خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش مصرف گاز، باعث خاموشی اضطراری برق در قم

افزایش مصرف گاز، باعث خاموشی اضطراری برق در قم

مهندس مهدی آهنین‌پنجه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: خاموشی اخیرناشی از افزایش مصرف گاز خارج از عهده شرکت توزیع برق استان و توسط مرکز دیسپاچینگ ملی صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به افزایش دو درجه سرمای هوا نسبت به سال گذشته بیان کرد: این امر موجب افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی مصرف گاز در کشور و در نهایت کمبود آن در نیروگاه‌ها شد که نتیجه آن خاموشی‌های هفته‌های اخیر است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم از مکاتبه با دستگاه‌های اداری و اجرای استان قم و دعوت به همکاری در کاهش مصرف انرژی خبر داد و گفت: از مجموعه مدیریت شهری نیز خواستیم نسبت به کاهش خاموشی بوستان‌ها نیز اقدام کنند تا بتوانیم هر چه بهتر شرایط موجود را مدیریت کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش توزیع برق هیچ‌گونه مشکلی در استان نداریم و مدیریت مصرف انرژی تنها راه برون‌رفت از خاموشی‌های احتمالی در این ایام است، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌شود تا با مصرف بهینه برق و گاز، بر استمرار خدمات برق و گاز در کشور یاری برسانند در دوهفته گذشته هرشب سهمیه خاموشی داشتیم که با مدیریت بار انجام شده و از قطع مردم بخاطر سرما جلوگیری شد.
آهنین‌پنجه همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت هرچه بهتر خاموشی‌های ناشی از کمبود گاز در نیروگاه‌ها خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می‌توانند از طریق نرم‌افزار «برق من» خاموشی‌های احتمالی مناطق خود را پیگیری کنند.
وی در پایان سخنان خود به قطعی برق در شهر قنوات نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه خاموشی روز گذشته به صورت اضطراری اعمال شده و خارج از عهده شرکت توزیع برق استان بود اما به طور کلی در شهر قنوات مشکلی خاموشی نداریم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید