خانه / دسته‌بندی نشده / امامان جمعه: سپاه مظهر اقتدار نظام اسلامی است

امامان جمعه: سپاه مظهر اقتدار نظام اسلامی استبه گزارش گروه اخبار استان های ایرنا، ائمه جمعه شهرهای گوناگون کشور با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند که رزمندگان پاسدار و سپاه مقتدر به عنوان نهادی برآمده از متن جامعه اسلامی نقش بسزا و بی بدیلی در دفاع مقدس، سرکوب گروهک های معاند و مزدور، سازندگی و آبادانی کشور و دفع حوادثی داشته اند که به نوعی امنیت کشور و نظام را تهدید می کرد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین روزهای پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.
امام راحل دوم اردیبهشت ۱۳۵۸ در فرمانی به شورای انقلاب اسلامی به طور رسمی تاسیس این نهاد را اعلام کردند.
امامان جمعه می گویند: سپاه نهادی نظامی و بازوی مسلح انقلاب اسلامی برای دفع تهدیدهای دشمنان ملت و نظام است بنابراین مسئولیت های خطیر و سنگینی در پاسداری از انقلاب و دفاع از نظام و آرمان های بلند امام و شهدا بر عهده دارد.
به گفته خطیبان نماز جمعه، سپاه در همه ماموریت ها و وظایفی که بر عهده اش گذاشته شده کارنامه درخشانی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی از خود به یادگار گذاشته است.
«سپاه در کنار دیگر نیروهای مسلح در راستای افزایش آمادگی و توانمندی دفاعی کشور لحظه ای کوتاه نخواهد آمد و امروز به یاری الهی این نهاد مقدس در همه عرصه ها مانند دژی مستحکم و نفوذ ناپذیر در اوج اقتدار و خودباوری قرار دارد.»
چکیده سخنان امامان جمعه ایران اسلامی در پی می آید:

** مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: رسالت سپاه پاسداران به عنوان محور اقتدار نظام و انقلاب است؛ پاسداری از تداوم انقلاب اسلامی است.
آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم امام رضا(ع) افزود: امروز ضد انقلاب، وابستگان به استکبار و جریان سیاسی در داخل که عده ای فرصت طلب در آن به دنبال قدرت طلبی است، قصد دارند ایران انقلابی را به کشوری غیرانقلابی و پایگاه رفاه، لذت و عیاشی خود تبدیل کنند.
وی ادامه داد: جریان دیگری که با سپاه مساله دارد، انقلابیون خسته شده از انقلاب است که نمی خواهند انقلاب را ادامه دهند اما سهم خود را هم از انقلاب می خواهد و سپاه مانع آنها شده است.

** کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: سپاه پاسداران بسیار رشید و شجاع در خدمت انقلاب است و مخلصانه ماموریت خود را انجام می دهند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی در جمع نمازگزاران کرمان در مصلی امام علی (ع) این شهر افزود: مطابق اصول قانون اساسی سپاه پاسداران افزون بر اینکه از امنیت کشور حراست می کند، مسئولیت دفاع و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی را نیز بر عهده دارد بنابراین کارنامه درخشانی از خدمات این نهاد مقدس وجود دارد.
وی مقابله با هواپیمایی ربایی ها، مبارزه با گروهک های ضد انقلاب و تجزیه طلب، مبارزه با شرارت ها، فتنه های سیاسی و اقتصادی و مقابله با دشمنان خارجی را از دیگر اقدام های مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برشمرد.

** ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تبریک سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: پاسداران ادامه دهنده راه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در دفاع از آموزه های اسلامی و انقلابی هستند و این مسیر را باید با قدرت ادامه دهند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نمازجمعه این هفته ارومیه افزود: مردم ایران اسلامی آرامش و امنیت امروز خود را مدیون عنایات خداوند متعال، خون پاک شهدا، از خود گذشتگی جانبازان و رشادت های پاسداران هستند.
وی ادامه داد: همان گونه که امام حسین (ع) با خون خود، دین اسلام را حفظ کردند، پاسداران نیز در راه حفظ نظام و انقلاب اسلامی، جان خود را در طبق اخلاص می گذارند و زمینه اقتدار ایران اسلامی را فراهم می کنند.

** اصفهان
امام جمعه اصفهان جمعه با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تجلیل از خدمات این نهاد گفت: نیروهای مسلح مانند مردم در راه امام (ره) و انقلاب تلاش می کنند و این مجاهدت ها همچنان ادامه دارد.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های نیروهای مسلح انقلابی گری و برطرف کردن شبهه ها است.
وی افزود: هدف دشمن ایجاد شک و تردید در افکار مردم است بنابراین همه باید در برطرف کردن این شبه ها تلاش کنند

** ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: سپاه پاسداران به دژ مستحکم و نفوذ ناپذیر ملت ایران تبدیل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان اساسی ترین و مهمترین نهاد انقلابی به ولایت مداری و روحیه انقلابی و معنویت و دانش و آمادگی رزمی در جهان شناخته شده است.
وی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی مردمی و اسلامی است که به داشتن توان علمی، دانش نظامی و آمادگی رزمی در جهان شناخته شده است.
امام جمعه موقت بوشهر گفت: سپاه خار چشم دشمنان نظام اسلامی است و دلیل اینکه آنها همواره سپاه را در معرض اتهام قرار می دهند، ضربه خوردن آنان بدست نیروهای جان برکف این نهاد مقدس حافظ انقلاب است.

** بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: سپاه خار چشم دشمنان نظام اسلامی است و دلیل این که آنها همواره سپاه را در معرض اتهام قرار می دهند، ضربه خوردن آنان به دست نیروهای جان برکف این نهاد مقدس حافظ انقلاب است.
حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود :سپاه پاسداران مجموعه صرف نظامی نیست و در همه عرصه ها یار و مددکار کشور است.
وی اضافه کرد: ارتش نیز به عنوان مجموعه ای که قهرمانی و دلاوری های خود را اثبات کرده در صف نخست دفاع از مرزهای کشور قرار دارد.

** زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: سپاه نهادی برآمده از متن جامعه و مظهرعزت مداری و صلابت ملت ایران است.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه ها نماز جمعه این هفته شهر زنجان افزود: پاسداران قهرمان در مقاطع و موقعیت های گوناگون بهترین خدمات را به ملت ایران و نظام اسلامی ارائه داده اند.

** زاهدان
امام جمعه موقت زاهدان گفت: پاسداران نماد عزت، شرف و استقلال این کشورند و این عزیزان با اقتدا به سرو و سالار شهیدان زیر بار ذلت نرفتند و شجاعانه در برابر دشمنان جنگیدند و از دین اسلام دفاع کرده و می کنند.
حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان اظهار کرد: حضرت امام راحل (ره) با نگاه ژرف و فکر زیبای خود سپاه پاسداران را همچون دیگر ارگانهایی که برای این نظام الهی ضروری بود بنیان نهادند تا امروز شاهد اقتدار و عزت ایران اسلامی در تمام عرصه ها باشیم.

** شیراز
امام جمعه موقت شیراز گفت: ایثار و فداکاری‌ سپاه در اوایل انقلاب، عملکرد سپاه را برای ما روشن می کند و تقدیم هزاران شهید در طول دفاع مقدس در رده‌های مختلف و گسیل دو میلیون نفر بار انسان به سمت جبهه، نشان‌ دهنده چگونگی ایجاد امنیت در کشور است.
حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی در جمع نمازگزاران شیراز افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌اکنون در سوریه شهید می‌دهد، فعالیت فرهنگی سپاهیان در حلقه‌های صالحین و فعالیت ‌های اقتصادی آنان برای تحقق اقتصاد مقاومتی توسط قرارگاه خاتم الانبیا همواره بیانگر خدمات این نیروی نظامی است که جایگاه بزرگ و فداکارانه سپاه پاسداران را تبیین می‌کند.

**تبریز
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به فرا رسیدن نیمه شعبان، ‘روز سربازان گمنام امام زمان عج’ گفت: تلاش این سربازان گمنام امام در مقابله با جریان نفوذ دشمن ستودنی است.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به دیدار کارکنان وزارت اطلاعات با رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته اظهار کرد: حیات هر کشور وابسته به اطلاعات است.
وی افزود: هر کشوری که بخواهد در عرصه داخلی و خارجی قدرتمند باشد باید اطلاعات قوی و قدرتمندی نیز داشته باشد.
امام جمعه تبریز با تقدیر از کارکنان اداره کل اطلاعات استان که به طور شبانه روزی و گمنام از امنیت استان و کشور دفاع می کنند، گفت: وزارت اطلاعات در عرصه های مختلف تلاش جدی می کند که یکی از مهم ترین آنها مقابله با نفوذ دشمن است.
حجت الاسلام آل هاشم نفوذ فردی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی را از دیگر نفوذهایی دانست که وزارت اطلاعات در مقابله با آنها تلاش شبانه روزی دارد.
وی اضافه کرد: مقابله با نفوذ سایبری از جمله نفوذهایی است که شاید به چشم نیاید، ولی وزارت اطلاعات به شدت با آن مقابله می کند.
امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت های هفته با تبریک اعیاد شعبانیه و به ویژه سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع)،گفت: این روز به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده چرا که امام حسین (ع) در پاسداری از دین اسلام خالصانه در این راه شهید شد و این روز را به همه پاسداران و سپاهیان تبریک می گویم.
وی در گرامیداشت روز پاسدار خاطر نشان کرد: امام راحل جمله معروفی داشت که ‘ کاش من هم یک پاسدار بودم’، همچنین امام خمینی می فرمود: تا رمق در جان دارم وظیفه من دعاگویی و سپاس از پاسداران است.
حجت الاسلام آل هاشم همچنین ولادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز را به همه جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس تبریک گفته و آرزوی صحت و سلامت برای این ایثارگران کرد و گفت: باید در این روز از زحمات همسران جانبازان که شبانه روز و بی هیچ منتی در خدمت همسران جانباز و قطع نخاعی هستند، صمیمانه قدردانی کنیم.
وی با اشاره به هفته سلامت و نیز روز زمین پاک اظهار کرد: دوم اردیبهشت به عنوان روز زمین پاک نامگذاری شده است ؛زمین یکی از شگفتی های آفرینش است و بستر حیات پایدار است بنابر این در حفظ و تمیز نگهداشتن آن باید بسیار بکوشیم.

** شهرکرد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: سپاه پاسداران در طول عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی، کشور را از فتنه دشمنان مصون نگه داشته است.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ره) و روز پاسدار اظهار کرد: نزدیکی روز پاسدار و دوم اردیبهشت سالروز تاسیس این نهاد انقلابی می طلبد تا به تبیین نقش سپاه بیشتر پرداخته شود.
وی با بیان اینکه دشمن از سپاه پاسداران به شدت وحشت دارد، تصریح کرد: سپاه یک مجموعه مقتدر است که با هدف پاسداری تمام عیار و همه جانبه از انقلاب اسلامی شکل گرفته و تنها یک مجموعه نظامی نیست و در همه عرصه ها حضوری فعال و اثرگذار دارد.
امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: سپاه از ابتدای شکل گیری تاکنون ثابت قدم و یک رنگ بوده و همین عامل رمز موفقیت و ماندگاری این نهاد مقدس است.
نکونام با قدردانی از فداکاری های جانبازان، بر توجه بیش از پیش به این قشر تاکید کرد و گفت: جانبازان به برخی بی توجهی ها گلایه هایی دارند که به حق هم است و باید قدردان آنها باشیم، زیرا حق بزرگی بر گردن ما دارند.

**بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز همه باید متحد با هر گرایش سیاسی مقابل غرب و استکبار بایستیم چرا که آمریکا و اروپا قابل اعتماد نیستند.
حجت الاسلام محمد مختاری در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) با اشاره به پنجم اردیبهشت سالروز واقعه شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس افزود: ملت ایران هرگز اجازه مذاکره مجدد را در موضوعات منطقه ای به مسئولان نخواهد داد و امروز به دشمنان اسلام و انقلاب، ظالمان و مستکبران اعلام می کنیم تا آخر در کنار جبهه مقاومت می مانیم.
وی گفت: در برابر مستکبران و ظالمان می ایستیم و از حرم، شیعیان اهل بیت و مسلمانان مظلوم در جای جای دنیا دفاع می کنیم و ذره ای ترس از مستکبران و جنایتکاران به دل راه نمی دهیم.
وی بیان کرد: خداوند با توفان شن آمریکا را خار و ذلیل کرد و این واقعه درس عبرتی برای آمریکای نظام پوشالی شد که هنوز بعد از گذشت چهل سال نتوانستند کاری انجام بدهند.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: آمریکای جنایتکار برای آزادسازی جاسوسان گروگان گرفته شده توسط دانشجویان پیرو خط امام در تهران قرار بر حمله گذاشتند اما به اذن خداوند هنگام برخاستن هواپیماها و بالگردها توفان شن در صحرای طبس آغاز و سبب آتش گرفتن و سقوط بالگرد و هواپیماها شد که بدین ترتیب عملیات به طور کامل شکست خورد.
وی گفت: آمریکا طی این مدت همچنان مانند گذشته ادعا می کند اما همه می دانیم اکنون یک نظام توخالی و پوشالی است در عوض امروز ایران بسیار قوی تر شده و شن های طبس به موشک دوربرد تبدیل شده اند.
حجت الاسلام مختاری گفت: اگر آمریکا و اسرائیل نیت شومی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و خاک شهیدان داشته باشند نظامیان ما و موشک های دوربرد ما تلاویو و ریاض را با خاک یکسان خواهند کرد.
وی افزود: آمریکای جنایتکار با همدستی فرانسه و انگلیس هفته گذشته چند موشک به سمت سوریه شلیک کردند که ۷۰ درصد آنها منهدم شد اما این نشانه عصبانیت آنان از دست جبهه مقاومت بود چون هزینه های زیادی کردند اما جبهه مقاومت با محوریت ایران اسلامی نقشه های آنها را نقشه برآب کردند.
وی گفت: روز به روز مزدوران در سوریه در حال از بین رفتن هستند که این نشانه ضعف و ترس است و کشورهایی که ادعاهای آنچنانی دارند مزدورانه تلاش کردند اما موفقیت آنها در حد صفر بود.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: آمریکا، فرانسه و انگلیس با شلیک موشک به سوریه نشان دادند که حامی تروریست ها و برهم زدن امنیت منطقه بوده و هرگز طرفدار مردم منطقه و بشر نیستند.
وی گفت: امروز ملت های منطقه باید درس بگیرند که به توان منطقه خود تکیه کرده و به قدرت های خارجی تکیه نکنند.
وی اظهار کرد: برخی دوستان داخلی پنبه ها را از گوش در بیاورند و چشم ها را باز کنند و به شعارهای پوچ آمریکا و غرب اعتماد نکنند زیرا اینها به دنبال حقوق بشر نیستند بلکه حامی و ایجاد کننده تروریست هستند و اگر روزی دستشان برسد همین کاری که با سوریه می کنند با ملت ما خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه شهدا با خون خود از دین اسلام دفاع و پاسداری کردند گفت: خانواده شهدا و ایثارگران نیز در کنار شهدا رنج و داغ فراوان دیدند، سوختند و ساختند اما اجر آنها بالاست.
وی بیان کرد: انسان با باور کردن اصول دین و عمل به آن به عزت و آرامش می رسد، معارف دین مبین اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) از دیگر راه های رسیدن به آرامش و عزت است و همه باید پاسدار دین باشیم.
خطیب جمعه بیرجند با تبریک و تهنیت ماه شعبان و اعیاد شعبانیه ادامه داد: امام حسین (ع) بزرگ پاسدار انقلاب ناب اسلامی بود و اگر عاشورای امام حسین نبود بنی امیه اسلام را از بین می برد.
وی با اشاره به روز پاسدار و نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع از کشور گفت: سپاه پاسداران در این دنیای توفانی و ۴۰ سال بعد از انقلاب تلاش های زیادی برای محافظت از کیان جمهوری اسلامی انجام داده و سپاه پاسداران در ۲ جهت نظامی و فرهنگی خار چشم دشمنان است به همین خاطر دشمن به شدت از سپاه عصبانی است، چون نقش آن را می داند طبیعی است سپاه را تحریم کند.
حجت الاسلام مختاری ادامه داد: دشمنان بدانند هرچه بیشتر علیه سپاه تهمت بزنند و آن را تحقیر کنند مردم بیشتر قدردان زحمات سپاهیان خواهند بود ما نیز حمایت کامل خود را از برنامه های فرهنگی و نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور اعلام می کنیم.

**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: سپاه پاسداران به عنوان محور اقتدار نظام و انقلاب است و رسالت اصلی آن پاسداری از تداوم انقلاب اسلامی است.
آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم امام رضا(ع) افزود: امروز ضد انقلاب، وابستگان به استکبار و جریانی سیاسی در داخل که عده ای فرصت طلب در آن به دنبال قدرت یابی هستند تا کشور انقلابی را به یک کشور غیرانقلابی تبدیل کرده و پایگاه رفاه و لذت و عیاشی خود قرار دهند با سپاه مساله دارند.
وی ادامه داد: جریان دیگری که با سپاه مساله دارد، انقلابیون خسته شده از انقلاب است که نمی خواهد انقلاب را ادامه دهد اما سهم خود را هم از انقلاب می خواهد و سپاه مانع آنها شده است.
وی افزود: امروز رسالت اصلی و محوری سپاه در ۳۹ سالگی خود، حفظ و تداوم انقلاب و مقابله با هر جریانی است که بخواهد انقلاب را مصادره و زیر و رو کند و یا بخواهد انقلاب را از بین ببرد.
وی ادامه داد: تا امروز هم تمام جریاناتی که پیش آمد و سپاه در محور مقابله قرار گرفت جریاناتی بود که می خواست انقلاب را برگرداند. اینکه امام(ره) فرمود اگر سپاه نبود کشور نبود یعنی اگر سپاه نبود انقلاب نبود که کشور بماند.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: بزرگترین توطئه دشمن برای مصادره انقلاب، کشیدن سفره دین از زیر پای مردم است و سپاه نباید بگذارد دشمن این کار را بکند. امروز سپاه باید عظمت، ارزشها، قدرت، توسعه و معالم دین را در دنیا با همه فداکاری ها حفظ کند.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه واقعا در کشور و جامعه دچار مشکل هستیم، افزود: یک پلیس در انجام وظیفه خود خطا کرده است که باید پیگیری شود، اما یک مرتبه همه راه می افتند حتی در مجلس شورای اسلامی که معبد است و باید پایگاه توسعه دین باید، فریاد می زنند که کسی با بی حجاب برخورد نکند.
وی ادامه داد: ندا برضد فریضه امر به معروف و نهی از منکر؟ ندا بر ضد قرآن؟ دستگاهها و همه مسئولان داد و فریاد کنند که به یک بی حجاب اهانت شد؟ نیروی انتظامی که در مهالک انقلاب به فریاد انقلاب رسیده با خطای یک نفر باید زیر سئوال قرار بگیرد؟ آن هم در برابر یک منکر شرعی؟
وی با اشاره به ماجرای اخیر برج سلمان گفت: در شهر امام رضا(ع) کنار گنبد آن حضرت این فاجعه اسفبار را در بازار این شهر راه می اندازند و جز یک عده خواهر و برادر غیرتمند دینی و قوه قضاییه، کس دیگری از مسئولان به روی خود هم نمی آورد.
آیت الله علم الهدی گفت: رسالت سپاه است که از ارزشها دفاع کند. تا روزی که بسیج و سپاه قدرتمدار هستند نمی توانید سفره دین را از زیر پای مردم بکشید.
وی اظهار کرد: امروز هم امام رضا(ع) غریب الغربا است، هتک حرمت او می شود این فجایع را به وجود می آورند. این فجایع انجام می شود و جز دو مسئول قوه قضاییه، مسئولی را کک نمی گزد. از زنانی که به صورت زنان بنی اسد از این ارزش دین و حرمت علی بن موسی الرضا(ع) حمایت کردند و از برادران دارای غیرت دینی که در برابر این موضوع ایستادند و نهی از منکر کردند، تشکر می کنم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: هر مسئولی که در این شهر و استان، مسئول می شود حکم خادمی او را امام رضا(ع) امضا می کند. درست نیست فجایع، جنایات و گناه را ببیند و عکس العمل نشان ندهد این دور از مقام خادمی است. در برابر گناه حداقل باید عکس العمل نشان دهید و مایه تاسف است که کسی عکس العمل نشان ندهد.

**قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: روح آزادگی، سلحشوری، اعتماد به وعده‌های الهی، حماسه آفرینی، تبدیل کردن تهدیدهای دشمن به فرصت و روحیه دادن به اهل عالم را پاسداران ما از سیدالشهدا(ع) آموختند.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه با تبریک میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار افزود: پاسداران ما در دوران دفاع مقدس با رهنمود از مکتب امام حسین( ع ) توانستند با شکست یزید زمان خود تاثیر پذیری عملی از خط و مشی سیدالشهدا( ع ) را به جهانیان ثابت کنند.
وی اظهار کرد: سیدالشهدا (ع) سرور شهیدان اهل عالم و اثرگذار در قلوب همه عالم است، حتی فرشتگان عالم متاثّر از ایشان هستند و آن عشق و علاقه به سیدالشهدا (ع) و اهتمامی که به زیارت ایشان داریم باید به اثرپذیری و اثرگذاری تبدیل شود.
وی گفت: عشق امام حسین( ع ) باید به صورت عملی در زندگی‌ما تاثیر داشته باشد به نحوی که فرهنگ حسینی در جامعه مستقر شود و اخلاق آن حضرت در خانواده های ما رواج پیدا کند و تقوا و رعایت حق الناس در بین مسئولان ما بیش از پیش نماد عملی پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد:امروز همین مکتب باعث شکست مزدوران داعش در سوریه وعراق و مقاومت مردم یمن درمقابل لشکر شیطان صفت سعودی – آمریکایی شده است.
امام جمعه قزوین در ادامه خاطر نشان کرد: آزادی خواهی امام حسین( ع ) باعث استقلال دولت لبنان از چنگ مزدوران امریکایی و سر خم نکردن مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی شده است.
وی با بیان اینکه سالروز میلاد با سعادت امام حسین ( ع )به عنوان روز پاسدار نامیده شده، اظهار کرد: پاسداران حراست کنندگان مکتب امام حسین(ع) و بازوان توانمند اسلام هستند و ارتش جمهوری اسلامی، سپاه مقتدر، نیروی انتظامی و بسیج مردمی همگی جلوه‌های اقتدار نظام محسوب می شوند.
خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) با همراهی ۷۲ جوانمرد به دنیا ثابت کرد که با نیروی ایمان و تقوا می توان نام خود را در تاریخ ثبت کرد و نام کفار را برای همیشه ننگین و شکست خورده نشان داد.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: این وعده الهی است که به اذن خدا گروه اندکی بر گروه بسیاری فائق می آیند و گروه کثیر شیطانی شکست می خورند، آن چنان که مجلس جشن یزید برای آنها تبدیل به عزا می شود و با مدیریت امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) این تهدید تبدیل به فرصت شد.
آیت‌الله عابدینی در بخش دیگری از خطبه ها با تبریک میلاد حضرت ابوالفضل ( ع ) و روز جانباز و نیز میلاد امام سجاد (ع) گفت: جانبازی رزمندگان ما عزت و افتخاری است که به جانبازی حضرت عباس (ع )وصل می شود.
وی اضافه کرد: حضرت عباس با روحیه ولایتمداری و تبعیت از امام و همچنین با داشتن بصیرت کامل برای تمام شیعیان عالم مثال زدنی است و همواره ایشان را باید نمونه کامل و بی عیبی در دفاع از ولایت و امام عصر خود دانست.
وی با اشاره به نامگذاری تولد حضرت عباس به نام روز جانباز خاطر نشان کرد:امروزه تمام ملت ایران باید سپاسگذار جانبازان انقلاب اسلامی باشند ،چراکه این عزیزان نماد جان فشانی برای به ثمر رسیدن درخت انقلاب می باشند.

** قم
خطیب نماز جمعه قم، با اشاره به صف آرایی بسیار سنگین دشمنان گفت: هر بی بصیرتی ما می تواند زمینه پیشرفت جبهه استکباری را در دنیا فراهم کند.
آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم در مصلای قدس، اظهار کرد: نخستین وظیفه ما آگاهی، بصیرت و هوشیاری است و باید بدانیم در چه میدانی قرار داریم و چه توطئه ‌های سنگینی در حال طراحی است.
وی گفت: امروز شاهد جبهه گیری شدید و کم سابقه ای در برابر گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت هستیم و آمریکا، اسرائیل غاصب، متحدان بین المللی و مزدوران منطقه‌ ای آنها در کنار هم قرار گرفته و برای ضربه وارد کردن به پیکره انقلاب و ملت بزرگ ایران وارد میدان سختی شده‌ و در همه حوزه ‌ها برنامه ای متنوعی را اطراحی کرده اند و درصدد اجرای آنهامی باشند.
وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد که در کنار نقد سازنده به دنبال رفع مشکلات مردم و برنامه ریزی باشیم و در اظهار نظرهای خود باید خدا، اسلام و نظام اسلامی را در نظر بگیریم.
وی با بیان این که امروز معرکه سنگینی برپاست، افزود: از هیچ کس پذیرفته نیست، که در وسط این معرکه ، با سخن، اقدام، با کم کاری و بی توجهی خود، به این جبهه استکباری یاری برساند.
مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: انتظار است که گروه‌ها، مسئولان، مقامات و شخصیت‌ها این معرکه را مد نظر قرار بدهند و از اولویت‌ ها غفلت نکنند، امروز همه نظام اسلامی و جبهه مقاومت آماج تیرهای توطئه دشمنان است و ما نباید به دشمن یاری برسانیم؛ بلکه باید با کار، تلاش و سخن سنجیده به انقلاب و ملت و پیشرفت کشور یاری برسانیم.
وی اظهار کرد: امروز رهبری ما در معرض دشمنی همه دشمنان خدا و رسول خدا(ص) است و باید ایشان را یاری نماییم و با سخنان خود به جبهه مستحکم اسلامی لطمه ای وارد نکنیم.
اعرافی درادامه با تاکید بر ضرورت تقویت تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: این روزها به شکل خودجوش، گروه‌ های ما از شبکه ‌های فناوری غیرداخلی خارج می شوند، باید با استفاده از آنها زمینه رشد و تعالی کالاها و فناوری‌ های داخلی را فراهم کنیم.
حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، امسال را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.
مدیر حوزه های علمیه هم چنین با تبریک ماه مبارک شعبان خاطرنشان کرد: این ماه ما را با توحید و ارتباط با خدا آشنا و نیز به امامت و ولایت متصل می کند.
وی با تبریک اعیاد و موالید ماه شعبان از جمله میلاد باسعادت امام حسین(ع) و امام زمان(عج) و تبریک روز پاسدار گفت: امروز پاسداران ما حصن حصین در دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی در سراسر منطقه هستند، و این امر مورد کینه و عداوت دشمنان قسم خورده اسلام قرار گرفته است، دنیا بداند همه ملت ایران پاسدار و بسیجی هستند و درکنار آرمان های انقلاب و در کنار پاسداران عزیز برای دفاع از اسلام و مقاومت در کنار آنها قرار دارند.
وی همچنین با تبریک روز جانباز، یاد همه شهیدان و شهدای مدافع حرم به ویژه شهیدان حملات اخیر اسراییل غاصب از جمله شهید لطفی نیاسر را گرامی داشت و شهادت آنها را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و خانواده های گرامی آنان تبریک و تسلیت گفت.

**سنندج
امام جمعه سنندج با بیان اینکه نظام اسلامی توجه ویژه ای به رفع محرومیت روستاها دارد، گفت: بنیاد مسکن با هدف توسعه و آبادانی روستاها تشکیل و کارهای زیادی برای عمران روستایی انجام داده است.
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج ضمن گرامیداشت سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: پس از انقلاب کارها و خدمات شایانی در نقاط روستایی انجام و تغییرات عمده ای در این مناطق ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه در دوران طاغوت هیچ تلاشی برای عمران روستاها انجام نمی شد، افزود: به لطف انقلاب شکوهمند اسلامی، هم اکنون روستاها از امکاناتی که در شهرها وجود دارد، برخوردار هستند.
ماموستا خدایی تاکید کرد: بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی روستایی، احداث مسکن برای خانواده های نیازمند و طرح تملک زمین روستاییان، در کاهش مهاجرت از روستاها به شهر نقش مهمی ایفا کرده است.
امام جمعه سنندج در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار یادآور شد: پاسداران با تاسی از بزرگ پاسدار کربلا، در خط مقدم دفاع از نظام و تمامیت ارضی کشور قرار دارند و با تمام توان از ملت و کشور حراست می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر رعایت دستورهای الهی از سوی همگان تاکید کرد و گفت: خداوند انسان را از کبر و غرور بر حذر داشته و مسلمانان را به تواضع در رفتار توصیه کرده است.
ماموستا خدایی با بیان اینکه حقیقت و درستی را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم، یادآور شد: در روز قیامت باید پاسخگوی اعمال خود باشیم بنابراین توصیه های خداوند و پیامبر اسلام (ص) را مورد توجه قرار دهیم.

** کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از آمریکا و متحدانش مانند فرانسه و انگلیس به عنوان بزرگترین ناقضان حقوق بشر در دنیا یاد کرد و گفت: واهی بودن ادعاهای آنان به مردم جهان ثابت شده است.
آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار کرد: آمریکا و بسیاری از همپیمانانش که همواره مدعی دفاع از حقوق بشر بوده اند جلوی چشم جهانیان این حقوق را نقض می کنند تا خوی درندگی خود را به نمایش بگذارند.
خطیب جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از خطبه های نماز، به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با وزیر و مدیران اطلاعات کشور اشاره و اظهار کرد: در این دیدار صمیمی، معظم له بارها کارکنان اطلاعات را مورد تفقد قرار داده و آن ها را فرزندان امام راحل (ره) نامیدند.
وی گفت: خطاب قرار داده شدن نیروهای اداره اطلاعات به عنوان فرزند امام (ره) وظیفه آن ها را سنگین تر از قبل کرد چرا که باید امام وار زندگی کنند و راه و مسلک ایشان را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.
آیت الله علما با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این دیدار از کارکنان وزارت و ادارات اطلاعات خواستند که انقلابی بمانند، افزود: خوشبختانه در تمام سال های گذشته همینگونه نیز بوده است و سربازان گمنام امام زمان بهترین مدافع و حامی ولایت و انقلاب اسلامی بوده اند.
نماینده ولی فقیه در استان همچنین با تبریک فرا رسیدن روز پاسدار و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همین که دشمنان نظام، سپاه را تحریم می کنند یعنی این نیروی انقلابی راهش را درست پیموده و در دنیا اثرگذار بوده است.
وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با اقتدار مقابل زیاده خواهی های دشمنان ایستاده و با قدرت از ولایت، انقلاب و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی دفاع می کند.
آیت الله علما در پایان با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، امام حسین (ع) را چراغ هدایت و کشتی نجات برای تمام بشریت دانست و افزود: در این میان فرقی میان مسلمان و غیرمسلمان نیست و دست شفاعت ایشان بر سر همه مردم جهان گسترده است.

**یاسوج
امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: سپاه در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور مایه آبروی نظام و انقلاب است.
حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار را تبریک گفت و اظهار داشت: هدف امام خمینی (ره) از صدور فرمان تأسیس سپاه دفاع از آرمان های نظام و انقلاب نوپا بود و این نهاد مقدس نیز تاکنون اقدام های مهمی انجام داده و کارنامه درخشانی داشته است.
وی افزود: سپاه مولود انقلاب، وفادار به نظام و حافظ دستاوردهای هر دوی آنهاست.
امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: مهمترین اقدام های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس تاکنون شامل تأمین امنیت و برقراری نظم در کشور، سازندگی و محرومیت زدایی، مقابله با تحرکات خراب کارانه منافقان، برخورد با جریان نفاق و ترور، خنثی کردن کودتاهای دشمنان و مبارزه با گروه های تجزیه طلب است.
حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد: مدیریت دوران هشت سال دفاع مقدس و مهار فتنه ها و جنگ های نیابتی دشمنان در منطقه خاورمیانه از جمله در کشورهای اسلامی عراق و افغانستان از برگ های زرین فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
وی ابراز داشت: مخالفت و موضع گیری دشمنان با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل تأثیرگذاری این نهاد انقلابی در ایران و منطقه خاورمیانه است.
حجت الاسلام حسینی صدر با اشاره به چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، گفت: آن حضرت نماد ولایتمداری و ولایت پذیری بود.

**رشت
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: فعالیت دشمنان هر روز علیه انقلاب اسلامی بیشتر می شود و پاسداران، سد محکمی مقابل توطئه های دشمنان هستند.
آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت اظهار کرد: استکبار جهانی فقط به فکر ضربه زدن به انقلاب اسلامی است و پاسداران بعنوان سد محکمی مقابل این توطئه ها از نظام دفاع می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان به میلاد حضرت امام حسین و روز پاسدار اشاره و اضافه کرد: امروز روز شادی مومنان است چون میلاد با سعادت امام حسین است و این روز مبارک ، مزین به روز پاسدار نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه دشمنان سپاه را مورد هجمه قرار می دهند، گفت: عده ای نیز در داخل کشور این نهاد را مورد حمله قرار می دهند که البته تعداد آنان، اندک است.
آیت الله فلاحتی در ادامه سخنانش، به روز جانباز نیز اشاره کرد و افزود: جانبازان، یادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند و امیدوارم مسئولان بیش از این، به فکر جانبازان و مشکلات آنان باشند.

**خرم آباد
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: حمله موشکی به سوریه قدرت پوشالی آمریکا را برملا کرد و یک رسوایی بزرگ برای این کشور بود.
آیت الله سید احمد میرعمادی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر به پنجم اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در طبس اشاره کرد و گفت: این شکست مفتضحانه معجزه ای الهی بود و نشان داد خداوند بزرگ پشتیبان مردم ایران است.
وی افزود: اکنون بعد از گذشت ۳۸ سال از آن ماجرا هم اقتدار نظام جمهوری اسلامی و هم ضعف و سستی مستکبران بیشتر شده است و همچنان که آن زمان سلاح های آنها در طبس کارساز نبود امروز نیز در سوریه کارساز نیست.
امام جمعه خرم آباد به سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) و سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فتنه افکنی برخی از کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بر کسی پوشیده نیست اما سپاه همه فتنه های آنها را در منطقه برملا و تروریست ها را در سوریه نابود کرد.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران از بدو تاسیس تاکنون کارنامه درخشانی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داشته است، افزود: این نهاد پیشتاز جهاد و شهادت در طول هشت سال جنگ تحمیلی بود و اکنون نیز در عرصه تولیدات نظامی با تولید انواع تجهیزات سبک و سنگین به خودکفایی رسیده است.
وی با اشاره به فعالیت های سپاه در حوزه سازندگی و آبادانی کشور اظهار کرد: در عرصه سازندگی بزرگترین طرح های کشور را که میبایست به دست بیگانگان اجرا می شد توسط غیرتمندان سپاه عملی شد و امروز نیز سپاه با طرح های محرومیت زدایی از مناطق محروم در کنار مردم قرار گرفته است.
خطیب جمعه خرم آباد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز اشاره کرد و گفت: جانبازان ما سند زنده حقانیت نظام و اسطوره های صبر و مقاومت هستند و رشادت های این غیورمردان همواره باید به عنوان یک الگو در جامعه مطرح باشد.
وی با اشاره به پنجم شعبان سالروز ولادت امام سجاد(ع) افزود: این امام بزرگوار پیام آور قیام عاشورا بود لذا فراموش نکنیم همچنان که نهضت حسینی نیاز به انتقال پیام عاشورا داشت، پیام انقلاب اسلامی نیز باید به تمامی جهان انتقال داده شود.

** ساری
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع) و میلاد ابوالفضل عباس (ع) ، اظهار داشت : نامگذاری این دو روز مبارک به ترتیب تحت عنوان روز پاسدار و روز جانباز حکایت از ارزش بالای این دو عنصر الهی و انقلابی در نظام جمهوری اسلامی را دارد.
آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه ساری افزود:تشکیل سپاه پاسداران در نخستین سال پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام راحل نشانگر نهایت درایت و جهان بینی ایشان بوده و همه دنیا شاهدند که این تشکل انقلابی در دفاع مقدس و سایر وقایع در کنار ارتش و بسیج بیشترین رشادت فداکاری را از خود نشان داد.
طبرسی از جانبازان نیز به عنوان افتخارات نظام اسلامی یاد کرد و گفت : هریک از آنان گویای نهایت از خودگذشتگی و رشادت هستند.
وی گفت: همه ما بر اساس وظیفه شرعی به یاد شهدا و جانبازان هستیم و امنیت امروزمان را مدیون از خودگذرشتگی های آنان می دانیم.

**بندرعباس
امام جمعه موقت بندرعباس گفت: مسوولان مساله نفوذ دشمن در عرصه های مختلف کشور و هشدارهای رهبر فرزانه انقلاب دراین باره را جدی بگیرند.
حجت الاسلام سید علی حسینی پور در خطبه های امروز نمازجمعه بندرعباس اظهار داشت: همه باید در عرصه باورهای دینی، امور سیاسی و فضاهای مجازی راه های نفوذ دشمن را ببندیم.
امام جمعه موقت بندرعباس افزود: عبادت بدون فقه و فهم دین حاصل نمی شود و آنچه بعد از تقوا فهم دین را به دنبال دارد، عمل به سخنان خدا در قرآن و گفته های پیامبر و ائمه اطهار است.
حجت الاسلام حسینی پور با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، اظهار داشت: باید پرچم قیام امام حسین (ع) توسط پاسداران اسلام برافراشته بماند.
وی خاطرنشان کرد: دشمن تلاش خود را بر شکستن و ریشه کن کردن معارف و ارزش های اسلام متمرکز کرده که بمباران سوریه از سوی آمریکا، انگلیس و فرانسه یکی از مصداق های روشن آن است.
امام جمعه موقت بندرعباس ادامه داد: براساس باور توحیدی کسی که موحد است باید در مقابل دشمنان اسلام و قرآن بایستد و اگر امروز جوانانی میدان دار عرصه نبرد در کشورهای اسلامی همچون سوریه و عراق و بحرین هستند و از مردم دفاع می کنند، برای مقابله با نفوذ دشمنان اسلام است.

** همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: نتیجه تجاوزهای آمریکا در منطقه خاورمیانه، ذلت است و این کشور با صرف هزینه های هنگفت در جنگ افروزی، ذلت و خواری را برای خود به ارمغان آورد.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان اظهار کرد: در حالیکه روزانه شاهد کشتار در مدارس آمریکا هستیم، دولت این کشور مشکلات درونی خود را رها کرده و در حال جنگ افروزی در خاورمیانه با هزینه های هنگفت است.
وی اضافه کرد: تجاوز این روزهای آمریکا و سایر کشورهای دست نشانده این کشور به سوریه، نیز حداکثر ذلت و بیچارگی آنها است.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امروزه امنیت ایران به برکت جانفشانی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی زبانزد منطقه است، گفت: مردم کشور سوریه نیز به دنبال همین امنیت و آسایش هستند.
وی با گرامیداشت روز پاسدار افزود: پاسداران انقلاب اسلامی خار چشم دشمنان هستند و جانانه از خاک کشور دفاع می کنند و ارتش نیز قدرتمندترین نیروی بازدارنده دشمنان به شمار می رود.
وی در ادامه گفت: تجاوز دشمنان به کشورهای همسایه نیز جزو ذلت، نتیجه ای نخواهد داشت و کشورمان نیز حمایت خود را برای تامین امنیت و آرامش در منطقه خواهد داشت.
آیت الله طه محمدی در ادامه خطبه های امروز خود با اشاره به فضیلت های شخصیتی امام حسین (ع) گفت: حفظ حرمت و عظمت انسانی یکی از مهمترین ویژگی های آن امام همام بود.
وی افزود: امروز نیز مسئولان کشورمان باید نهایت تلاش خود را برای حفظ حرمت مردم و رسیدگی به خواسته های آنان داشته باشند.
۶۰۳۳/۱۵۹۶انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید