خانه / دسته‌بندی نشده / اولویت های۷گانه شهرداری در بودجه ۱۴۰۰/نقطه تلاقی بودجه شهرداری با دغدغه های شهروندان

اولویت های۷گانه شهرداری در بودجه ۱۴۰۰/نقطه تلاقی بودجه شهرداری با دغدغه های شهروندان

حامد مظاهریان در گفت وگو با ایسنا، بودجه را یکی از مهمترین ابزار عملیاتی شدن برنامه های هر سازمان و نهادی دانست و گفت: از اصلی ترین کلید واژه ها در بودجه سال آینده، مدیریت هزینه ها و مولدکردن دارایی هایی هستند که می توانند با وجود دو معضل درگیر وضعیت حاضر یعنی کرونا و اقتصاد، سرزندگی و نشاط را به جامعه تزریق نماید.
وی از تقویت نقش و جایگاه اجتماعی مدیریت شهری به عنوان رویکرد مدنظر شهرداری در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۰ یاد کرد و افزود: پیامدهایی که در پی کرونا و اقتصاد صدمه دیده بر معیشت مردم سایه افکنده، دارای جنس اجتماعی نیزهست و فارغ از تمام پیش بینی ها، همراهی با مشکلات شهروندان باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد. بنابراین ریشه این نگاه به دو مساله مهم یعنی ویروس کرونا و فشارهای اقتصادی وارده بر شهروندان باز می گردد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تاکید کرد: باور دارم شهرداری تهران باید در نقطه تلاقی با دغدغه های مردم قرار گیرد و بودجه سالیانه خود را اهرمی برای کمک به رفع نگرانی ها و مسائل شهروندان قرار دهد.
به گفته مظاهریان، با توجه به وجود تورم شدید در کشور در سالهای اخیر و پیش بینی تداوم تورم در سال آتی و ارتباط مستقیم میان نرخ تورم و هزینه های اداره شهر، مبلغ بودجه سال آینده شهرداری تهران نیز (مطابق لایحه پیشنهادی به شورا) افزایش متناسب خواهد داشت.
وی با تاکید بر توجه ویژه به پروژه های محرک توسعه گفت: پروژه های محرک توسعه  رویکردی است که به عنوان یک استراتژی جامع، برای ایجاد تغییر در یک مکان با نشانه های زوال به کار می رود و هدف آن دستیابی به بازآفرینی شهری است. برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کلانشهر تهران نیز  پروژه‌های محرک توسعه در بافت های فرسوده شهر اجرا می شود که اعتبار آن نیز در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی خواهد شد.
مظاهریان با اشاره به اجرای پروژه های توسعه محله ای در پایتخت، خاطرنشان ساخت: بر اساس شعار شهردار تهران برای ایجاد “شهری برای همه “، تغییر نگاه از پروژه های بزرگ مقیاس شهری به سمت پروژه های محله ای از سال ۹۹ در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته تا مشکلات کلانشهر از پایین ترین سطوح شهری رو به اصلاح رود. این رویکرد جدید در سال ۱۴۰۰ نیز تداوم خواهد داشت.
وی پروژه‌های توسعه محله ای را یکی از محورهای بودجه سال آینده عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها طبق نظر و توافق مدیریت شهری بر اساس مشارکت اجتماعی شهروندان در اداره شهر و برای پاسخ به نیازها و مطالبات مردم، در سال آتی نیز اجرا می شود و شورای شهر نیز ضمن حمایت از این طرح، بر روند اجرا نظارت خواهد کرد.
به گفته مظاهریان، برقراری نشاط شهری و حمایت از برگزاری برنامه های هنری، فرهنگی و ورزشی به نحوی که در تطابق با پروتکل های بهداشتی قرارگیرد از برنامه های سال آینده خواهد بود و توجه ویژه به هنرهای شهری نیز خواهد شد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران همچنین، توسعه میادین میوه و تره بار در محلات، ساماندهی دستفروشان و نظم بخشی و انضباط اقتصادی و شفافیت در بودجه  را از جمله موضوعات مورد توجه شهرداری تهران در بودجه  سال ۱۴۰۰ برشمرد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

آتش سوزی در ایستگاه متروی قیطریه مهار شد و مصدوم نداشت

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت …

پاسخی بگذارید