خانه / دسته‌بندی نشده / اعتبارات به صورت متوازن باید در کشور توزیع شود

اعتبارات به صورت متوازن باید در کشور توزیع شودبه گزارش ایرنا محمدرضا رضایی کوچی چهارشنبه شب در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جهت نظارت بر اجرای احکام برنامه ریزی قانون برنامه و بودجه به منظور توسعه متوازن استانها ورود جدی داشته است.
وی ادامه داد: بدین منظور در این کمیسیون با استانداران و نمایندگان مجلس نشست های متعددی برگزار شده است.
وی بیان کرد: اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقدند که توسعه متوازن در تمام کشور باید رعایت شود.
وی تصریح کرد: دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا استانهای کمتر توسعه یافته به توسعه متوازن دست پیدا کنند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه اشتغال دارد که متاسفانه تا کنون از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است.
رضایی کوچی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در چهار راه حمل و نقل جهانی قرار دارد که توسعه زیرساخت های بخش حمل و نقل این استان برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
وی بیان کرد: از ظرفیت های سیستان و بلوچستان در زمینه عبور کالا به کشورهای آسیایی باید نهایت بهره را برد.
وی تصریح کرد: مرزهای سیستان و بلوچستان یک ظرفیت ویژه برای ایجاد اشتغال در این استان بود که متاسفانه هم اینک مرزها بسته است.
وی افزود: بسته بودن مرزها تاثیرات منفی بر زندگی مردم سیستان و بلوچستان گذاشته است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه شیلاتی و معدنی دارد که بهره گیری از این ظرفیت ها اقتصاد این استان را متحول خواهد کرد.
رضایی کوچی اظهار داشت: بهره نگرفتن از ظرفیت های یاد شده در سیستان و بلوچستان سبب پایین بودن شاخص های اقتصادی در این استان پهناور شده است.
وی بیان کرد: در زاهدان به عنوان مرکز سیستان و بلوچستان شرایط بسیار سختی در مناطق حاشیه این شهر حاکم است که توجه ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی را در این رابطه می طلبد.
وی تصریح کرد: مردم حاشیه نشین زاهدان در بدترین شرایط زندگی می کنند اما با این وجود هیچ گونه اعتراضی ندارند و به ارائه حداقل های زندگی از سوی مسئولان راضی هستند.
وی افزود: حاشیه شهر زاهدان توسط ستاد بازآفرینی شهری که ریاست آن برعهده رئیس جمهوری است باید توجه ویژه ای به این منطقه داشته باشد.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در ۲ سال گذشته تلاش های بسیار خوبی در ستاد بازآفرینی شهری در کشور انجام شده است.
رضایی کوچی اظهار داشت: تامین آب آشامیدنی مناطق حاشیه شهر زاهدان حداقل کاری است که از سوی مسئولان باید انجام شود.
وی افزود: اعتبارات بسیار خوبی از صندوق توسعه ملی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد: تامین اعتبار مجتمع های آبرسانی روستایی در سیستان و بلوچستان به طور ویژه در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دنبال خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین تکمیل خط دوم انتقال آب با لوله از زابل به زاهدان باید هر چه سریعتر انجام شود تا مردم با مشکلاب بی آبی رو به رو نشوند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تصفیه خانه فاضلاب زاهدان که از ۱۰ سال پیش آغاز شده متاسفانه تنها ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید هر چه سریعتر تکمیل شود.
معاون برنامه‌ ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست اظهار داشت: بخش خصوصی در بسیاری از استانهای کشور سرمایه گذاری های بسیار خوبی انجام داده است.
امیر امینی اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان فعال نیست ضروری است تا دولت به عنوان محرک بخش خصوصی ابتدا در این استان سرمایه گذاری کند.
وی بیان کرد: طرح های بسیار خوبی توسط دولت در سیستان و بلوچستان در حال انجام است.
وی افزود: به طور مثال راه آهن چابهار – زاهدان با اعتبار اولیه ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آغاز شده است.
وی ادامه داد: به طور متوسط سالانه افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان به خط ریلی تزریق می شود.
وی تصریح کرد: اجرای خط راه آهن چابهار به زاهدان با شرط آورده ۲۵ درصد اعتبار به قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شد.
به گزارش ایرنا اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی امروز/چهارشنبه/ به منظور بازدید از خط راه آهن و بزرگراه چابهار – زاهدان، مناطق حاشیه شهر زاهدان و حضور در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان وارد زاهدان مرکز این استان شدند.
۳۲۱۳**۶۰۸۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید