خانه / دسته‌بندی نشده / امامان جمعه : وجود ارتش مقتدر تاکید قرآن کریم است

امامان جمعه : وجود ارتش مقتدر تاکید قرآن کریم استبه گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها ؛ امامان جمعه درخطبه های این هفته با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشتند که امروز نیروهای مسلح شامل ارتش قهرمان و سپاه عزیز در همه عرصه های صف، ستاد، تجهیزات و حضور عزتمندانه در جغرافیای بین الملل به خودکفایی رسیده است.
حمایت از کالای ایرانی و حل مشکلات اقتصادی ؛ برخورد با متخلفان بازار ارز ؛ دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی ؛ تحرکات اخیر صهیونیست ها در منطقه از دیگر مواردی بود که خطیبان نماز جمعه استان های کشور به آن اشاره کردند .
گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استان ها به شرح ذیل است :

**مرکزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نیروهای مسلح عامل اقتدار و عزتمندی نظام اسلامی هستند و حفظ ارزش های والای انقلاب اسلامی و صیانت از خون شهدا برعهده آنان است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر،افزود: آمادگی هر چه بیشتر نظامی و تسلیحاتی با هدف دفاع کشور در برابر توطئه های آمریکا، اسرائیل و آل سعود ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: قدرت نیروهای مسلح در همه بخش های امنیتی، استراتژیکی، موشکی، زمینی، هوایی، دریایی و امنیتی ارزشمند است و در این حوزه به همت نیروهای مخلص و متعهد کشور توانسته در منطقه بدرخشد و برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی باید هر روز آماده تر از گذشته بود.
امام جمعه اراک اظهار کرد: استکبار جهانی و متحدانش باید بدانند که ملت ایران بر سر منافع و مصالح ملی خود با هیچ کس معامله نمی کند و با پشتیبانی از ولایت فقیه و نیروهای مسلح توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

**سمنان
مردم برای اقتدار کشور کالای ایرانی بخرند
امام جمعه موقت سمنان تاکید کرد : مردم با هدف تحقق شعار سال و اقتدار داخلی و اقتصاد کشور از کالای ایرانی استقبال کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر عبدوس در نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد امام(ره) این شهر افزود: ایرانی باید از کالای ایرانی با هر کیفیتی استقبال کند، حتی اگر کیفیت کمتری از نمونه خارجی داشته باشد.
وی با اشاره به اقتدار سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی در دهه های ابتدایی انقلاب، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با تعیین شعارهای سال از سوی رهبر انقلاب با محوریت مسایل اقتصادی، توجه همه باید برای اقتدار اقتصادی کشور متمرکز شود.

**قزوین
امام جمعه قزوین : زمینه ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی مهیاست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: با توجه به شرایط کنونی در منطقه زمینه برای ریشه کن کردن رژیم جنایتکار صهیونیستی مهیاست.
آیت الله عبدالکریم عابدینی با اشاره به تحرکات اخیر صهیونیست ها در منطقه،افزود: رهبرمعظم انقلاب اسلامی هر زمان که اراده کنند بساط رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار برچیده می شود.
وی با بیان اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد و حامی مستضعفان و برعلیه ستمگران و ظالمان است، اظهار کرد: در شرایط امروز بهترین گزینه برای صهیونیست ها این است که خودشان بساطشان را چیده و سرزمین های اسلامی را تحویل صاحبان اصلی آنها بدهند.

** چهارمحال و بختیاری
امام جمعه شهرکرد: دشمنان جبهه مقاومت در آتش افروزی های منطقه زیان می بینند
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: دشمنان جبهه مقاومت بدانند، زیان کننده اصلی در آتش افروزی های منطقه هستند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام با اشاره به حمله موشکی اخیر صهیونیست ها به سوریه تصریح کرد: این حمله توسط بخش کوچکی از جبهه مقاومت در یمن پاسخ داده شد.
وی افزود: دشمن هوشیار باشد که این پاسخ تنها اقدامی ناچیز از مقاومت بود تا به دشمنان اسلام نشان دهد هرگونه اقدامی که منجر به خشم حزب الله، نظام جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان شود، خسارات جبران ناپذیری را متوجه آنان خواهد کرد.
حجت الاسلام نکونام در ادامه با اشاره به روز ۲۹ فروردین ماه و روز نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: به برکت وجود فرماندهی مقتدرانه مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح با برخورداری از دانش روز موشکی و تجهیزات دفاعی همسو و همدلانه در حال دفاع از ارزش های نظام اسلامی ایران در برابر دشمنان هستند.

**خراسان رضوی
امام جمعه مشهد:عداوت استکبار با انقلاب بخاطر پیروی خط پیغمبر(ص) است
امام جمعه مشهد گفت: عداوت استکبار با انقلاب اسلامی به دلیل پیروی خط پیغمبر اسلام و استکبارستیزی است. اگر هر روز کشور دچار مشکلی می شود بخاطر عداوت استکبار نسبت به پیغمبر(ص) و مقابله ما با نظام استکباری است.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: تا روزی که همه معادلات سیاسی جهان را بخاطر توسعه عظمت پیغمبر اسلام بر هم زده ایم این دشمنی و عداوت ادامه دارد. تمام عداوت و کینه استکبار آمریکا متوجه پیغمبر اسلام می باشد و علت این دشمنی آن است که به خوبی می دانند نقطه براندازی جریان استکباری بر روی زمین حضرت محمد(ص) است.
وی ادامه داد: مبعث رسول اکرم(ص) در حقیقت سرآغاز رسالت ایشان برای نجات بشر بر اساس فرمان انسانسازی خداوند بوده است. جلوه رسالت پیغمبر اسلام استکبارستیزی است و درست به همین دلیل است که شاهد دشمنی استکبار با پیامبر(ص) هستیم.

**بوشهر
امام جمعه بوشهر:اقتدار ایران مرهون سرافرازی ارتش است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اقتدار، سرافرازی، توانمندی ملی و فراملی نظام جمهوری اسلامی وابسته به نیروهای مسلح است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی نیروهای مسلح شامل ارتش قهرمان و سپاه عزیز در همه عرصه های صف، ستاد، تجهیزات و حضور عزتمندانه در جغرافیای بین الملل به خودکفایی رسیده است.
وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به دلیل اتکا به خدا، حرکت بر محوریت ولایت و در خدمت مردم بودن از محبوب ترین ارتش جهان به شمار می رود.
صفایی بوشهری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از کارگزاران نظام جمهوری اسلامی افزود: مردم و مسئولان بدانند اگر از مسیر گذشته خود خارج شوند در مسیر پسرفت قرار گرفته اند.

**کرمان
امام جمعه کرمان:ارتش ایران یکی از ارتش های قدرتمند جهان است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، نخستین محور ویژگی ارتش را قدرتمندی این مجموعه نظامی دانست و گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارتش های قدرتمند جهان است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در مصلای بزرگ امام علی (ع) افزود: یکی از روزهای بسیار ارزشمند در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز ارتش است و ارتش سه ویژگی مهم را در کارنامه خود بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بصورت جدی دارد.
وی ادامه داد: دلیل این قدرتمندی این است که ارتش جمهوری اسلامی ایران از نظر فکر و اندیشه خود را وابسته به هیچ قدرتی در جهان نمی داند و خود را تحت قدرت بی انتهای خداوند می داند لذا در صحنه عمل ابرقدرت ها نسبت به ارتش توانمند و قدرتمند ما احساس وحشت کرده و می کنند.

**آذربایجان غربی
امام جمعه ارومیه: وجود ارتش مقتدر مورد تاکید قرآن کریم است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: وجود ارتش مقتدر مورد تاکید قرآن کریم قرار گرفته است زیرا ارتشیان امنیت را در جامعه اسلامی حکمفرما می کنند و عزت دین را به ارمغان می آورند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: امام راحل نیز وجود ارتش را واجب می دانستند و همواره بر آن تاکید می کردند.
وی گفت: امام خمینی (ره) ۲۹ فروردین را به نام روز ارتش نامگذاری کرد و با این فرمان نقشه های شوم دشمنان برای انحلال ارتش در اوایل انقلاب نقش بر آب شد.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران لیاقت خود را در طول سال های متمادی به اثبات رسانده و در تمامی صحنه های حساس کشور حضور داشته اند.

**زنجان
امام جمعه زنجان: ارتش در تمام عرصه ها امتحان خود را پس داده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ارتش جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و در تمامی شرایط حساس کشور امتحان بزرگ خود را پس دادند.
حجت الاسلام علی خاتمی با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی افزود: روز ۱۹ بهمن سال ۵۷ اولین گروه از ارتش و نظامیان یعنی ‘همافران ‘ خطر را به جان خریدند و در شرایط خفقان رژه برگزار و با معمارکبیر انقلاب بیعت کردند.
وی اظهار کرد: این مساله موجب شد ارتش که درآن زمان ارتش شاهنشاهی و در مقابل مردم قرار داده شده بود، با سرعت تمام به انقلاب پیوست و به عنوان حامی، طرفدار و خادم انقلاب قرار گرفت.
حجت الاسلام خاتمی افزود: این مساله برای دشمن بسیار سخت آمد، چرا که دشمن می خواست ایران را نابود و تجزیه کند و انتظار داشت ارتش در مقابل مردم بایستد.

**اردبیل
امام جمعه اردبیل: ضعف فرهنگی اقتصاد را تخریب می کند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ضعف فرهنگی نقش بسیار مخربی در اقتصاد کشور دارد.
آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل افزود: فرهنگ تاثیر بسیار عمیقی در اقتصاد دارد ، تمام کشورهای پیشرفته از طریق فرهنگ و مدنیت بزرگ به پیشرفت رسیده اند.
او گفت: احساس های جمعی ، تقدیم سعادت جمعی بر رفاه فردی ، پاکدستی ، راستگویی ، وفای به عهد ، وجدان کاری ، نظم و دقت در وقت و ادای امانت سرمایه ای بالاتر از چاه های نفت است و این فرهنگ باید در کشور نهادینه شود.

**خراسان شمالی
امام جمعه بجنورد : شرایط اقتصادی جامعه باید بهبود یابد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه باید بهبود یابد که این امر در گرو استفاده از کالاهای تولید داخل است.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروزمرکز خراسان شمالی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: این نامگذاری به معنای اشتغال‌زایی، استخدامی جوانان، به راه افتادن کارخانه‌ها و بهبود شرایط اقتصادی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: نباید تمامی دروازه های کشور را برای واردات کالاهای خارجی باز کنیم و نباید در خرید کالاها، اجنبی پرست باشیم.

**مازندران
امام جمعه ساری : خرید کالای ایرانی ۱۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد می کند
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : در صورت تحقق شعار سال جدید و خرید کالای ایرانی ، ۱۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه ساری با تاکید بر این که نام گذاری سال ۱۳۹۷ تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی برای اشتغالزایی و مبارزه با تحریم ها بسیار مفید است ، افزود : باید با مفسدان اقتصادی بشدت برخورد شود.
وی با اشاره به روند نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب ، گفت : ایشان با داشتن دغدغه معیشت مردم و اشتغالزایی جوانان چند سالی است که با محوریت اقتصاد نام سال را انتخاب می کنند.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری افزود : بر اساس گزارش های مطبوعاتی بیش از ۳۰ برند معروف یا ورشکست شده و یا در آستانه ورشکستی است که با رویکرد به خرید کالای ایرانی دیگر شاهد این معضلات اقتصادی نخواهیم بود.

**سنندج
امام جمعه موقت سنندج گفت: تلاش شوم دشمنان با هدف ناامید کردن مردم از نظام و انقلاب انجام می گیرد، اما مردم با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی، همواره حامی انقلاب هستند.
ماموستا سیداحسن حسینی اظهار کرد: دشمنان ایران در تلاش هستند که بین مردم و نظام جدایی بیندازند که هیچگاه موفق به این کار نخواهند شد.
وی، تلاش دیگر دشمن را تضعیف ولایت فقیه در کشورمان دانست و افزود: با حمایت مردم از رهبری و تابعیت آنان از ولایت، چنین نقشه پلیدی عملی نخواهد شد.
ماموستا حسینی تاکید کرد: استکبار جهانی و صهونیسم تلاش زیادی برای ناامن کردن ایران اسلامی دارند؛ بنابراین باید همواره مراقب و هوشیار باشیم تا آنان موفق به این کار نشوند.
امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: البته مردم با حضور پررنگ خود در تمامی صحنه ها، نقشه شوم دشمنان و فتنه گران را ناکام گذاشته اند.
ماموستا حسینی گفت: تا زمانیکه حمایت مردم و تدبیر مقام معظم رهبری وجود داشته باشد، انقلاب روز به روز مقتدرتر و مستحکم تر می شود.

**فارس
امام جمعه موقت شیراز گفت: قوه قضائیه و دولت با متخلفان و دلالان بازار ارز برخورد جدی کنند.
حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: در روزهای گذشته شاهد التهاب در بازار ارز در کشور بودیم که به دنبال آن تدابیری از سوی قوای سه گانه اندیشیده شد و این التهاب تا حدودی آرام شد، اما سوال این است که چرا باید اجازه داد کار به اینجا برسد و بعد تصمیم گیری شود؟
امام جمعه موقت شیراز افزود: افزایش قیمت ارز تاثیرات بسیاری بر همه بخش ها دارد و فشار آن نیز قبل از هر چیز به طبقه محروم جامعه وارد می شود.
رضوی اردکانی گفت: باید توجه داشت در برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، آمریکا و انگلیس برای کم ارزش کردن پول ملی ایران اقدامات سازمان دهی شده در حال انجام است.
امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شیراز تلاش همگان در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را خواستار شد و گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب می گویند به تولید و حمایت داخلی توجه شود برای این است که امید ما به خارج نیست.

**یاسوج
امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به شعار امسال با عنوان حمایت از کالای ایرانی، گفت: راه تحقق اقتصاد مقاومتی تقویت تولید داخلی است.
حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: این شعار یک بخش مهم از اقتصاد مقاومتی است و از الزامات تحقق آن نیز برنامه ریزی دقیق و اصولی مسئولان اجرایی کشور و مصرف اجناس داخلی توسط مردم خواهد بود.
حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد: توجه به تولیدات ملی و جلوگیری از ورود کالاهای خارجی سبب پیشرفت و استقلال اقتصادی کشور می شود و باید همواره مورد توجه مردم باشد.
وی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در یک دهه اخیر تأکید و توصیه زیادی بر مسائل اقتصادی داشته اند.
حجت الاسلام حسینی صدر با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: ارتش از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در عرصه های مختلف از جمله دوران هشت سال دفاع مقدس نقش برجسته ای داشته است.
تهرام/۱۴۸۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید