خانه / دسته‌بندی نشده / اعلام جشن اتمام واحدهای مسکن محرومان روستایی گیلان در سال آینده

اعلام جشن اتمام واحدهای مسکن محرومان روستایی گیلان در سال آیندهبه گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه رشت به ایرنا، پرویز فتاح یکشنبه شب در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، با تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، این ایام را فرصت مناسبی برای نشان دادن خدمات انجام شده به مردم دانست و با اشاره به انعقاد تفاهمنامه بین کمیته امداد و سپاه برای احداث یک‌هزار مسکن محرومان در روستاهای گیلان افزود: این مهم به نتیجه رسیده و ۵۰۰ واحد دیگر نیز با کمک رئیس سازمان برنامه و بودجه احداث شده، ضمن اینکه ۲۰۰ واحد دیگر با استفاده از سایر منابع در این استان ساخته شده است.
وی از انعقاد تفاهمنامه احداث ۲ هزار واحد مسکن به غیر از واحدهای مذکور برای محرومان در روستاهای گیلان با سپاه خبر داد و بیان داشت: ساخت واحدهای مذکور در نقاط مختلف استان شناسایی شده و در فرصت منطقی احداث می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه امیدواریم جشن اتمام واحدهای مسکن محرومان در روستاهای گیلان را در سال آینده اعلام کنیم، گفت: در شهرها اهدافی را دنبال می‌کنیم و واحدهای مسکن مهری که متقاضی ندارد، برای واگذاری به محرومان به کمیته امداد واگذار می‌شود.
فتاح به اختصاص یکصد میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای محرومان در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۶۷ درصد از تسهیلات مذکور پرداخت شده، ضمن اینکه مبلغ ۳۰ میلیارد تومان دیگر از منابع کمیته امداد برای ایجاد اشتغال محرومان در استان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه پرداختی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در سال جاری سه برابر افزایش یافته، گفت: در ردیف بودجه سال آینده اعتبارات خوبی برای پرداخت به محرومان پیش‌بینی شده است.

** ایجاد اشتغال مانع مهاجرت از روستاها می‌شود
نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با بیان اینکه مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال پایدار برای محرومان از فعالیت‌های خوب کمیته امداد است، گفت: امر مذکور مانع مهاجرت روستائیان از روستاها به شهرها می‌شود.
آیت‌الله زین‌العابدین قربانی بر بیان نعمت انقلاب اسلامی برای مردم تأکید کرد و افزود: دشمنان با تبلیغات سوء در فضای مجازی، می‌خواهند وضعیت را به‌گونه‌ای جلوه دهند که ملت ایران در سختی بسیار گرفتار هستند در حالی که وضعیت ما بهتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
امام جمعه رشت با اشاره به ساخت یک‌هزار و ۷۰۰ واحد مسکن محرومان توسط کمیته امداد در مدت یک‌سال در گیلان بیان کرد: تعداد ۶۲۷ واحد مسکن با کمک خیران برای محرومان ساختیم و به افراد بی‌بضاعت واگذار شده است.
آیت‌الله قربانی خواستار بیان فعالیت‌های نظام و نعمت‌های انقلاب اسلامی برای مردم توسط رسانه‌ها شد و به تلاش مسؤولان در نظام اسلامی اشاره و اضافه کرد: دشمنان واقعیت‌ها و خوبی‌های انقلاب اسلامی را نمی‌خواهند ببینند.

** تعریف برنامه‌های اشتغال‌زایی در گیلان
استاندار گیلان نیز در این دیدار روند پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال در استان را خوب دانست و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تمام سهم اعتبارات اشتغال‌زایی گیلان جذب شود.
مصطفی سالاری به برنامه‌ریزی به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای سال آینده در گیلان اشاره کرد و افزود: در حوزه گردشگری، ۹۰ درصد از بوم‌گردی استان انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی فعالیت پیچیده‌تری برای سال آینده گیلان در حال انجام است، گفت: ظرفیت‌هایی در بخش خدمات تعریف شده و این سه مورد تنها در بخش مشاغل کوچک است.
همایش خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان فردا (دوشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد در رشت برگزار می شود.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید