خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش ۱۵ درصدی صادرات معادن و صنایع معدنی کشور

افزایش ۱۵ درصدی صادرات معادن و صنایع معدنی کشوربه گزارش ایرنا، میکائیل عظیمی شامگاه چهارشنبه در گردهمایی فعالان بخش معادن و صنایع معدنی استان اصفهان که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: معادن و صنایع معدنی (فلزی و غیر فلزی) کشور در ۹ ماه سالجاری پنج هزار و ۶۷۳ میلیون دلار صادرات داشتند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته چهار هزار و ۹۳۰ میلیون دلار بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۶ درصدی صادرات معادن و صنایع معدنی از نظر وزنی افزود: معادن و صنایع معدنی کشور در ۹ ماه سالجاری ۴۲ میلیون و ۵۱۰ هزار تُن صادرات داشتند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۹ میلیون و ۷۷۱ هزار تُن بوده است.
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت با اشاره به پیش بینی پنج هزار و ۲۷۶ میلیون دلار ارزش صادرات معادن و صنایع معدنی کشور برای ۹ ماه سالجاری گفت: این برنامه ۱۰۸ درصد تحقق یافته است.
عظیمی افزود: مقدار کل پیش بینی شده برای صادرات معادن و صنایع معدنی کشور در سال جاری حدود هفت هزار و ۳۴ میلیون دلار است.
وی با اشاره به جدول صادرات معادن و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی بطور مجزا نیز اظهار کرد: مجموعه معادن کشور در ۹ ماه سالجاری ۹۷۹ میلیون دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش دارد.
وی با اشاره به صادرات ۱۸ میلیون و ۵۲۵ هزار تُنی معادن کشور در ۹ ماه سالجاری با افزایش ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اضافه کرد: برنامه های پیش بینی شده برای صادرات معادن کشور در این مدت ۱۱۹ درصد تحقق یافته است.
عظیمی همچنین خاطرنشان کرد: مجموعه صنایع معدنی فلزی کشور نیز در ۹ ماه سالجاری سه هزار و ۳۵۴ میلیون دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد.
وی با اشاره به افزایش ۴۱ درصدی صادرات صنایع معدنی فلزی کشور از نظر وزنی اضافه کرد: صنایع معدنی فلزی کشور در مدت مذکور هفت میلیون و ۶۴۸ هزار تُن صادرات محصول داشته اند.
وی برنامه پیش بینی شده برای صادرات صنایع معدنی فلزی کشور در سال جاری را چهار هزار و ۱۴۰ میلیون دلار اعلام و اظهار کرد: این برنامه تا ۹ ماه سالجاری ۱۰۸ درصد تحقق یافته است.
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به صادرات صنایع معدنی غیر فلزی گفت: برنامه پیش بینی شده برای صادرات محصولات این صنایع در سالجاری یکهزار و ۷۹۴ میلیون دلار و برای ۹ ماه از سال یک هزار و ۳۴۶ میلیون دلار است.
وی با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی این برنامه تا ۹ ماه سال جاری، گفت: ارزش صادرات صنایع معدنی غیر فلزی در ۹ ماه سالجاری یکهزار و ۳۴۰ میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش دارد.
وی خاطرنشان کرد: صادرات محصولات صنایع معدنی غیر فلزی در ۹ ماه سالجاری ۱۵ میلیون و ۸۷۸ هزار تُن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ درصد کاهش یافته است.
وی دلیل کاهش صادرات صنایع معدنی غیر فلزی از نظر وزنی را رفع نیاز داخل کشور عنوان کرد.
رئیس انجمن سنگ اصفهان نیز در این گردهمایی گفت: حدود ۶۰۰ معدن فعال و ۲ هزار واحد فرآوری صنایع معدنی با حدود ۵۰ هزار نیروی کار در استان اصفهان مستقر است.
رضا احمدی افزود: معادن و صنایع معدنی استان با پنج مشکل عمده مواجه هستند که شامل افزایش هزینه های سوخت، افزایش حقوق دولتی، مالیات، ارزش افزوده و افزایش هزینه های عمومی است.
وی با بیان اینکه بسیاری از معادن و صنایع معدنی استان اصفهان با ماشین آلات ۵۰ سال گذشته کار می کنند، تصریح کرد: با این ماشین آلات و تجهیزات فرسوده نمی توان برای بهبود صادرات و جلوگیری از خام فروشی کار چندانی کرد.
رئیس انجمن سنگ اصفهان با بیان اینکه قوانین مشکل دار دست و پای ما و مدیران مربوطه را بسته است خواهان رفع این مشکل ها و توجه بیشتر به نوسازی تجهیزات و ماشین آلات معادن و صنایع معدنی کشور شد.
در این جلسه که با حضور گروهی از فعالان بخش معدن و صنایع معدنی استان اصفهان برگزار شد ، در باره مشکلات بخش معدن و صنایع معدنی این استان تبادل نظر و رایزنی شد.
ت/۳۰۱۱ / ۶۰۲۲ خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : مسعود عمادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید