خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح مرکز نگهداری معلولان ذهنی حرکتی در بندرعباس با حضور ربیعی

افتتاح مرکز نگهداری معلولان ذهنی حرکتی در بندرعباس با حضور ربیعیبه گزارش ایرنا، سرپرست اداره کل بهزیستی استان هرمزگان در آیین بهره برداری از این مرکز گفت: در این مرکز ۱۵۰ معلول ذهنی حرکتی به صورت شبانه روزی نگهداری می شوند و ۶۰ نفرکارمند و خدمت کار نیز در آن مشغول به فعالیت هستند.
غلامحسین رنجبر افزود: به ازای هر نفر معلول ماهانه ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال یارانه از سازمان بهزیستی دریافت می کنند اما با توجه به اینکه ۸۰ درصد از افرادی که نگهداری می شوند، از خانواده های نیازمند بوده این اعتبارات جوابگو نیست و نیاز به مشارکت بیش از پیش تشکل های مردم نهاد و خیران دارد.
وی بیان داشت: این مرکز دارای ۸۰۰ متر مربع زیر بنا در ۲ طبقه و با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال توسط خیر محمد رضا صفا ساخته و تجهیز شده است و تمامی خدمات مراقبتی و توانبخشی در این مرکز به معلولان ذهنی ارائه می شود.
رئیس هیات امنای مرکز حبیب بن مظاهر بندرعباس نیز با اشاره به اینکه در این مرکز ۱۵۰ معلول ذهنی حرکتی شامل زن و مرد در سنین نوزادی تا بزرگسالی نگهداری می شوند، گفت: مشکل اصلی در این مرکز تامین پوشاک و داروی افراد معلول ذهنی است که در ماه به ۱۰۰ کارتن پوشاک نیاز است.
بهروز جودی نیا افزود: در ماه ۱۳۰ میلیون ریال بابت داروهای اعصاب و روان و همچنین درمان افراد معلول هزینه می شود که رقم بالایی است و امیدواریم با رایزنی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با داروخانه های سطح شهر و حمایت این دانشگاه بتوانیم مشکل دارو را حل کنیم.
وی بیان داشت: همچنین این مرکز با مشکل اساسی در پرداخت بیمه پرسنل به تامین اجتماعی، پرداخت سنوات بازنشستگان و پرداخت عیدی و حقوق کارکنان مواجه است که از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار چاره اندیشی در این زمینه هستیم.
رئیس هیات امنای مرکز حبیب بن مظاهر بندرعباس اظهار کرد: ۱۰ میلیارد ریال بابت بیمه پرسنل و جرائم آن به تامین اجتماعی بدهی داریم که توانایی پرداخت آن را نداریم.
جودی نیا افزود: همچنین تاکنون ۲۳ نفر در این مرکز بازنشسته شده اند که برای هر بازنشسته حدود ۳۰۰ میلیون ریال هزینه در بر می گیرد که توان ما خارج است.
مرکز سابق حبیب بن مظاهر بندرعباس نیز در ابتدا از سال ۶۹ فعالیت خود را به صورت دولتی آغاز کرد و در سال ۷۲ به صورت هیات امنایی اداره می شد و از سه سال قبل نیز مراحل ساخت مرکز جدید توسط خیر محمد رضا صفا آغاز و امسال مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، کاروان تدبیر و امید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه نهم اسفند ماه وارد هرمزگان شد.
در این سفر ۲ روزه ۱۵ طرح مهم با هزینه بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندرشهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح وعملیات اجرایی ۱۵ طرح دیگر نیز با اعتبار بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال آغاز شد.
این دومین سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به استان هرمزگان در سال جاری است و رئیس جمهوری، نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال به بندرعباس سفر کرد که طی آن مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس و چند طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.
۷۱۹۵/ ۶۰۴۸ / ۱۲۰۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید