خانه / دسته‌بندی نشده / امامان جمعه: استفاده از کالای داخلی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

امامان جمعه: استفاده از کالای داخلی به فرهنگ عمومی تبدیل شودبه گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها ،محور اصلی خطبه های نماز جمعه امروز ۱۰ فروردین ماه سال ۹۷ آذرماه استان ها اشاره به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب داشت که امامان جمعه در این زمینه اظهار کردند : این شعار سال در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، چرا که یکی از مصادیق خارجی تحقق اقتصاد مقاومتی، استفاده کردن از کالای ایرانی است تا اقتصاد مقاومتی خودش را نشان دهد.
خرید کالای داخلی و تعصب بر مصرف آن، نظارت بر کیفیت کالاهای تولیدی،جلو گیری از ورود بی رویه کالای قاچاق، افزایش تولید،بازاریابی خارجی ،قبیله بازی و باندگرایی مانعی برای به ثمر رسیدن مبارزه با فساد و تبعیض، برخورد با فساد ،انتقاد از سفرهای خارجی مردم و خروج هزاران دلار ارز از کشور از جمله مطالبی بود که در خطبه های نماز جمعه سراسر کشور به آن اشاره شد .
از دیگر نکات مورد توجه خطیبان جمعه سراسر کشور ،گرامیداشت ۱۲ فروردین ماه سالروز همه پرسی نظام جمهوری اسلامی، نقش مهم و راهبردی مردم در ثبات و اداره نظام ، ولایتمداری و تمسک به ولایت فقیه ،اعتکاف راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان،گرامیداشت ۱۳رجب ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر ،ذکرفضایل اخلاقی امیر مومنان و نقش وی در تاریخ اسلام ،۱۵رجب(۱۳ فروردین) روز وفات حضرت زینب ،صرفه جویی در آب ، حفظ محیط زیست و پرهیز از اسراف بود.
گزیده ای از خطبه های امامان جمعه برخی مراکز استان ها به شرح ذیل است :
**آذربایجان شرقی(تبریز)
امام جمعه موقت تبریز با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: همه در راستای تحقق شعار سال، باید کالای ایرانی مصرف و این شعار را عملیاتی کنیم.
آیت الله محمدتقی آل هاشم نامگذاری سال جدید را از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: بر این اساس رهبر معظم انقلاب امسال را به نام ‘حمایت از کالای ایرانی’ نام‌گذاری کرده اند.
** آذربایجان غربی(ارومیه)
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره بر لزوم تحقق شعار سال، گفت: خرید کالای داخلی ضامن تامین اشتغال برای جوانان و حل مشکلات اقتصادی است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی از سفرهای خارجی برخی از مردم انتقاد کرد و افزود: برخی ها در ایام عید به کشورهای دیگر سفر کردند و هزاران دلار ارز از کشور خارج شد.
**خراسان رضوی(مشهد)
امام جمعه موقت مشهد گفت: در طول دولتهای گذشته همیشه ملت با سم مهلک قبیله بازی و باندگرایی مواجه بوده که مانع به ثمر رسیدن مبارزه علیه فساد، تبعیض و حل مشکلات معیشتی مردم شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: نبود یک مجموعه قاطع معتقد به مردم و کارآیی نظام جمهوری اسلامی ایران که فساد اقتصادی، اجتماعی و اداری را ریشه کن کند و تبعیض را از بین ببرد علت اصلی عقب ماندگی کشور در حل مشکلات معیشتی مردم و مبارزه با فساد و تبعیض است.
**بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر گفت: در راستای شعار حمایت از تولید داخلی مصرف هوشمندانه کالای ایرانی از ارکان منظومه اقتصادی مقاومتی است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهر افزود: مصرف کالای غیرایرانی باعث افزایش بیکاری، ورشکستگی کارخانه ها و کارگاهها و از طرف موجب رونق اقتصادی کشورهای خارجی تولید کننده می شود.
** البرز
نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: استفاده از کالاهای تولید داخل با هدف محقق ساختن شعار سال در کشور باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی تاکید کرد : شعار سال نباید در حد موضوعی برای سخنرانی ها، تبلیغات و شعار باشد، بلکه باید تبدیل به گفتمان شود و فرهنگ عمومی کشور تحقق هر چه بیشتر شعار سال باشد.
**فارس (شیراز)
امام جمعه موقت شیراز گفت:رهبرمعظم انقلاب مسئولان را به حمایت از کالای ایرانی و صادرات٬نظارت بر کیفیت کالای داخلی و جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور توصیه کردند که لازم است مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
حجت الاسلام محمدحسن مرادی افزود: معظم له در سخنان آغازین سال ۹۷ سه گروه مسئولان٬تولید کنندگان و مردم را مورد خطاب قرار دادند.
**ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حمایت از کالای ایرانی را مولفه‌ ای ضروری در تحقق اقتصاد مقاومتی و بی اثر کردن توطئه دشمنان انقلاب ذکر کرد و گفت: جبهه اقتصادی اصلی‌ترین جبهه تخاصم و تقابل دشمنان نظام اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی اظهار داشت: حمایت از کالاهای ایرانی عاملی اساسی در برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.
** چهارمحال و بختیاری(شهرکرد)
امام جمعه موقت شهرکرد با تبریک ولادت حضرت علی (ع)، ولایتمداری و تمسک امت اسلامی به ولایت فقیه را رمز اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی در جهان عنوان کرد.
حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی اظهار کرد: اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود ولایت فقیه است و وجود آن سبب استحکام بنیان های نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.
** خراسان جنوبی (بیرجند)
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای آری دادند و نظام حکومتی جمهوری اسلامی متکی به رای مردم تثبیت شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی با گرامیداشت ۱۲ فروردین سالروز همه پرسی نظام جمهوری اسلامی در سال۱۳۵۸ ادامه داد: سیستم های حکومتی به عنوان زیرساخت در هر جامعه نقش تعیین کننده دارند.
**خراسان شمالی (بجنورد)
امام جمعه موقت بجنورد گفت: تاکنون نقش مردم در تثبیت نظام که در ۱۲ فروردین سال ۵۸با رای اکثریت قاطع ملت پس از ۲۵۰۰ سال از حکومت سلطنتی به جمهوری اسلامی تغییر یافت، بی نظیر بوده است.
حجت الاسلام سیدمرتضی موسوی جاجرمی اظهار کرد: امام راحل با هوشمندی دستور برگزاری انتخابات برای تعیین نوع حکومت را داد تا در آینده دشمنان علیه این کشور به بهانه های واهی توطئه نکنند.
** اهواز
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اشتباه صدا و سیما در مورد قوم عرب خوزستان در یک برنامه تلویزیونی گفت: هر چند مردم عرب خوزستان حق داشتند در این زمینه ناراحت شوند اما بایدنسبت به فتنه و توطئه های دشمن مراقب باشند.
سید ابوالحسن حسن زاده اظهار کرد: صدا و سیما در اتفاقی غیر تعمدی اشتباهی انجام داد که باعث کدورت مردم عزیز عرب شد که با تذکر آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و دیگر مسئولان اصلاح شد .
** زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت:۱۲ فروردین ماه در تاریخ جهان روز پیروزی حق بر باطل است چرا که در آن یکی از حماسه های ماندگار ایران رقم خورده است.
حجت الاسلام علی خاتمی افزود: ۱۲ فروردین تاریخ حیات سیاسی ایران اسلامی است و از حماسه های ماندگار، غرورآفرین و عید مسلمانان به شمار می رود.
**سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : اقتصاد کشور را حمایت از کالای ایرانی و خرید محصولات با کیفیت داخلی نجات می دهد.
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی حمایت از کالای ایرانی را به معنی تعصب ملت به ارزش های انقلاب اسلامی دانست و افزود : باید آحاد جامعه برای تحقق منویات رهبر انقلاب توجه کنند.
**سیستان و بلوچستان (زاهدان)
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: با توجه به توطئه های دشمنان در زمینه فشارهای اقتصادی و تحریم، حمایت از کالای ایرانی تنها راه نجات بخش از فشارهای اقتصادی موجود در جامعه است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی با برشمردن دلایل ضرورت حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: این امر سبب حرکت مجدد چرخ صنایع کشور می شود.
** قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: رای قاطع و دشمن شکن مردم به جمهوری اسلامی از افتخارات نظام است که در تاریخ ماندنی شد.
آیت الله عبدالکریم عابدینی با گرامیداشت ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی افزود: برخی می خواستند پیشوند و پسوند هایی را به حکومت جمهوری اسلامی اضافه کنند تا اسلام را از جامعه بگیرند که امام راحل مقابل تمامی این اندیشه های خام و گمراه ایستاد و مردم نیز جوانمردانه به میدان آمدند .
**قم
امام جمعه موقت قم گفت: ۱۲ فروردین ماه روز تجلی انقلاب اسلامی به شمار می آید و همه مردم باید این جشن ملی را زنده نگاه دارند.
آیت الله علیرضا اعرافی افزود: این روز فرصت خوبی برای بازشناسی نظام اسلامی و آسیب های تهدید کننده آن است.
**سنندج
امام جمعه موقت سنندج گفت: مسئولان باید در استفاده و حمایت از کالای تولید داخل پیشقدم باشند تا مردم نیز به تبیعت از آنها از خرید کالاهای خارجی خودداری کنند.
ماموستا محمدامین راستی در خطبه های افزود: همگی وظیفه داریم از کالا و تولید داخل حمایت کرده به رونق اقتصادی کشور کمک کنیم.
**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رهبر معظم انقلاب در تعیین شعار امسال ، بر نقطه اصلی اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت از تولید داخلی تمرکز نمودند.
آیت الله سیدحسن عاملی افزود : این نامگذاری بر دوش سه مجموعه یعنی دولت ، ملت و تولید کنندگان تکلیف ایجاد می کند و در این میان وظیفه دولت ، مبارزه با قاچاق ، مقابله با واردات بی رویه کالاهای خارجی و حمایت از تولید ملی و ایجاد زمینه صادرات است.
** اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان گفت: افزایش کیفیت تولیدات، کارکردهای رسانه ای و جلوگیری از قاچاق از راهکارهای حمایت از تولیدات داخلی و تحقق شعار سال ۹۷ است.
آیت‌الله مهدوی با اشاره به اینکه مخاطب پیام نوروزی رهبر انقلاب همه مردم هستند افزود: در تحقق این راهبرد ملی، همگان باید تلاش کنند.
**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه جمهوریت نظام اسلامی منعکس کننده آرای مردم است ، گفت :مشارکت مردم در انتخابات طی سالهای پس از پیروزی انقلاب در دنیا بی نظیر بوده است.
حجت الاسلام سید حسن علیدادی سلیمانی افزود: پس از پیروزی انقلاب برخی دچار انحرافاتی شده و سعی کردند آرای مردم را مقابل اسلام قرار دهند غافل از اینکه مردم پشتیبان جمهوری اسلامی هستند.
**کرمانشاه
امام جمعه کرمانشاه گفت: تحریم های دشمن بر روی نقطه ضعف ما یعنی اقتصاد متمرکز شده است در حالی که با حمایت از کالای ایرانی، تولید و اشتغالزایی می توان تحریم‌ها را بی‌اثر کرد.
آیت الله مصطفی علما افزود: اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی تنها نسخه نجات‌بخش برای اقتصاد بیمار کشور است.
** کهگیلیویه و بویر احمد(یاسوج)
امام جمعه یاسوج گفت: دولت زمینه را برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق و اجناس بی کیفیت خارجی در راستای تحقق هر چه بهتر این شعار فراهم کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی اظهار داشت: سه رکن اصلی برای محقق شدن مطلوب این شعار شامل دولت، تولیدکنندگان و مردم است.
**گلستان (گرگان)
امام جمعه موقت گرگان گفت: یکی از مهمترین نیازهای جامعه ایران در شرایط کنونی؛ جلوگیری از اسراف و ضرورت صرفه جویی بیشتر است.
حجت‌الاسلام قربانعلی برقرار اظهار کرد: ایران کشوری با ۸۰ میلیون نفر جمعیت است که اگر به ازای هر نفر یک ‌دانه برنج دور ریخته شود در روز هشت تن برنج از بین خواهد رفت.
**گیلان(رشت)
امام جمعه موقت رشت گفت: شعار سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب و حمایت از کالای ایرانی مطرح شده، بهترین فرصت را پیش روی تولیدکنندگان داخلی قرار داده است.
حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی افزود: تولید کنندگان باید از این فرصت استفاده کنند و با تولید کالای با کیفیت، اعتماد عمومی جامعه را به خود جلب نمایند.
** لرستان(خرم آباد)
امام جمعه موقت خرم آباد گفت: حضور مردم در انتخابات دوازدهم فروردین ١٣۵٨ دموکراسی واقعی را به جهان نشان داد.
حجت الاسلام بهروز شمسی فر با اشاره به رای قاطع مردم به جمهوری اسلامی در روز دوازدهم فروردین ۵۸ افزود: مسئولان باید دنباله روی این حرکت عظیم انقلابی باشند.
** استان مرکزی (اراک)
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اقتصاد درون زا و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی کلید توسعه کشور و دستیابی به اقتدار اقتصادی و سیاسی است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: کشور ایران از نظر بنیه انسانی، فناوری و دانش و زیرساخت های تولید توانمندی بالایی دارد و نیاز است که با همت و برنامه ریزی موثر، بهترین بهره وری از این قابلیت ها در عرصه اقتصادی ایجاد شود
**مازندران (ساری)
امام جمعه موقت ساری گفت: اقتصاد کشور را با تحقق شعار سال تحت عنوان ‘خمایت از کالای ایرانی’ رونق می دهیم.
حجت الاسلام یوسف یوسف پور با تاکید بر اینکه شعار سال ۱۳۹۷ باید بیش از سالهای پیشین جدی گرفته شود، افزود: ‘حمایت از کالای ایرانی’ تنها راه مقابله با تحریم های اقتصادی است.
** هرمزگان( بندرعباس)
امام جمعه موقت بندرعباس ضمن مهم دانستن انتخاب نام های اقتصادی به عنوان نام سال از سوی رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته و امسال، گفت: مردم با خرید کالای ایرانی اقتصاد کشور را تقویت کنند.
حجت الاسلام سید علی حسینی پور اظهار داشت: حداقل ها باید در سفره مردم باشد که در این زمینه خرید کالای ایرانی اهمیت فراوان دارد.
**همدان
نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با تاکید بر مصرف کالای تولید داخلی گفت: کسانی که اجناس خارجی خریداری می کنند به هموطنان خود و ملت ایران خیانت کرده اند.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی افزود: مصرف کالای خارجی ضربه به اقتصاد کشور و نوعی خودزنی محسوب می شود.
**یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسوولان با برنامه ریزی و فرهنگ سازی، زمینه های لازم برای تحقق شعار امسال و خرید کالای ایرانی را فراهم کنند که به نفع تولید و اشتغال است.
آیت الله محمدرضا ناصری افزود: تولید کنندگان باید روز به روز بر کیفیت کالاهای خود بیفزایند تا رغبت مردم برای خرید بیشتر شود.
۱۶۳۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید