خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش تاب آوری شهر در برابر سیلاب با پروژه های هدایت آب های سطحی

افزایش تاب آوری شهر در برابر سیلاب با پروژه های هدایت آب های سطحی

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی در جریان بازدید از پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مسئله سیلاب ها است که خسارت های زیادی به جان و مال شهروندان زده است. 

وی افزود: سیلاب هایی مانند تجریش، رودخانه فتح و … سال گذشته خسارات زیادی بر جای گذاشت. بارندگی ها خبر نمی کنند و وقتی تجمیع می شود هزینه های هنگفتی روی دست شهروندان گذاشته و خسارت مالی و جانی بر جای می گذارد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بنا است مسیر ۴ کیلومتری جمع آوری سیلاب غرب تهران را تمام کنیم. یکی از جاهایی که در گذشته سابقه سیلاب داشته، مجموعه های غرب تهران بوده که این آب ها به قلعه حسن خان و در نهایت به رودخانه کرج می ریخته است که طی این پروژه دستگاه TBM در حال فعالیت برای حفاری است و همچنین “سگمنت ها” را در مسیر جای گذاری می کند که اگر این مجموعه شبانه روز فعالیت کند ۲ کیلومتر باقی مانده را تمام خواهند کرد. 

فراهانیتاکید کرد: افرادی که در این مجموعه مشغول هستند، در مسیر بدون پنجره و بدون شواف فعالیت می کنند تا از جان و مال شهروندان تهرانی حفاظت کنند.

وی با اشاره به برخی گلایه های مجموعه خاکریزآب عنوان کرد: گلایه دارند که مصالح به موقع نمی رسد و کارگاهی به خاطر کمبود مصالح تعطیل می شود و قول دادیم در مجموعه مدیریت شهری پیگیری کنیم تا مصالح وجود داشته باشد و کار ادامه پیدا کند تا مشکل تاریخی تهران که سیلاب های ۵، ۱۰، ۱۵و۵۰ ساله داریم، برطرف شود.

بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر تهران، وی افزود: اگر این مسیر باز شود، شهر تهران به خصوص غرب پایتخت را در برابر سیلاب تضمین می کند و آب ها به سویی هدایت می شود. حداقل ۵۰ سال تضمین کیفیت این پروژه است و باید دست کسانی که در عمق زمین فعالیت می کنند را بوسید.

انتهای پیام 

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید