خانه / دسته‌بندی نشده / امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر درفرودگاه پیام فراهم شد

امکان فرود هواپیماهای پهن پیکر درفرودگاه پیام فراهم شدمنوچهر اتقیایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران در کرج، افزود: این هواپیما با محموله ۲ فروند بالگرد جهت ارائه خدمات اورژانس، روز جمعه وارد فرودگاه پیام شد.
وی اضافه کرد: در حالی که عملیات بهسازی باند و سطوح پروازی فرودگاه پیام همزمان با مساعد شدن شرایط جوی ادامه یافته است، پروازهای کارگو این فرودگاه با ورود هواپیمای پهن پیکر آنتونوف ۱۲۴ بدون وقفه ادامه دارد.
اتقیایی گفت: با فرود این هواپیمای پهن پیکر، می توان ادعا کرد که باند و سطوح پروازی فرودگاه بین المللی پیام آماده فرود هواپیماهای پهن پیکر مسافری و باری است.
وی ادامه داد: نخستین پرواز باری از بیشکک قرقیزستان به مقصد کرج روز چهارشنبه ۸ فروردین ماه جاری بر باند فرودگاه بین المللی پیام نشست، این پروازها با مدیریت مرکز خدمات تجاری بین الملل پیام حامل ارزاق عمومی ضروری جهت تنظیم بازار در سال جدید ادامه خواهد داشت.
۴۸ پرواز کارگو سال گذشته در فرودگاه پیام بر زمین نشسته است که به نسبت سال ۹۵ رشد ۶ برابری را نشان می دهد.
راه اندازی فرودگاه مسافری در استان یکی از درخواست های قدیمی مردم البرز بوده که محقق نشده اما اکنون به تلاش مسئولان فرودگاه پیام و استان البرز موافقت همه ذینفعان در این زمینه اخذ شده و هماهنگی خوبی برای تحقق این امر وجود دارد. بخش عمده ای از زیرساخت های یک فرودگاه بین المللی در این فرودگاه مهیا بوده و پتانسیل بزرگی برای منطقه محسوب می شود.
به گفته سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، سرمایه گذاری مناسبی در حوزه فرودگاهی شرکت پیام در زمینه بهبود ایمنی و ایجاد زیرساخت ها از قبیل زیرسازی و آسفالت جدید سطوح پروازی، به روز رسانی تجهیزات ناوبری، تامین روشنایی اپرون و چراغ های باند، تجهیز ترمینال مسافری موقت با مساحت ۶ هزار متر مربع، ایجاد دیوار بتنی و فنس کشی انجام شده است.
۷۴۱۴/۱۵۳۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید