خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات فردا

افزایش غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات فردا

به گزارش ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در نخستین ساعات امروز (۵ مهرماه) افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی مناطق شهر تهران مشاهده می‌شود. هرچند با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود و نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار است.

رفته‌رفته با رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده‌ها کاسته و شرایط مطلوب در اکثر مناطق پیش‌بینی می‌شود. در اواخر وقت امروز (۵ مهرماه) نیز تردد خودروها و کاهش ناپایداری‌ جوی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها را فراهم کرده است و احتمال می‌رود در برخی مناطق وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس برقرار شود.

با تداوم اوضاع جوی تا صبحگاه فردا (۶ مهر) به همراه افزایش حجم ترافیک در نخستین روز هفته، انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبحگاه افزوده شود که برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت. به‌تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز همراه با وزش باد شدید در برخی ساعات، پراکندگی آلاینده‌ها دور از انتظار نیست. هرچند در برخی مناطق مستعد شاهد گسیل گرد و خاک و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهیم بود.

در ساعات پایانی شنبه نیز در ساعات اوج ترافیک غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد. اگرچه با توجه به تداوم ناپایداری جوی و وزش باد، پراکندگی و کاهش غلظت آلاینده‌ها دورازانتظار نخواهد بود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۱۰۰ در شرایط سالم قرارداشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید