خانه / دسته‌بندی نشده / انتقال 2 مصدوم نهایی حادثه تروریستی بورالان از ترکیه به ایران

انتقال 2 مصدوم نهایی حادثه تروریستی بورالان از ترکیه به ایرانبه گزارش ایرنا این 2 مصدوم حادثه تروریستی بورالان امروز، چهارشنبه با حضور مسئولان ایرانی و ترکیه وارد ایران شدند و فرماندار ماکو نیز نسبت به بهبود هرچه سریع تر آنان ابراز امیدواری کرد.
به گزارش ایرنا 14 آذر امسال 2 تن از مرزبانان به همراه 2 کارشناس امور آب در منطقه مرزی بورالان بر اثر تیراندازی اشرار مسلح غافلگیر شدند و در نتیجه آن مرزبان ‘ توحید ملک زاده’ به شهادت رسید و سه تن دیگر مجروح شدند.
پس از وقوع این حادثه سه تن از مجروحان توسط بالگرد ارتش ترکیه به بیمارستان های ‘ایغدیر’ و ‘قارص’ این کشور انتقال داده شدند.
در پی این حادثه ‘مولود چاووش‌ اوغلو’، وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران ضمن اظهار همدردی و تسلیت به مناسبت شهادت یکی از مرزبانان کشورمان اعلام کرد که تروریست‌های پ.ک.ک عامل این حادثه بودند و ماموران ترکیه در حال پیگیری مساله هستند و نتیجه را به اطلاع مقام های ایرانی خواهند رساند.
وزیر کشور ترکیه نیز به سفیر جمهوری اسلامی در آنکارا اطمینان داده است که موضوع با جدیت پیگیری و نتیجه اعلام شود.
شب گذشته نیز ‘ حسن زمانی’ یکی دیگر از کارشناسان امور آب ماکو جهت ادامه درمان و گذراندن دوره نقاهت از ترکیه به ایران منتقل شد.
ماکو یکی از شهرهای آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است؛ این شهر در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد.
7132/3072
**خبرنگار: حمید قاسمی ** انتشار دهنده:علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari