خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش تعداد معتادان در پی تعطیلی کمپ ماده١۶

افزایش تعداد معتادان در پی تعطیلی کمپ ماده١۶

به گزارش ایسنا، مالک حسینی در جمع خبرنگاران در مورد چرایی تجمع برخی از معتادان در معابر شهر تهران، گفت: از زمانی که بحث کرونا مطرح شد، ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیته درمان، بنا به توصیه وزارت بهداشت پذیرش معتادان ماده ١۶ را متوقف کرد. همچنین بنا به اطلاعات واصله دوره نگهداری این معتادان متجاهر نیز کاهش یافته و این افراد  را زودتر ترخیص می کنند.

وی با بیان اینکه حدود ١١ هزار نفر در کمپ های ماده ١۶ بودند و مقرر شده بود ۵٠٠٠ نفر دیگه به این مراکز ارجاع شوند، گفت: این اقدام به واسطه شیوع کرونا متوقف ماند.

به گفته حسینی، همچنین معتادان ماده١۵ که خودمعرف هستند نیز بنا به اطلاعات ما، پذیرش جدید ندارند و مددجویان کمپ ها نیز به شکل قابل ملاحظه ای تعدیل شدند که به این تعداد، زندانی های آزاد شده ای را که این افراد از خانواده ترد شد و بی سرپناه هستند نیز اضافه کنید که بار این افراد بر دوش شهرداری تهران مانده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ٢٠٠٠ نفر در گرمخانه های شهرداری پذیرش می شوند، تصریح کرد: البته پیش بینی ما این است که با موجی از پذیرش ها مواجه هستیم چراکه تحلیل ما این است که معتادان و زندانیان رها شده حدود ۴٠٠٠ نفر هستند که بار آنها هم به دوش شهرداری تهران است و همه دستگاه ها ما را تنها گذاشتند.

وی با بیان اینکه مکاتبات زیادی با دستگاه های مختلف داشته ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده است، افزود: متاسفانه شاهد هستیم پاتوق هوایی همچون هرندی، شوش و دره فرحزاد که قبلاً با تلاش مضاعف  پلیس پاکسازی شده بود مجددا پاتوق شده و لازم است مسئولان امر در این زمینه تصمیم جدی اخذ کنند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات بنگاه‌محور به تالارهای پذیرایی آسیب‌دیده از کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست گفت: طبق …

پاسخی بگذارید