خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح 8 طرح تولیدی در ارومیه/ رونمایی از بزرگترین کانکس متحرک اورژانس کشور

افتتاح 8 طرح تولیدی در ارومیه/ رونمایی از بزرگترین کانکس متحرک اورژانس کشوربه گزارش ایرنا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحد تولید اتصالات آبیاری تحت فشار با 11 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری در فاز 2 شهرک صنعتی ارومیه نیز به بهره برداری رسید.
جعفرصادق اسکندری ادامه داد: این واحد تولیدی با 2 هزار مترمربع مساحت، سالانه 280 تن محصول تولید کرده و برای 36 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
وی همچنین ادامه داد: محصولات جدید ست های جراحی و ارتوپدی که برای نخستین بار در سطح کشور در سایه تحقیق و توسعه در یکی از واحدهای ارومیه تولید شده نیز با 142 میلیار ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای 70 نفر در فاز 2 شهرک صنعتی ارومیه رونمایی شد.
اسکندری با اشاره به بهره برداری از شرکت خمیر آوران ارومیه در روز جاری، گفت: این واحد تولیدی با جذب سرمایه گذار از کشور ترکیه و با 20 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری برای 50 نفر اشتغال زایی کرده است.
وی اظهار کرد: در روز جاری با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان محلی، واحد تولیدی انواع وانت بار تک کابین و 2 کابین نیز کلنگ زنی شد.
وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی 350 میلیارد ریال است، ادامه داد: این واحد خودروسازی برای 137 نفر اشتغال زایی کرده و سالانه پنج هزار دستگاه وانت روانه بازار داخلی می کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: بهره برداری از واحد تولیدی انواع غذاهای آماده و نیمه آماده کنسروی با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری با اشتغال زایی برای 15 نفر و با 340 تن ظرفیت تولید در سال از دیگر طرح های افتتاحی روز جاری است.
به گزارش ایرنا، ایام الله دهه فجر از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده است و با افتتاح و کلنگ زنی طرح های متعدد در آذربایجان غربی تا 22 بهمن ماه جاری ادامه می یابد؛ امسال سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.
2 هزار و 265 واحد تولیدی صنعتی در این استان وجود دارد که با سرمایه گذاری بالغ بر 51 هزار و 977 میلیارد ریال برای 57 هزار و 918 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
8135/ 3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari