خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح موزه «مقاومت تهران» در باغ موزه دفاع مقدس

افتتاح موزه «مقاومت تهران» در باغ موزه دفاع مقدس

علی‌اصغر جعفری صبح امروز در حاشیه تهرانگردی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که در نظر داریم پنج موزه دیگر به مجموعه باغ موزه دفاع مقدس اضافه کنیم، گفت: موزه مشروطه تا انقلاب، نقش زنان در دفاع مقدس، نقش کودکان و نوجوانان در دفاع مقدس، موزه تهران در دفاع مقدس و موزه مقاومت پنج مجموعه‌ای هستند که به مجموعه باغ موزه دفاع مقدس اضافه خواهند شد.

وی در مورد موزه تهران در دفاع مقدس اظهارکرد: تهران نقش بی‌بدیلی در دفاع مقدس داشته است به گونه‌ای که اولین مکان‌هایی بوده که مورد بمباران قرار گرفته و بازاریان تهران نیز بیشترین کمک را به جنگ کرده‌اند.

مدیرعامل باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس شهرداری تهران با بیان این‌که تهران حدود ۳۳ هزار شهید تقدیم کرده است، ادامه داد: این موزه مختص استان تهران است.

جعفری در مورد جزییات موزه مقاومت نیز با اشاره به این‌که موزه مقاومت تا یک ماه آینده افتتاح خواهد شد، گفت: بخشی از  تجهیزات به جا مانده از داعش اعم از کتب‌های درسی، کمربندهای انتحاری، وسائل انتحاری و غیره تا یک ماه دیگر به باغ موزه منتقل شده می‌شود و موزه مقاومت افتتاح خواهد شد.

وی با بیان این‌که قسمتی تحت عنوان واگن‌های ایثار و شهادت در باغ موزه رونمایی می‌شود،اظهارکرد: قسمتی تحت عنوان «سنگرسازان بی‌سنگر» راه‌اندازی می‌شود و تمامی تجهیزات سنگین جهاد کشاورزی در زمان جنگ در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید