خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش ۷۰ هزار میلیارد ریالی سهم یارانه نقدی در بودجه سال آینده توسط کمیسیون تلفیق

افزایش ۷۰ هزار میلیارد ریالی سهم یارانه نقدی در بودجه سال آینده توسط کمیسیون تلفیقسیده حمیده زرآبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این افزایش تعداد کمتری از یارانه بگیران از چرخه دریافت یارانه حذف می شوند.
وی اضافه کرد: با افزایش این میزان به سهم قبلی، میزان بودجه یارانه نقدی برای سال آینده به ۳۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف یارانه بگیران مورد نظر باید به تدریج صورت بگیرد،افزود: مجلس به گونه ای برنامه ریزی کرده است که قشر کم درآمد و ضعیف جامعه همچنان از یارانه بهره مند باشند و فقط کسانی که نیازمند نیستند، حذف شوند.
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شده همه مشمولان کمیته امداد امام خمینی(ره)،سازمان بهزیستی و تمامی جمعیت روستایی کشور و خانوار‌های شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند.
وی با بیان اینکه راه هایی برای اعتراض افرادی که یارانه آنها قطع می شود نیز پیش بینی شده است، افزود: از جمله این موارد آزمون وسع است که در آن حساب های بانکی و وضعیت مالی افراد حذف شده بررسی می شود و اگر درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده باشد، یارانه آنها دوباره برقرار می شود.
زرآبادی در ادامه گفت: در این مصوبه با اجازه آزمون وسع به دولت، این امکان فراهم آمده است تا با بررسی حساب های بانکی و اموال و دارایی ها نسبت به اعتراض افرادی که یارانه آنها قطع شده است، پاسخگو باشد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هشتم بهمن ماه به بررسی کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه ۹۷ پرداختند.
پس از اظهارات ۱۰ نماینده موافق و ۱۰ نماینده مخالف، رای گیری درباره مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۳۹۷ انجام شد و نمایندگان با ۱۲۰ رای مخالف در برابر ۸۳ رای موافق و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر با کلیات این مصوبه مخالفت کردند.
کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بررسی دوباره بودجه، اصلاحاتی را در گزارش انجام داد و روز گذشته دوشنبه بار دیگر بودجه را به مجلس ارائه کرد.
۳۰۱۳خبرنگار: حدیقه بابایی**انتشار دهنده: رضا ولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید