خانه / دسته‌بندی نشده / اعتبارات وزارت علوم ۲۰ درصد افزایش یافته است

اعتبارات وزارت علوم ۲۰ درصد افزایش یافته استبه گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام در دانشگاه ایلام اظهار کرد: نگرش دولت به مجموعه دانشگاه های کشور و وزارت علوم مثبت و با رویکرد توسعه محوری است.
وی افزود: پیشرفت و رشد کمی و کیفی دانشگاه ها تنها در گروه همدلی و همراهی دانشگاهیان اعم از دانشجو، استاد و کارکنان دانشگاه ها است.
هاشمی یادآور شد: وزارت علوم برای دستیابی به اهداف و سیاست های خود به دیدگاه پیشنهاد و انتقاد همه مجموعه دانشگاه ها به عنوان سرمایه های اصلی علمی و فرهنگی کشور نیازمند است.
وی گفت: تشکل ها و انجمن های دانشجویی شناخته شده و شناسنامه دار محلی مناسب و مطمئن برای حضور دانشجویان و اساتید برای بیان صریح و بی پرده خواسته ها، مشکلات و خواسته ها است.
هاشمی تاکید کرد: چند صدایی بودن دانشجویان و اساتید در موضوع های مختلف و ابعاد گوناگون یکی از شاخصه ها و ویژگی های اصلی دانشگاه ها است که موجب بالندگی، رشد، و پویایی محیط دانشگاه ها می شود.
وی افزود: از جمله سیاست های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده از توانمندی های علمی و پژوهشی پارک های علم و فناوری و نیز شرکت های دانش بنیان و پژوهش های محققان است.
وی یادآور شد: پژوهش هایی در وزارت علوم مورد استقبال و مقبولیت قرار می گیرند که بر اساس خواسته های جامعه و تقاضا محور و این تحقیقات پاسخگوی تمام یا بخشی از نیازها و مشکلات جامعه باشد.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناروی در پایان با بیان اینکه جذب دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه های کشور یکی از اهداف مهم وزارت است، گفت: دانشگاه ایلام نیز پتانسیل و شرایط جذب دانشجوی خارجی به ویژه از طرف کشور عراق را دارد.
از مجموع ۲۵ هزار دانشجو در دانشگاه های استان ایلام ۶ هزار نفر در دانشگاه ایلام مشغول به تحصیل هستند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
۷۱۷۲/۶۱۱۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید