شود.

وی افزود: امیدوارم طی چند ماه آینده فضای متعلق به شهر در دسترس عمومی شهروندان قرار گیرد و مدیریت شهری به منظور رفع کمبودهای خدماتی منطقه، از ظرفیت ۱۰۰هزار مترمربع بناهای میراثی موجود در فضای پادگان به منظور تامین خدمات و بهره برداری های فرهنگی، هنری و تفریحی استفاده کنند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور

به گزارش ایسنا، بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت …

پاسخی بگذارید