خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش ۴۲ درصدی تولید اتان در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی

افزایش ۴۲ درصدی تولید اتان در فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبیبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، حسن اسعدی افزود: با توجه به اهمیت تولید اتان به عنوان یک محصول با ارزش افزوده و اصلی ترین خوراک پتروشیمی های عسلویه یکی از موفقیت های بزرگ فازهای ۱۷ و ۱۸ افزایش تولید اتان است.
وی یادآورشد: نرخ استحصال اتان از خوراک ورودی در پالایشگاه هفتم نزدیک به ۸۰ درصد است که این میزان بالاترین نرخ استحصال اتان در بین پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی است.
اسعدی افزود: این افزایش تولید با اقدامات اصلاحی و رفع تنگناها، مشکلات عملیاتی و بهینه سازی فرآیند در فازهای ۱۷ و ۱۸ صورت گرفته و تولید اتان این پالایشگاه حدود ۲۰ درصد بیش از طراحی است.
وی بیان کرد: فازهای ۱۷ و ۱۸ مطابق طراحی باید ۲ هزار و ۵۵۰ تن اتان تولید کنند که با افزایش صورت گرفته این میزان به سه هزار و ۵۰ تن در روز رسیده است.
پالایشگاههای گاز پارس جنوبی اصلی ترین تامین کننده خوراک پتروشیمی های کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم هستند که با پایداری و افزایش تولید در سالهای اخیر امنیت و اطمینان مناسبی در تامین خوراک پتروشیمی ها ایجاد شده است.
با اجرای فازهای ١٧ و١٨ پارس جنوبی برداشت روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز، ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی، ۴٠٠ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون تن اتان و ١,٠۵ میلیون تن گاز مایع ( پروپان و بوتان) محقق شد.
پالایشگاه هفتم پارس جنوبی شامل واحدهای دریافت و جداسازی گاز و میعانات، تثبیت میعانات گازی، چهار ردیف تصفیه گاز شامل واحدهای شیرین سازی، نمزدایی، تنظیم نقطه شبنم و مرکاپتان زدایی هرکدام به ظرفیت پالایش ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز است.
واحد فشرده سازی و تراکم گاز برای صادرات، واحدهای استحصال و بازیافت گوگرد به همراه واحد جداسازی و دانه بندی گوگرد و واحد احیای منواتیلن گلایکول است.
عملیات احداث این فازها از ۲۲ خرداد ماه سال ۱۳۸۵ آغاز و در فروردین ماه ۱۳۹۶ به طور رسمی توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد.
تعمیرات این پالایشگاه مهرماه انجام ‌شد که نخستین تعمیرات اساسی عمده پالایشگاه محسوب می‌شود.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**
خبرنگار: مونا عیدان** انتشار دهنده: خدانظر خواجهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید