خانه / دسته‌بندی نشده / امید ۱۸ هزار زندانی به بخشش خیران است

امید ۱۸ هزار زندانی به بخشش خیران استبه گزارش ایرنا، هادی جلالی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: برای آزادی این زندانیان که بیشتر آنها در استان های فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی زندان هستند ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد ریال نیاز است.
وی اظهارکرد: از این شمار سه هزار نفر به دلیل مهریه، ۲ هزار نفر دیه و مابقی به دلیل محکومیت های مالی و حقوقی در زندان های کشور بسر می برند.
جلالی بیان کرد: برای بهره مندی از کمک خیران و نیکوکاران در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هر سال در ماه مبارک رمضان جشن های گلریزان در سراسر کشور برگزار می شود که براساس برنامه ریزی ها امسال ۴۰۰ جشن گلریزان در کشور برنامه ریزی شده است.
وی یادآور شد: تا کنون ۹۰ درصد جشن های گلریزان پیش بینی شده برگزار و ۵۰۰ میلیارد ریال جمع آوری شده است که تلاش می شود در ماه مبارک رمضان امسال زمینه آزادی ۲هزارو ۵۰۰ تا سه هزار نفر در کشور فراهم شود.
مدیرروابط عمومی ستاد دیه کشور گفت: استان های فارس، خوزستان و بوشهر از جمله استان هایی هستند که بیشترین جشن های گلریزان را در کشور برگزار کرده اند.
جلالی ادامه داد: پارسال ۱۰هزار و ۶۷۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کشور آزاد شدند که ۳۳۰ نفر از این جمعیت را زنان تشکیل می دهند و ۲هزار نفر از آنان درجشن های گلریزان ماه رمضان با کمک خیران به کانون گرم خانواده بازگشتند.
وی بیان کرد: میزان بدهی این افراد ۹هزار و ۷۲۰میلیارد ریال بود که ستاد دیه کشور توانست سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از شاکیان رضایت بگیرد.
جلالی در باره استان بوشهر گفت: این استان جزو کم جمعیت ترین استان ها در داشتن زندانیان جرائم غیر عمد است که تلاش می شود با همت خیران و ستاد دیه زمینه آزادی ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد این استان فراهم شود.
وی گفت: باید با تکیه بر اصل پیشگیری، فرهنگ سازی لازم و افزایش آگاهی های مردم از مواد قانونی بتوانیم آمار جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد را کاهش دهیم.
جلالی اضافه کرد: امروز زندانیان مربوط به چک های بدون پشتوانه و مهریه بیشترین تعداد زندانیان جرائم غیر عمد در کشور را تشکیل می دهند به همین دلیل باید آموزش های لازم از خانواده، مدرسه و مساجد صورت گیرد.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید