خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه قم: مسئولان با فتنه گران اخیر در تهران قاطعانه برخورد کنند

امام جمعه قم: مسئولان با فتنه گران اخیر در تهران قاطعانه برخورد کنندبه گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر مقدس قم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) اضافه کرد: آنها به اسم دروایش، ولی به سبک داعش، به کشتار مردم و تخریب اموال عمومی و سلب امنیت از مردم پرداختند.
وی گفت: این ها با اعمال شرارت آمیز خود ثابت کردند که لیاقت رافت اسلامی را ندارند و انتظار مردم این است که این آشوبگران و هر فتنه گر دیگری باید به سزای اعمال وحشیانه ای که انجام داده اند، برسند.
وی خاطرنشان کرد: این فتنه گران و ورشکستگان سیاسی با وجود این امت، این رهبری و این نظام؛ هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
جمعی از اراذل و اوباش دوشنبه شب (۳۰ بهمن امسال) در اقدامی غیرقانونی و کاملا تهاجمی با تجمع در خیابان پاسداران تهران (محدوده کلانتری ۱۰۲) ضمن ایجاد بی نظمی، ناامنی و درگیری در سطح منطقه، ۳ مامور پلیس و یک نیروی بسیجی را حین انجام وظیفه برای برقراری نظم و امنیت به شهادت رساندند.
این گروه هم چنین با سوءاستفاده از رافت و مدارای نیروهای انتظامی به بسیاری از اموال خصوصی و عمومی (خودروها و منازل و فروشگاه های مردم) خسارت وارد کردند.
وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم آذربایجان شرقی و محورهای سخنان ایشان اظهار کرد: سخنان معظم له، فصل تازه ای در مسیر رشد و بالندگی ملت ایران و حرکت به سمت عدالت گشود.
دیدار پرشور مردم استان آذربایجان شرقی با رهبر معظم انقلاب، روز یکشنبه این هفته در تهران برگزار شد.
وی لزوم بازخوانی انقلاب اسلامی در جهت شناخت حقیقت و محتوا و خدمات و کارکردهای آن را یکی از محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: با وجود گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز ابعاد و عظمت انقلاب اسلامی ایران به درستی برای خیلی ها درک نشده است که این انقلاب از جنس انقلاب انبیا و یک انقلاب تمدنی، ریشه ای و فکری، جهانی، مردم پایه و ولایت محور بود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: اندیشمندان و جوانان متفکر باید ابعاد این مسائل را با تامل برای قشرهای گوناگون جامعه بیان کنند.
وی اظهار کرد: از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، نکته محوری کارکرد اصلی انقلاب، تبدیل نظام طاغوت سالار به نظام مردم سالار است؛ نظام طاغوت سالار یعنی این که در حاکمیت طاغوت، ظلم و طغیان و بی توجهی به عدل و حق در همه امور حاکم است.
وی افزود: نظام طاغوتی؛ اشرافی گری، فساد، چپاول بیت المال و غارت ثروت های ملی را به مثابه یک حق، برای طاغوت حاکم سیستمی کرده است و نتیجه این سیستم؛ نوکری بیگانه، ذلت، فرهنگ مصرف گرایی، احتیاج به بیگانه و فرهنگ اسراف در کنار ناتوانی، در میان اقشاری از ملت نهادینه شده بود و ایران به پرتگاه سقوط نزدیک می شد.
سعیدی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) ملت بزرگ ایران را از یوغ بندگی طاغوت آزاد کردند و استقلال، آزادی، اقتدار، امنیت، عزت و حرکت رو به جلو در سایه رهبری الهی و پیوند عمیق امت و امامت نهادینه شد و همه مقدرات کشور با هدایت رهبری الهی در اختیار ملت قرار گرفت.
وی افزود: نظام مردم سالار یعنی مناسبات بین ملت و دولت بر پایه حضور ملت در صحنه و ساخت کشور بر اساس اسلام و قرآن و هدایت رهبری است که یکی از جلوه های آن در عرصه سیاسی صندوق انتخابات است.
خطیب جمعه قم با بیان این که صندوق انتخابات یکی از جلوه‌ های نظام مردم سالار است، گفت: حضور فراگیر ملت در صحنه یکی از برکات نظام اسلامی می باشد و به برکت این حضور پرشور مردم است که تاکنون دشمنان نتوانسته اند آسیبی به انقلاب اسلامی وارد کنند.
وی ضرورت آسیب شناسی انقلاب در این مقطع را یکی دیگر از محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت است؛ در یک ارزیابی کلان، نتیجه مردم سالاری، پیشرفت کشور در عرصه های مختلف است.
وی همچنین گفت: مدیران باید مراقب باشند و بدانند که مشکلات ملت در سایه مدیریت مومن، انقلابی و کارآمد برطرف می ‌شود، البته انقلابی ‌گری نباید خارج از غالب نظام اسلامی و ولایی تفسیر شود، چراکه انقلابی‌ گری خارج از نظام ولایی، در واقع انقلابی ‌نمایی است.
وی با اشاره به تلاش های گروه های انحرافی در زمان امام علی(ع) و اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: در زمان ما هم، در غالب های مختلف، تلاش ها و فتنه انگیزی های این گروه های انحرافی و تشنه قدرت را ملاحظه می کنید ولی بحمدالله ملت ما فریب ترفندهای این انقلابی نماهای شیفته قدرت را نمی خورند.
وی با اشاره به اولویت‌ های کشور اظهار کرد: توجه به پیشرفت‌ ها، پسرفت ‌ها، توقف‌ ها و ترسیم افق‌ های آینده بر پایه ولایت‌ فقیه، مقاومت در برابر استکبار، تحقق اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد و اشرافی ‌گری، برطرف کردن فقر و محرومیت، حل مشکلات اجتماعی، توانمندسازی طبقات آسیب‌ پذیر جامعه و تحقق عدالت و پیشرفت از مهم ‌ترین اولویت‌ های کشور است که باید به آن توجه شود.
وی خاطرنشان کرد: راه رسیدن به اولویت‌ ها و حل مشکلات کشور این است که ملت و مدیران با توکل به خداوند و با بستن چشم امید به بیگانگان و اخلاص برای رفع مشکلات تلاش و کوشش کنند.
سعیدی با تاکید بر ایستادگی در برابر دشمنان اظهار کرد: مسئولان باید در برابر دشمنان و استکبار ایستادگی کنند، چراکه تنها در این صورت است پیشرفت حاصل و عدالت و تعالی مادی و معنوی در کشور حاکم می‌ شود.
وی هم چنین به حادثه دلخراش سقوط هواپیما اشاره و با عرض تسلیت به بازماندگان جانباختگان این حادثه اظهار کرد: حادثه سقوط هواپیما برای ملت ایران بسیار سنگین بود و موجب ناراحتی و تاثر همه ملت شد، ما ضمن قدردانی از تلاش‌ های انجام شده در کشف و انتقال اجساد جان باختگان، از مسئولان می ‌خواهیم تدبیری بیاندیشند تا از تکرار این حوادث و اتفاقات تلخ جلوگیری شود.
سقوط هواپیمای شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح یکشنبه این هفته در نزدیکی سمیرم در استان اصفهان رخ داد. این هواپیما از نوع ای. تی. آر. ۷۲ ؛ پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو ‌شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.
۷۴۰۶/ ۱۱۷۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید