خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح آموزشکده فنی دهلران / اعتبار وزارت علوم ۲۰ درصد افزایش یافته است

افتتاح آموزشکده فنی دهلران / اعتبار وزارت علوم ۲۰ درصد افزایش یافته استبه گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز سه شنبه در نشستی خبری در دانشگاه ایلام اظهار کرد: نگرش دولت به مجموعه دانشگاه های کشور و وزارت علوم مثبت و با رویکرد توسعه محوری است.
وی افزود: پیشرفت و رشد کمی و کیفی دانشگاه ها تنها در گروه همدلی و همراهی دانشگاهیان اعم از دانشجو، استاد و کارکنان دانشگاه ها است.
هاشمی یادآور شد: وزارت علوم برای دستیابی به اهداف و سیاست های خود به دیدگاه پیشنهاد و انتقاد همه مجموعه دانشگاه ها به عنوان سرمایه های اصلی علمی و فرهنگی کشور نیازمند است.
وی گفت: تشکل ها و انجمن های دانشجویی شناخته شده و شناسنامه دار محلی مناسب و مطمئن برای حضور دانشجویان و اساتید برای بیان صریح و بی پرده خواسته ها، مشکلات و خواسته ها است.
هاشمی تاکید کرد: چند صدایی بودن دانشجویان و اساتید در موضوع های مختلف و ابعاد گوناگون یکی از شاخصه ها و ویژگی های اصلی دانشگاه ها است که موجب بالندگی، رشد، و پویایی محیط دانشگاه ها می شود.
وی افزود: از جمله سیاست های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده از توانمندی های علمی و پژوهشی پارک های علم و فناوری و نیز شرکت های دانش بنیان و پژوهش های محققان است.
وی یادآور شد: پژوهش هایی در وزارت علوم مورد استقبال و مقبولیت قرار می گیرند که بر اساس خواسته های جامعه و تقاضا محور و این تحقیقات پاسخگوی تمام یا بخشی از نیازها و مشکلات جامعه باشد.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناروی با بیان اینکه جذب دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه های کشور یکی از اهداف مهم وزارت است، گفت: دانشگاه ایلام نیز پتانسیل و شرایط جذب دانشجوی خارجی به ویژه از طرف کشور عراق را دارد.
از مجموع ۲۵ هزار دانشجو در دانشگاه های استان ایلام ۶ هزار نفر در دانشگاه ایلام مشغول به تحصیل هستند.
** افتتاح آموزشکده فنی و مهندسی دهلران
افتتاح آموزشکده فنی و مهندسی دهلران دیگر ایینی بود که بعد از ظهر سه شنبه سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دراسیتان ایلام بصورت ویدئو کنفرانس حاضر و شاهد ان بود.
برای ساخت این آموزشکده با زیر بنای ۵ هزار و ۷۰۰متر مربع ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون پژوهشی دانشگاه ایلام گفت: این اموزشکده دارای ۲۶ کلاس، ۴ آزمایشگاه، ۱۲ اتاق اساتید، کتابخانه و سایت کامپیوتر است.
حسین مهدی زاده گفت: آموزش های فنی مهندسی و کشاورزی و مهارت محوری و برنامه های پژوهشی و فرهنگی در راستای تربیت نیروی انسانی برای شهرستان فعالیت می کند.
سه واحد دانشگاه شامل پیام نور ، آزاد اسلامی و علمی کاربردی با یک هزار و ۳۰۰ دانشجو هم اکنون در شهرستان دهلران در ۱۸۰کیلومتری جنوب مرکز استان ایلام فعالی هستند.
خبرنگار:علی رضازاده **انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
۷۱۷۵ /۶۰۳۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید