خانه / دسته‌بندی نشده / اولین گزارشِ "اوبر" از آزار مسافران و رانندگانش در آمریکا

اولین گزارشِ "اوبر" از آزار مسافران و رانندگانش در آمریکا

به گزارش ایسنا، طبق این آمار طی دو سال نزدیک به ۶۰۰۰ مورد آزار و تعرض به مسافران و رانندگان در آمریکا گزارش شده است.

شرکت اوبر به تازگی گزارشی ۸۴ صفحه‌ای درباره موارد آزار مسافران و رانندگان خود منتشر کرد. این نخستین بار است که این شرکت آمریکایی دست به چنین کاری زده است.

اوبر (Uber) یک سرویس هم‌سفری آنلاین است. اپلیکیشن تلفن هوشمند به طور خودکار مسافران را با نزدیک‌ترین راننده مرتبط می‌کند و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد.

گزارش امنیتی شرکت اوبر که اکنون منتشر شده است، بازه زمانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی را دربرمی‌گیرد. در این گزارش از نزدیک به ۶۰۰۰ مورد آزار مسافران و رانندگان اوبر سخن رفته که در ۴۶۴ مورد از این آزارها، تجاوز صورت گرفته است.

طبق این گزارش در این دو سال ۱۹ نفر در آمریکا در پی ضرب و شتم جان خود را از دست دادند. هشت نفر از آنها مسافر، هفت نفر راننده و چهار نفر نیز افرادی ثالث بوده‌اند.

طبق گزارش اوبر اکثر قربانیان این آزارها مسافران زن و در هفت درصد موارد نیز رانندگان اوبر بوده‌اند.

شرکت اوبر در عین حال در گزارش خود تأکید می‌کند که در دو سال مزبور مجموعا ۲.۳ میلیارد مورد مسافرکِشی توسط این شرکت به ثبت رسیده و این امر در ۹۹.۹ درصد موارد نیز بدون مشکل انجام گرفته است.

اوبر اخیرا در تلاش برای ایجاد و استفاده از ابزارهایی بوده که امنیت مسافران و رانندگان را افزایش می‌دهد. برای نمونه نزدیک به یک میلیون متقاضی که قصد داشتند به عنوان راننده برای اوبر فعالیت کنند در آزمون‌های لازم رد شدند.

به گزارش دویچه‌وله، افزون بر این ۴۴ هزار راننده نیز در جریان بازبینی و بررسی‌های مجدد از فهرست رانندگان اوبر حذف شده‌اند. شرکت اوبر که ۱۰ سال پیش تأسیس شد و مقر آن در سانفرانسیسکو است، در چندین کشور جهان فعالیت دارد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

لزوم ساماندهی محدوده خلازیر بدون نگاه سلبی

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در تجمع انتخاباتی امروز یکشنبه که در محل مسجد حضرت …

پاسخی بگذارید